ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
JapoJupo
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1040
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Kasım 2011 21:16
Son Ziyaret:
6 Saat 2 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1909 [0.81 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
161 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
5

BİLGİLER

Ad Soyad:
SERKAN B.
Doğum Tarihi:
01 Nisan 1977
Yaş:
41
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SERKAN B. Super Red Longfin/Super Red Shortfin/Albino Koi Lepistes/Antenoma Helena/Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası

SON 10 MESAJI

Goldfish.yine,yeni,yeniden (sayfa 276)
Hava kesesi problemini azaltmak için yüzeyde duran yemleri kullanmayın.Tanka atınca hemen yavaş yavaş batan yemleri kullanın.Aksi takdirde japon balıkları yüzeyden yemlenirse sıkıntı oluyor.Ayrıca çok zor yumuşayan sert yemlerden kaçının.Mesela NLS nin yemleri çok zor yumuşuyor bu Japonlara yaramaz.
Bu Vatozzun Türü Nedir Acaba
Leopar Vatoz.Büyür boyu 50-60 cm olur.Akvaryumda beslenecek bir balık değil bu.Tank ortamında üremesi imkansız gibi bir şey.Büyüdükçe tembelleşir.Boş boş yatar yem yer ve bol bol dışkılar.Yol yakınken verin derim ve yerine cüce vatoz alın.Hem çok büyümez, hem daha çalışkandır hem de tankta yavru alabilirsiniz.
Merhaba Bu Akvaryumda Ne Beslenir ?
Çok ufak bir akvaryum gibi sanırım 15 lt falandır.Bunda yavru veren balık beslerseniz sıkıntı olur.Yavruları nerede tutacaksınız? Büyüyünce bu tanka sığmazlar.Bu tankta ancak 1 adet erkek BETTA beslenir.

1 çift lepistes koysanız 1 ay sonra 30 yavru 2. ayda yavru sayısı kabaca 60 bu böyle katlanarak gider nereye sığacak bu ufacık tankta?

[QUOTE=XCengiz][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205854/220420182153201.jpg[/IMG]
Bu akvaryumda doğuran cinsten ne beslenir ekipmanları yazar mısınız
Yeniyim bilgim yok forumları okudum yardımlarınızı bekliyorum
İYİ AKŞAMLAR KOLAY GELSİN[/QUOTE]
Helena Salyangoz Akvaryum Üzerinde Duruyor
Bende herhalde 200 tane helena vardır.Canı isterse hafif su üstüne çıkıyor geri giriyorlar suya canları isterse ters dönüp su yüzeyine asılı bekliyorlar.Sorun olduğunu sanmıyorum.

[QUOTE=burakbiskici]Başka bir fikri olan [/QUOTE]
58 Tane Cüce Vatoz Yavrum Öldü Tavsiye İstiyorum
İç filtre yerine Pipo filtre kullanın üretim için daha iyi olur. İç filtrede bakteri kolonisi pek oluşmaz mekanik temizlik yapar.Ama pipo filtrede bakteri kolonisi oluşur.Ayrıca tankınız ufak su değerlerini stabil tutmanız zor.Metilen mavisini 50 lt tankta kullandıysanız zaten varsa yararlı bakteri hepsini öldürdünüz demektir.Yeni doğmuş vatoz yavrusu gibi hassas yavruları biyolojik döngüsü sıfırlanmış tankta büyütmeye çalışıyorsunuz demektir ki büyümezler ölüm kesin gibi birşeydir.

İç filtrenizi çıkartın yerine bir pipo filtre alın.Haftada 2 defa %25-30 dinlenmiş su değişimleri yapın.Bunu düzenli hale getirmeniz lazım ki su değerleriniz sabit olsun.Yavrulara mutlaka yüksek protein içeren yemler vermelisiniz aksi takdirde çok kolay ölürler.Yavru balıklar için protein hayati öneme sahiptir diyebiliriz.Kaliteli markaların yüksek proteinli yemlerini toz edip verebilirsiniz ama dibe çöken yemler olmalı yoksa toz ettiğiniz yem su yüzeyinde kalır yavrulara bir faydası olmaz suyu kirletmiş olursunuz.Granül yemler dibe çöker tablet yemler dibe çöker.Bunları toz edip verin.[QUOTE=GOPA]Öncelikle herkese sağlıklı balıklar.

