ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
JapoJupo
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1173
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Kasım 2011 21:16
Son Ziyaret:
20 Mart 2019 23:24
Toplam Mesaj:
2004 [0.74 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
60 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
SERKAN B.
Doğum Tarihi:
01 Nisan 1977
Yaş:
41
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SERKAN B. Super Red Longfin/Super Red Shortfin/Albino Koi Lepistes/Antenoma Helena/Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası

SON 10 MESAJI

Vatozun Türünü Bilen Var Mı
Gözleri resimden net belli olmuyor.Eğer siyah gözlü ise L144 Shortfin dir. Eğer kırmızı gözlü ise L144 Albino Shortfindir. Bir de ayrıca Albino Cüce vatozlar var bunların kuyruk ve yüzgeçleri desenli olur.Bunların fiyatı daha düşüktür.

[QUOTE=Mali491][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/209377/200320191850031.jpg[/IMG]
Albino diye aldım türü ne bilgisi olan yardımcı olabilir mi[/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-03-20 21:06:10[/EDIT]
Koiler Ve Bulanık Su Sorunu
Koi akvaryum balığı değildir.Havuz balığıdır.O tankta o balıkların büyümesi boylanması imkansız.Hayvanlara eziyet olur.İlla tankta besleyeceğim diyorsanız en az 1 tonluk tank lazım.

[QUOTE=Kaisershoze][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213926/130320192124361.jpg[/IMG]

Öncelikle herkese merhaba yeni hobiciliğe başladım 120 litre akvaryumda 7 koi (11-15 cm)besliyorum 2 hafta oldu akvaryumu kuralı ancak bulanık su problemi yaşıyorum quick 1200 dış filtre kullanıyorum akvaryum cumun tavsiyesiyle filtrenin içinden çıkan malzemeleri atıp yerine onun önerdiği Amerikan malı iç malzemeler aldım 180 tlye 😕 ancak hala berrak su sağlayamadım internette gezinirken farklı filtre alternatif leri gördüm yüzen uçan kaçan gibi oldukça iddialılar ne yapmalıyım lütfen yardım[:)][/QUOTE]
Normal Vatoz Cinsiyet Belirleme
Anüs vent kontrolü yapılabilir.Dişilerin vent bölgesi daha geniştir erkeklerin ise daha ufak ve sivridir.Common pleco denilen bu türlerde olgunluk dönemi 4-5 yaşlarında başlıyor.Tankta üretimleri çok çok zor.Ülkemizde üreten duymadım.Dişilerin daha koyu erkeklerin daha açık renkte olduğunu söyleyenler var, dişilerin daha iri erkeklerin daha ufak olduğunu söyleyenler var, dişilerin ağız kenarlarındaki bıyığa benzer çıkıntıların erkeklerinkinden daha uzun olduğunu söyleyenler var.Cinsiyet ayrımı zor bir tür.Cinsiyetini bilmeyi gerektirecek bir tür de değil açıkçası.Zaten tankınızda 1 tane varmış dişi olsa da erkek olsa da fark etmez.

[QUOTE=Cikletizm]Arkadaşlar 100L Akvaryumumda 1E4D Spm Var Bugün Normal Vatoz Aldım 8-12CM Cinsiyetini Nasıl Anlarım Akvaryumcu Çok Zor Dedi.[/QUOTE]
Albino Full Red Yavrularımız
Satış ilanlarını forumun ilanlar bölümüne açmanız gerekiyor. Diğer bölümlere satış ilanı açmak forum kurallarına aykırı.

Aşağıdaki linke açmanız lazım.

https://www.akvaryum.com/Forum/ilan.asp

[EDIT]JapoJupo,2019-03-12 22:14:30[/EDIT]
Dış Filtre Hortumu Ve Debi İlişkisi
Temizledim ben yaptım zaten. Onda sorun yok. Cem bey fırça kısmı içeride kaldı diyor.İçeride kalan fırça sıkışır onu nasıl çıkardı diye sordum.Benimde başıma gelebilir hazırlıklı olayım diye.Zaten yaparken aklıma da geldi fırçayı içeri ittiriyoruz da ya çekerken telden ayrılırsa koparsa ne yapacağım falan dedim kendi kendime.

