ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Heisenberg
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
428
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Eylül 2011 15:09
Son Ziyaret:
14 Eylül 2021 18:09
Toplam Mesaj:
2493 [0.68 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet Zahit
Doğum Tarihi:
05 Eylül 1999
Yaş:
22
İl:
Ankara
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]//i.hizliresim.com/d4bWoX.gif[/img]

SON 10 MESAJI

Arapaima Pirarucu Diye Bir Balık Aldım 30 Litrye
O zamanlarda ekonomi iyi tabi 80 liraya arapaima veriyorlar. Şimdi o paraya japon balığı alamıyorsun. [:)]
Elektrik Çarparmı
Çarparsa sıkıntı büyük. Fişi çekin rahat rahat halledin işinizi gerek yok adrenaline. [:)]
Texas Cichlid Terör Estirdi İmdat
Daha önce amerikan beslemedim ama astronot texasın kafasından biraz büyük gibi. Bu durumda texasın öldürmesi normal. Astronot 25 cm civarı olsa cüssesinden texas pek yanaşamazdı gibime geliyor. [EDIT]Heisenberg,2018-09-10 19:48:38[/EDIT]
Ölü Lepistes Yavruları Canlanır Mı?
Olanla ölene çare yok. Geçmiş olsun.
Astnorotlarıma Ne Olmuş Olabilir Çaresi Nedir
Balıklar gidici. Formları çok düşmüş. Bir sonra ki sefere yem makinesi kullanın ya da komşunuza yemletin. Akvaryumcular pek dikkat etmez.
Yarışmada 1. Olmanın Sırrı!
Yakında 3d max programından balık tasarlayıp ödül alacaklar neredeyse. Aşırı fotoşop renkleri parlatma blurlama ve gölgeleme mevcut. Adil olmayan bir yarışmada kimse hiçbir zaman kazanamaz.
Altınpark Göletinden Tuttuğum Balıklar
[QUOTE=Salihk117]Denildiği gibi bir - Yapay da olsa - doğal yaşam parkından hayvan almanız zaten yanlışken, bir de bunu masum gibi "GEÇİCİ BİR SÜRELİĞİNE" yapacağınızı yazmışsınız. Bu balıkları önce akvaryum ortamına alıştırıp daha sonra tekrar salmak, hayvanın dengesiyle oynayıp yaşam hakkıyla alay etmekten başka bir şey değildir. Siz de bir çok kişi gibi hobiyi bir süreliğine de olsa bıraktıysanız bir an önce balıkları da tekrar salmanızı tavsiye ederim. Zira akvaryumdaki yemleme saatleri, kısıtlı yüzme alanları ve yer yer geniş ışıklandırma saatlerine alışıp adapte olan bir balığı tekrar doğaya bıraktığınızda bu durum TAMAMEN EVDE BÜYÜMÜŞ BİR SÜS KÖPEĞİNİ dağ başına bırakmaya benzer. Niyetiniz kötü olmasa da heves uğruna bunu yapmamanız taraftarıyım. Bırakmanıza sevindim. Umarım kısa sürede hobiye dönüş yaparsınız.[/QUOTE]

Suçluysam bu ülkede adalet var. Verirsiniz savcılığa görüşürüz mahkemede. Üstelik balık süs köpeğine benzemez. Akvaryumdan göle bırakılan balıklar çok rahat adapte olur. Hayvan aç kalınca mecbur yem arayacaktır. Bu akvaryumdada böyledir göldede. Güçlü olan yaşar. Türkiye'nin bütün doğal güzelliği ve tür çeşitliği sazan koi kırması balıklara kaldıysa biz zaten ölmüşüz bitmişiz demektir.
Lepistes İle Plati Çiftleşiyor Mu
Çiftleşir ama yavru veremez.
Altınpark Göletinden Tuttuğum Balıklar
Balıkları geri bıraktım. Göletde bir tane anaca rastladım. Yeşil ve renksiz tonlarda koi sazan karışımı bir balık oluyor büyüdüklerinde. Gördüğüm anaç rahat 25 cmden fazlaydı. Kendi yavrularını avlıyordu. İlk tuttuğum zamana görede yavru sayısında azalma çok rahat görülüyordu.
30litre Akbaryum İçin İç Filtre
Şelale filtre tavsiye ederim. Kendi 20 litre hacimli akvaryumumda kullanıyorum. Gayet memnunum. Ses olayı su seviyesi düştükçe artıyor ama onun dışında çok sessiz. Hafif bir su sesi olur. O da sıkıntı olmaz. Üstelik doğala daha yakındır. Balıklar çoğunlukla tepeden su akan sığlıklarda yaşamayı severler. Şelale filtre onlara bu ortamı yapayda olsa verir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.