ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
JapoJupo
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1130
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Kasım 2011 21:16
Son Ziyaret:
1 saat 23 dakika önce
Toplam Mesaj:
1971 [0.75 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
34 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
SERKAN B.
Doğum Tarihi:
01 Nisan 1977
Yaş:
41
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SERKAN B. Super Red Longfin/Super Red Shortfin/Albino Koi Lepistes/Antenoma Helena/Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası

SON 10 MESAJI

İki Gün Önce Aldığım Tiger Endler Doğum Yaptı
Sarı suyu nasıl çıkartıyor yahu? Neyi çıkartacak birkaç gün sonra? Sarı suyu mu? [:lol:]
Arkadaş size yapraktan dolayı suyumun rengi sarardı sizce çıkarmalı mıyım diye sormuş.Sizin cevapta birkaç gün daha kalsın olmuş. Birkaç gün daha kalsın dediğiniz ne? Sarı su mu? Suyu değiştireyim mi diye sormamış size yaprakları çıkartmalı mıyım diye sormuş.Hatta 1 hafta sonra mı çıkartayım yaprağı da demiş.Oku okuduğunu anla öyle cevap ver.

Suyu neden seyreltiyor ayrıca? Bizi bilgilendirir misin? Amaç zaten o yapraktaki tanen maddesinin suya salgılanması en başta yani suyun sararmasıdır istenen. Suyu neden seyreltiyor?

[B]Ayıp ya.[/B]

[QUOTE=Adamec]
Ben çıkarsın demedim ne münakaşa yapacak ortam yaratıyorsunuz.
Yaprak kalacak. Sarı suyu seyreltme yöntemini anlattım.[B]Ayıp ya.[/B][/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-01-14 21:47:38[/EDIT]
İki Gün Önce Aldığım Tiger Endler Doğum Yaptı
Yaprağı neden çıkartıyor? Neden yanlış bilgi veriyorsunuz? Catappa veya diğer kurumuş yaprak çeşitleri tank için son derece faydalıdır. Suyun kalitesini arttırır. Son derece etkili bir antifungal ve antibakteriyeldir. Çıkartılmasına hiç gerek yok zamanla kendiliğinden suda çürür ve gider. Zaten tankında karides varmış arkadaşın onlar içinde süper bir besin aynı zamanda. Niye çıkartılıyor? Açıklar mısınız?

[QUOTE=Adamec]

Birkaç gün daha kalsın.İlk hafta % 30 su değişimi, sonraki haftalar %10-15 yeterli.[/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-01-14 20:14:47[/EDIT]
Ehiem Pro 4 İçin Uyguna Malzeme Tavsiyesi ?
Seramik, bio sünger ve lav taşı alın yeterli.İsterseniz elyafta olabilir bunlara ek olarak filtrenizin bölmelerinin genişliğine bağlı.Pahalı substratlar almak zorunda değilsiniz.Lav taşı çok iyi bir bakteri tutucudur.1 kg lav taşı herhalde 10 tl dir en fazla.

[QUOTE=secaflex]Merhaba ben 2. el olarak aldım ..
tahminim içindeki malzemelerin ömrü dolmuş..
maddi olarak malum herkes bir değil bende araştırdım ve iç takım media set lerin fiyatları malum . bunları alamyacağımı anladım .
bu malzemeler yerine ekonomik ve etkili neler doldurabilirim için yaklaşık 150 litre akvaryumum bu işte yeniyim işin gerçeği .
filitrenin içinde 3 sepet var bu arada.. en üstte yeşil sünger var . bir altında misket gibi sütlü kahve rengi taştan toplar ve elyaf var elyafı yeni değiştirdim hatta. onun altındaki sepette siyah boru gibi silindir parçalar var. bunları attıp içine nasıl dizilim yapabilirim ? akvaryumum kristal gibi temiz olsun istiyorum seyir zevki için [/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-01-14 20:10:24[/EDIT]
Poso Orange & Yellow & Black Rabbit Snail
Çok eski bir gönderi ama tesadüfen başka birşey ararken okudum. POSO ların kabuklarındaki beyazlık düşündüğünüz gibi düşme çarpa kırılma kaynaklı değil. Tamamen suyun asidik olması ile alakalı. POSO lar yüksek Ph lı su ister, sert su isterler. Ve yüksek ısıyı sever 28-29 derece gibi. Ama 26 derecede de bakılır sorun çıkmaz. Fakat ısı düştükçe hareketsizleşirler ve üremeleri durur. Kabuklarındaki erimeleri düzeltmek için mürekkep balığı kemiği iş görecektir. Kalsiyum desteği lazım yani.