[QUOTE=Sheyda27]
Aynisindan bende de jbl nin hortuma su falan vermiyorsunuz.hortuma bir ucunu sokup iyice ittiriyorsunuz taki ucu cikana kadar daha sinra cikan ucu cektiginizde gayet hizli bir sekilde diger uctaki firca da 2.temizligi yaparak cikiyor.kadin gucuyle ben yaptiysam siz daha rahat yaparsiniz[:)][/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-03-12 18:11:35[/EDIT]
Dış Filtre Hortumu Ve Debi İlişkisi
Fırça aşağıdakinin mavi olanı. Tel kısmı yaylı gibi esniyor. Ama aklımda bulunması için sormak istedim fırça hortumun içinde kaldığında nasıl çıkarttınız? Hortuma su verince çıktı mı?

[url=https://hizliresim.com/NnoRQa][img]https://i.hizliresim.com/NnoRQa.png[/img][/url]
[QUOTE=ityo39]

Var:) Hortum temizliği inanılmaz fark yaratır bunu zaten siz de farketmişsiniz temizlikten sonra. Bir öneri getirmek için yazıyorum: [B]fırçayla temizlikten kastınız harbi kullanmak sanırım[/B], ben de başlarda böyle yapıyordum ama harbi ucu hortumun içinde kaldı bir seferinde vs derken artık şunu yapıyorum, banyoda küvette duş başlığını çıkartıyorum, küçük bir elyaf parçasını (aşırı sıkıştırmayacak kadar ama temizlik yapacak kadar bir miktar) fltre hortumunun bir ucuna parmağımla ittirip sonra duş hortumunu filtre hortumuna dayadın mı cillop gibi tertemiz oluyor. Harbi ile uğraşmak zahmetine gerek olmuyor. 700 litre teorik debili dış fltremde (JBLe701) hortum temizliğini 3 ayda bir yapıyorum öneririm.[/QUOTE]
Dış Filtre Hortumu Ve Debi İlişkisi
Tankta kimyasal kullanımına karşıyım. Yosun için tankımda 4 adet Nerite, bolca Ramshorn ve yıllardır beslediğim ürettiğim Super Red SF ve LF vatozlar var.

Bahsettiğiniz ürünün açıklamasında uyarı yazısı da var zaten. Demek ki sıkıntı çıkartabilecek bir ürün.Kullananlara birşey diyemem ben hiçbir ilaç, su düzenleyici v.s. kullanmam.

[B]....Karides, yengeç, mercan, anemon, hassas balık türleri, vb. canlıların bulunduğu ortamlarda ve balıklı süs havuzlarında normal dozlama miktarı yarıya düşürülmelidir..[/B]
Dış Filtre Hortumu Ve Debi İlişkisi
Sonuç inanılmaz. JBL dış filtrenin hortumlarını az önce temizledim dış filtre hortum fırçası ile ve debisi sıfır alıp çalıştırdım günkü haline döndü. Yok böyle bir şey hortumun içindeki o incecik kalıntı tortu debiyi bu kadar nasıl düşürmüş inanılır gibi değil. Neyse artık fırçamız var ve 3-4 ayda bir defa dış filtre temizliği sırasında hortumlarımızı da yıkarız.[;)]

[QUOTE=JapoJupo]....[B]Hortumu temizledikten sonra sonucu burada paylaşacağım.[/B][/QUOTE]
Vatoz Türü
Siyah cüce vatoz.
Dış Filtre Hortumu Ve Debi İlişkisi
Elyaf bugüne kadar hiç kullanmadım debiyi gereksiz yere düşüren bir malzeme bence. Dış filtrenin hortumlarını [B]4 yıldır hiç temizlemedim[/B]. Normal sepetlerin bakımını yapıyorum 3-4 ayda bir defa. Hortumları temizlemeye hep üşendim nedense daha doğrusu evde hortumu temizlemeye uygun musluk yok. Eski tip dar ağızlı musluklar artık evlerde olmuyor. Onu da araştırdım aslında musluk adaptörü diye bir aparat var banyodaki armatür ağızlarını normal musluk ağzına çeviriyor. Ben yine de bir dış filtre hortum temizleme fırçası sipariş ettim internetten. Gelince temizleyelim bakalım hortumu. Debisi artar umarım. Beni yormaz inşallah kafa kısmı ile alakalı v.s. bir durum değildir.

[B]Hortumu temizledikten sonra sonucu burada paylaşacağım.[/B][EDIT]JapoJupo,2019-03-10 11:21:25[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.