ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ityo39
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
37
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Nisan 2015 15:06
Son Ziyaret:
21 Haziran 2017 16:21
Toplam Mesaj:
103 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
31 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cem Kızılçeç
Doğum Tarihi:
13 Aralık 1977
Yaş:
39
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cem Kızılçeç
60 x 40 x 40 Bitkili

SON 10 MESAJI

Bunda Bitki Yetiştirilir Mi ?
Büyük akvaryum dediğiniz ne ki? ben resimdeki tahminen 13-14 litrelik akvaryum için yorum yaptım...
Java moss, ile ilgili bir sürü bilgi bulabilirsiniz forumdan, en arsız moss lardan biri...her türlü ışıkta, gübreli veya gübresiz, bir yere tutturarak veya serbest yüzdürerek her türlü gelişiyor. ama sabır ister, 3 ay hiç ellemeyim mutlaka büyür gelişir. su değişimlerini ihmal etmeyeceksin sadece.
Yavru Platilerdeki Beyaz Lekeler
Metilen mavisinin uzun süreli kullanımı sorun olmaz, hatta balığın oksijen kullanımını artırıyor diye biiliyorum, o yüzden zehirlenme gibi vakalarda akvaryum suyuna damlatılması önerilir.
Diğer taraftan mikofish bitkilerin sonu olur (önerilen dozun altında dahi kullansanız), o nedenle benim tavsiyem hasta yavru balıkları ayrı bir yere almak, her gün az miktarda su değişimi ile tedavi sürecini yürütmek. Balıklar hastalığı kendi kendine de yenebilir, ama beyaz benek tedavisiyle ilgili bir sürü yazı bulabilirsiniz tedavi etmek istiyorum derseniz.
Balığım Hamilemi Türü Nedir ?
Akvaryuma bitki eklemeye harcayacağınız paraya küçük ikinci bir akvaryum almak da düşünülebilir, yavruluk kullanmayı ben de sevmiyorum ama resimdeki akvaryum yavruların saklanacağı bir ortam değil. cabomba, sessiflora gibi sık yapraklı gerçekten saklanmaya imkan verecek bitkiler seçilmeli. ya da küçük bir akvaryuma almak iyi bir lternatif ...ama o zaman da küçük bir pipo filtre gerekecektir. Gerçi toplam maliyeti 20-30 TL olur abartı bir rakam değil...
Bunda Bitki Yetiştirilir Mi ?
Naçizane fikrim, bu ebatta bir akvaryumda, low tech (CO2 siz, düşük ışıklı) bitki bakmanız için katmanlı zemine bile gerek yok, direkt hageni 3 cm kalınlığında dökün dibine, misket gübre ile desteklersiniz gerekirse. Zaten yükseklik az olduğundan hızlı uzayan bitki önermem, anubias nana petite gibi küçük bitkilerle bir mangrow köküyle vs güzel bir tasarım yapılabilir. Işık için de 6500 Kelvinlik tasarruflu ampul işinizi görecektir.
10lt litrede ne beslenir
10 litrede betta tek bir tane bakılır ille de balık bakılacaksa, ama benim tavsiyem en az 40-50 cm lk bir akvaryum alın imkanınız varsa, bu akvaryumu da karantina akvaryumu gibi kullanırsınız. Daha başka balıklar için eziyet olacaktır.
Hastalık Mi Normalmi
Enfeksiyon gibi gözüküyor, hemen ayırım akvaryumdan diğer canlılara bulaşmasın.

Sık sık su değişimi yapın bir ihtimal kendi yener.
Sakal Yosunu (bba) Sorunu Ve Tankın Yeniden Kurulu
[QUOTE=sangarios]

öneriniz için teşekkür ederim ancak hali hazırda kurulmuş ve iyi kötü belirli bir dengede giden bir tankım var. bu saatten sonra bir yere gitme şansı da yok tankımın. sabırla araştırmaya ve öğrenmeye çalışıyorum. hatalarım var haliyle ancak öğrenme sürecinin bir parçası bunlar.

önerilere de önem veriyorum çünkü bilgi/düşünce üretimi, doğruya ulaşmak için gerekli. diğer öneriler de sizinki kadar değerli ve böyle de olmalı. kınamak yerine mesela başka önerileri çürütsek ya da hatalı taraflarını göstersek daha verimli olur kanımca... [/QUOTE]

Erkan Bey in yorumunu gülerek okudum...Gerçekten de zaman zaman güzel gidiyor işler bazen de sorunlardan bunalıyoruz...Bunalınca benim de aklımdan hep bunlar geçiyor! az bitki, bol kök taş vs yap bi tasarım uğraşma CO2, gübre şu bu!
Co2 Regülatör Ve İnce Ayar Vanası Tavsiye
Cem Bey de para çok saçacak yer arıyor evet:)

Te allaam yazarak dert anlatmak cidden zor...

Co2 Regülatör Ve İnce Ayar Vanası Tavsiye
[QUOTE=SeFfAh]

Ürün fiyatı 295 TL imiş
[/QUOTE]

Derli toplu bir arada tek seferde almak birçok kişiye cazip gelebilir, ancak ben siteden birinden komple sistem aldım ve kullanılan regulatör bu, kesinlikle ayarladığın akış debisi gün içinde sabit kalmıyor. Bu sistemler yeterince stabil değiller maalesef. Regulatörden mi yoksa ince ayar vanasından mı emin değilim ama sonuçta alıp kurup istediğiniz gibi olmadığında bu firmaya telefon açarsanız akvaryumculutan anlamayan bir müşteri hizmetleri öçalışanından destek alabileceğinizi sanmıyorum. Sırf bu nedenle tavsiye etmem. Kalite vs değil söylediğim şey lütfen yanlış anlaşılmasın. Şahsen ben sanırım avrupa menşei regulatörlere kayacağım mecburen.
Kahverengi Alge Çözüm(diatom)
Şunu söyleyebilrim:

1- Ne kadar sürede yenilemek gerekiyor?: Malzemenin fosfat absorbe edebileceği bir doygunluk var, dolayısıyla akvaryum hacmine, fosfat yüküne vs bağlı net birşey söylenemez. Benim aldığım akvaryumcu ben sürekl kullanıyorum demişti. paketi 2 ye bölüp 2 defada kullanıyorum toplamda, her bir yarı paket 6-7 ay gidiyor demişti...

2- Ne kadar süre gideceğinden bağımsız olarak zaten sürekli kullanmak iyi bir fikir değil. fosfatı sıfırlamak yeşil nokta yosunu demektir...

Kullanıp memnun kalmayanlarla tanışmak isterim...ne beklediler ne buldular acaba...basit bir ürün, amacı belli, kapasitesi belli...Ben de amacını hakkıyla yerine getirdiğine şahitlik edebilirim diyorum...

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,467,900 Mesaj
  • 363,461 Konu
  • 91 Forum
  • 123,645 Forum Üyesi
  • 1,346 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,389 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.