ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
JapoJupo
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
949
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Kasım 2011 21:16
Son Ziyaret:
38 dakika önce
Toplam Mesaj:
1823 [0.80 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
222 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
SERKAN B.
Doğum Tarihi:
01 Nisan 1977
Yaş:
40
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SERKAN B. Super Red Longfin/Super Red Shortfin/Albino Koi Lepistes/Antenoma Helena/Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası

SON 10 MESAJI

Fiyat Normal Mi ?
Mobilyalı mı?

[QUOTE=Discusfun]120*50*55h 10 mm camdan ön cam extra clear içten sumplu(sump malzemeleri dahil) buhar camlı rodajlı. 550 tl fiyat bana çok geldi sizce normal mi ?[/QUOTE]
Blue Ramirezilerim Sonunda Geldi
Bunlar balon ramirezi.Normal blue ram den çok daha hassaslar.Zor balıklar.İnşallah kayıpsız büyütürsünüz.
Vatoz Balığımın İskeletini Buldum
Muhtemelen balık kendisi öldü.Diğerleride bu hale getirdi.Tanktaki balıklar etçil balıklar.Ölünce hepsi didiklemiş anlaşılan.
Balığım Neden Böyle Davranıyor Olabilir :(
BETTA ların ömrü zaten 2 yıl kadar 1,5 yıldır sizdeyse siz almadan evvelde 5-6 aylıksa zaten normal ömrünü tamamlamış gibi oluyor.Yani yaşlılık sebebiyle olabilir.
Lepistes Su Sıcaklığı Kaç Derece Olmalı
26 derece idealdir.Yavrulara anaçların yediği yemleri toz haline getirip verebilirsiniz.Ya da piyasada yavru yemleri satılır onlardan kullanabilirsiniz.Canlı artemia çıkartma imkanınız varsa yavru gelişimi için çok iyi olur ama şart değil.Kuru yemlede büyür yavrular.Günde 5-6 defa azar azar yemleyin yavruları.

[QUOTE=SaoPolo23]Arkadaslar 3Hamile lepistesim var su sıcaklığı kaç derece olmalı bilen varmı ve yavru bakımı nda yardımcı olabilecek biri ?[:?][/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2018-01-16 15:54:22[/EDIT]
Sonunda Cüce Vatoz Yumurtladı
Genelde 5.günde çıkar yavrular.

[QUOTE=Dayzek]Kacgunde canlanır acaba ?
[/QUOTE]
Dış Motor Akvaryum Temizliği Sorunu
70 lt de yunus beslenmez.Yavruyken belki idare eder ama yetişkin boya gelince olmaz.Ayrıca corydoras (çöpçü balığı) veya vatoz dipteki pislikleri balık dışkılarını vs. yemez.Sadece dibe düşen yemleri yerler.Tankınızı pırıl pırıl tutmalarını beklemeyin.Sadece yosun oluşursa bazı yosun türlerini vatozlar temizler yerler.
Yenilenen 38 Litre Corydoras...
Canlı su piresini corylerin yemesi çok zor.Çünkü pireler dipte değil daha üst seviyelerde serbest yüzer.Ben hiç denemedim ama aklıma şöyle bir fikir geldi bence denemkten zarar gelmez.Çok değil 5-6 tane pireyi buzdolabı poşetine koyun ağzını bağlayın derin dondurucuya atın. Birkaç saat bekleyin hızlıca donar zaten.Daha sonra bunu tanka atın donmuş pireler dibe çöker belki o zaman kolaylıkla yerler diye düşünüyorum.Başka türlü yemeleri çok çok zor.Ancak pire dibe inecek tesadüf corynin ağzının önüne gelecek ancak o şekilde yerler.Dediğim yolu denemekten zarar gelmez.Besin değerinide kaybetmez 2 saat dondurucuda beklemekle.Önemli olan dibe çökecek mi? Bunu bilmiyorum.Bu yöntem işe yararsa daha çok pireyi dondurur verirsiniz.Olmazsa bilemiyorum başka yol gelmedi şimdilik aklıma.

[QUOTE=serkorti]
İnteenetten yabancı siteleri biraz araştırdım cortdoraslarda biraz sıkıntı oluyormuş su piresi yedirebilmek. Umarım bir iki deneme ile halledebilirim. Deneyimi olan arkadaslar paylaşırsa çok iyi olur [:?][/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2018-01-09 09:08:26[/EDIT]
Proteini En Yüksek Yem
Ocean Nutrition ve Dennerle marka yemlerin protein oranları çok yüksektir. %50-59 oranlı yemleri var.Bunlar kuru yemde en üst oranlar diyebiliriz.Ama Yunus hiç beslemedim bu dediğim yemler ufak taneli yemler Yunus için uygun olur mu bilemem.

Ocean Nutrition Community Formula Pellets
Ocean Nutiriton Community Formula Crumbles
Ocean Nutrition Color & Growth & Health Formula

Dennerle yemlerde çok kaliteli yanlış hatırlamıyorsam probiyotik v.s. içeren yemler. Dennerle Chiclid Carny var mesela %58 protein oranı.İnternette araştırın. Yukarıdaki yemleri ise ben kendi balıklarıma 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum.Ama benim balıklarım Yunus değil vatoz türleri.

Bir de Inve O-Range var bu da çok iyi bir yem bunuda kullanıyorum.Bunuda araştırın.

[QUOTE=21Murat]Slm arkadaşlar birşey sormak istiyorum proteini en yoksek yem hangisi kuru yem yunus icin istiyorum bitkisel yemler var ama ben özellikle proteini en cok olan yemi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim[/QUOTE][EDIT]JapoJupo,2018-01-08 23:25:27[/EDIT]
Kan Kurdu Ve Vatoz?
Bu arada Tubifex te verebilirsiniz vatozlara, corylere ve kabul eden diğer tüm balık türlerine ama FD olanı yani belirli sterilizasyon işlemlerinden geçirilmiş kurutulmuş olanı.Ben JBL Novo Fex kullanıyorum.Rotifish te iyi diyorlar ama ben hiç kullanmadım bilgim yok.Elbette canlısı kadar yüksek değildir besleyciliği ama en azından hastalık riski yok.Canlı tubifex bence çok riskli.Hem balıklar için hem insan sağlığı için.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,547,165 Mesaj
  • 374,154 Konu
  • 91 Forum
  • 128,601 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,236 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.