10 seneden fazladır belli aralıklarla olmak üzere hobiyle ilgileniyorum. 3 ay önce cüce vatoz yetiştirmeye başladım. 3 batın yavru aldım ama yavrulardan elimde sadece 10 tane kaldı. Ne yaptıysam ölümlerin önüne geçemedim. Ne yapmamı önerirsiniz?

50 lt akvaryumum var. 2d 1e cüce vatoz 2d 1e lepistes var. Dişiler yumurtluyor erkek yumurta ve yavrulara bakıyor onda sıkıntı yok. Yeri geldi yavrular yumurtadan çıkınca 3-5 gün sonra yavruluğa ayırdım, yeri geldi hiç dokunmadım. Yeri geldi metilen mavisi kullandım yeri geldi kullanmadım. Yeri geldi su değişimi yaptım yeri geldi yapmadım. Ama ne yaptıysam 58 tane yavru öldü. Lepistes yavrularım da var ama onlardan sadece 1 tane öldü.

Akvaryumum 25 derece. İki üç dal elodea var. Zeminde kum yok. İç filtre ve aydınlatma var.

Katkıda bulunacak bilgilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim. [/QUOTE]
Goldfish.yine,yeni,yeniden (sayfa 276)
Hasan bey,

Getirip satışa çıkarttığınız balıkların maşallahı var gerçekten.Sanırım ülkeye getirilen en iyi japon balıkları desek abartmış olmayız.

[QUOTE=kralexxx]Sen gel yeter ki abim, zamanında verdiğin destekler olmasa belki de bu hikaye başlamadan bitecekti.[/QUOTE]
Kan Kurdu, Tubifex Herneyse 😔
Kan kurdu olma ihtimali düşük.Akvaryumcular toptancılar falan canlı kan kurduna para mı yetiştirecek.Tubifex tir o çok büyük ihtiamlle.Google dan aratın resimlere bakın sizinki hangisiyse ona göre karar verin.Kan kurdu ise sorun yok ama Tubifex hem balıklara hem insan sağlığına zararlıdır.Ancak steril kurutulmuş olanlarını verebilirsiniz.Canlı tubifex te binbir çeşit parazit olur.
Beta Balık Nedir
BETTA balıkları...

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=zcgrHT9POyo[/VID]

[QUOTE=beramikdat]Her okuduğum forumda beta balık la ilgili şeyle duyuyorum ve anlamını merak ediyorum biliyorsanız söylerseniz sevinirim[:)))][/QUOTE]
Albino Cory Yumurta Yapıştırma
Karın yüzgecine yapıştırma diye genelleme yapamayız.Bazen yumurta dökerken yüzgecine yapışıyor.Ama yumurtayı karın yüzgecine yapıştırıp dökme diye bir durum olmaz.Karın bölgesini uygun gördüğü yüzeye sürterek döker yumurtasını.Bazen bitki yaprağı, çoğunlukla tankın cam yüzeyi, kullanılıyorsa spawning mop'a döker.Yumurtalar yapışkan bir yapıya sahip zaten bu sayede yüzeylere yapışıyor.Bu yapışkanlık nedeniyle bazen yüzgeçlerine de yapışır.Ama yumurta dökme şekli değil bu.
Corydoras Sterbai
Sorun olmaz zaten ikiside G.Amerika kökenli balıklar.Ama imkan varsa en az 6-8 adet ekleyin.Coryler sürü balıklarıdır.Kalabalık gruplar halinde yaşamaktan keyif alırlar.Ama en kötü durumda 4 olsun.

[QUOTE=ejderkaya]Merhabalar,
Discuslarımın yanına 4 adet Corydoras sterbai koymak istiyorum uyum problemi olur mu ? Forumda bununla ilgili net bir konu göremedim bulamamış da olabilirim o yüzden bu konuyu açıyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.[:)][/QUOTE]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,588,119 Mesaj
  • 379,917 Konu
  • 91 Forum
  • 131,188 Forum Üyesi
  • 1,399 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,813 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.