[QUOTE=Kaleydoskop].....Beyazlık konusunda ise ; bahsettiğiniz beyazlık çukur/nokta şeklinde beyazlıksa onun sebebi şu ; cama tırmandıklarında (çoğu zaman gözlemim o dur ki) hiç bir şekilde kendileri süzülerek inmiyorlar. Hep düşüyorlar maalesef. D[B]üştükleri bölgede eğer başka Poso var ise şayet kabuklar birbirlerine çarpıyor ve ufak parçacıklı halde kırılmalar / parça kopması gibi beyazlıklar gözlemlemek mümkün. [/B]Minarelerin en uç kısımları zaten yurt dışında gelirkene nakliye sürecinde poşetleri yırtmaması için kesiliyor. Görsellerden baktığım kadarıyla YELLOWların kabuk uç kısımlarından gövdelerine doğru ciddi anlamda beyazlaşma süreci olduğunu gördüm.ORENGElarda beyazlaşma belirtisi olan fotoğraflara hiç rastlamadım üstadım.[/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-01-14 10:59:16[/EDIT]
Dış Filtremin Debisi Çok Düştü
Elyaf debiyi çok düşürür.Biyolojik sünger var 2 sepette elyafa hiç gerek yok. Ayrıca hortumları kirlenmişse temizlemek debiyi arttıracaktır. Seramikle substrat pro yan yana pek uygun olmaz. Seramik büyük kirleri tutmak için kullanılır. Substrat pro çıkışa daha yakın noktaya koymanız iyi olur.Çıkışta en sonda biyolojik sünger olur mesela onun altında substrat pro v.s. Yani mümkün olduğunca temizlenmiş filtre edilmiş su geçsin substrat pro üzerinden. Çünkü substrat gözenekleri tıkanırsa işlevini oldukça yitirir.

Filtrenin içine ne kadar çok malzeme koyarsanız debisi o kadar düşecektir.İçindeki malzemeleri azaltmak iyi olur.

[QUOTE=blade98x]Merhabalar elimde tetra 1200ex plus bulunuyor . Fakat debisi biraz düşüktü yeni eklediğim şeylerle birlikte hepten düştü . Akvaryumumdaki yosun sorunu içine elimden geleni yapmaya çalıştım . Dış filtre dizilimim ; ( Alttan üste doğru )

1.Sepet : Lav taşı (Yeni Ekledim) üstüne Biyolojik sünger
2.Sepet : Diatomit kedi kumu üstüne de biyolojik sünger
3.Sepet : Seramik yanında ise Eheim Substrat Pro
4.Sepet : Elyaf

Ne yapmalıyım ? İyi forumlar dilerim ...[/QUOTE]
Ranchu Goldfish
Balığı sağmaya gerek yok.Tankta yumurta dökecekleri geniş yapraklı bitkiler veya Spawning Mop (internetten bakabilirsiniz) kullanmanız yeterli. Bir de Melek, tetra gibi avcı balıklar olmazsa iyi olur.

[QUOTE=KİNG32]
Peki balığı sağmadan yavru üretmek mümkün mü. [/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-01-12 22:37:14[/EDIT]
Ranchu Goldfish
Yüzgeç değil solungaçlarının üzerinde minik beyaz noktalar oluşur.Erkeklerde oluşur bu benekler.

[QUOTE=KİNG32]Üreme dönemine geldikleri yüzgeçlerinin üzerindeki beyazlıklardan biliniyor deniyor ama bunun hakkında bir bilginiz var mı.[/QUOTE]
Poso Larım Doğurdu. Baba Oldum :))
Poso Orange ve diğer Poso türleri kuma gömülürler. Uzun zaman besledim hatta benim beslediğim dönemde ülkemizde çok az bilinen bir canlı idi. Süper hayvanlar kesinlikle. Ama bakım isteyen türler.Yüksek ısı severler 28-29 derece. Sert su severler yüksek Ph isterler. Asidik suda kabukları erir. Kalsiyum desteği lazım. Diğer salyangozların aksine canlı doğum yaparlar. Sağa sola yumurta dökmezler.Zaten her batında sadece 1 yavru verirler. Üremeleri sınırlıdır yani. Kabak,ıspanak,salatalık (bu suyu çok hızlı bozar), Catappa ve kuru ceviz yaprağına bayılırlar.Bunun dışında spirulina ve plankton içeren yemleri yerler. Otçul canlılardır etçil yemleri tüketmezler.


[QUOTE=TURNUAK]Selam,
Sanırım yavru verecekleri zaman bir miktar kapanma oluyor ve hareketsizleşiyorlar. [B]Kuma gömme olayını kavuniçiler de değilde[/B] sarı siyah benekli olanda gözlemliyorum. bu arada 2 yavru daha aldım[:)]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/211450/080120191352421.jpg[/IMG][/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-01-12 21:37:56[/EDIT]
Tropheus Sp. red Chipimbi Piyasası
O zaman şöyle bir fikir yürütülebilir mi? Balıkların genelde Albino olanları siyah gözlü olanlara göre daha değerlidir.Belki bu şekilde bir fikir oluşur.Bir ara Red Caramba Bishop gibi bir türü vardı Tropheus un. Onun değişik isimle adlandırılmışı mı acaba? O da siyah gözlü idi ama Albino Chipimbi ile aynıydı görüntü.Ama troplar hakkında pek bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem.Belki daha detaylı bilen birileri cevap verir.

[QUOTE=Dogukankln]Hocam ilginiz için teşekkürler ancak benim balıklar albino değil hocam o yüzden bulamadım tropheus ilanlarına baktım ancak yok sadece albino vardı. [/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2019-01-10 23:21:17[/EDIT]
Tropheus Sp. red Chipimbi Piyasası
Böyle bir ilan var mesela forumda.Belki fikir verir.İlan veren kişiyi tanımam bilmem sadece örnek olarak verdim linki.

https://www.akvaryum.com/Forum/albino_red_chipimbi_koloni_ve_yavru_i65985.asp

Bu da başka bir ilan.

https://www.akvaryum.com/Forum/jumbo_damizlik_chipimbi_i68812.asp

Ayrıca buradanda Tropheus ilanlarına bakabilirsiniz.

https://www.akvaryum.com/Forum/tropheus_ilanlari_c5.asp[EDIT]JapoJupo,2019-01-10 23:07:46[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 463 Online Kullanıcı, 252 Üye

Online Kullanıcılar

emre12ozkan, muzaffer_81, ozanarikazan, Kınayu, Speedy, knnynr, Omt, Ogulcan96, GIDDI, koclar, TheHobi, fretchord, sgu, yorgunsair, bbigec, basketbol6, Taner 5243, Tbatu40, Ejder Günaydın, yusuf-konca, tanerberkgulec, zorluerhakan, Tebery, osman-01, MahmutHoca, erdem73, frthakan, selahattinfidan, gyunda, salihNARCI03, sina cen, rdroo, Vatay, Noyes, gokhan0322, Mderhan, icelebi, aykome, ademakci, Gokhanantalya07, mya_34, braweheart, BahadirOnr, SuleymanKarakaya, jaloreef, mgkbrn, oscarus, dınay, keremmina11, serkanungoren, truva, Ferhat Özarslan, rızaa09, ozgurcee, Aşk-ı semek, Batuhan777, Carl, flagellum, MiSoSiKiaN, xmalawix, Belcore, ozan_bolat, reco, ferhat, KubilayK, erman212, muratantalya007, kedimi7im, darkaura, aXarayli, muratdeg, ubaykoc, karavezir, yusufelim088, Splendor, meydey_d2, ProScotch, DeadPooL, umtbra, Neothauma, otuzkilo, Eflatun61, mehmetaydin, AYAŞLI, secaflex, potassion, ozhanpolat, sertaca, hasancn, Adamec, Hawks, atatolga, ertuğrulxmanx, LastheWampire, FerhatKaya, canrsln, BerHatS, AKINNN, exfish, Emre Çakın, levent07, t-bar, necmeddin, hazar1, hakanemel, Mehmetpoad, faruk7481, ARMONYS, cetin77, Erti0607, ekmbr, aniltuncer, barxbull, AHZ, sefo, ismail U., cengizozcan, arconim, mahmut1905, atillasulun, pathfinder, alimesut, bybarbaros, sbilgic82, BALIK, BehcetKurtulus, mrtmct58, Street Parrot, bkEmre, Toprak74, kaizerdar, -RBG-, ShAdOw, simsiyah35, stormare, AtlasPoyraz, ngokkaya, Gtanriyakul, AzmiKibar, mutlubalik, brkygt, durukan1905, TheLast, efe2010, Mehmet0011, Muratrasim, Oğuzhan_ÇEPNİ, ramiz34, fatihkkl, mehmet96, idiopatik, tusege, Mrrtt, ironself, Serkan BUZCU, brigantes, UfukHoca, Serkanhan, emrekoray, akyamaner, Rahman Ç, Merakli, yunusincekara, wolverin, tugix, Mrtypc26, Exedra, muratlart, Aslanserdarkepez, RoIF, alperemrecakir, KeremUlaş, muratchef, AmazonDream, casus14, Esenoğlu, mvs21, emre 80, Dark65, Clear, ercan48, sahin71, Hasanahshsjh, vedat79, Wphiree, FurkanYnk, alpeen666, bjk_fightclub, sinanyas, dyermaker, ChannaGachua, Abacus, fikret71, anıl_325, Huseyinkuscu, Unreal55, evilways, uniquem, amuratozdal, Mehmet KAPTAN, onur_0606, Seghri, Saltiga, EXAGON, mert2573, izzettanju, umitbgoksel, Serbye, Emre GÜLÜMSER, Emek, Serdaraktas06, sensey, Recep Karip, Berkaenn, H.Ocal, Chosen, Conqueror__, aquascapeworld, nzm06, cuce__vatoz, Morfiss, avsarm06, atakanfb, onur keçeci, viper_78, erten, Metal06, HardScape, radyasyon35, fatoyano, 53gfb, KİNG32, Bsgeh, yasarcannn, anchor, anestod, seran06, byyilmaz, emreeeuslu, Adil Aslan, bilentungul, yigitmstt, Zeusfaber2019, loyal28, nanomd, HobiciBalıkçı, LEWO_1453, cagdas_0606, bugra_81, Erdemerol23, Tanganyika_3587, Bekir06, mustafatercan,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.