ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Cevdet Ali İlter
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
32
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Şubat 2014 17:10
Son Ziyaret:
13 Haziran 2022 07:06
Toplam Mesaj:
90 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cevdet Ali İlter
Doğum Tarihi:
21 Mayıs 1979
Yaş:
43
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cevdet Ali İlter Kendi istemini kendi belirleyen ve her türden boyun eğmeyi reddeden herkes benim dengimdir.

SON 10 MESAJI

Yemler Hakkında...
Merhaba hangi yemi alırsanız alın ama kesinlikle kovadan poşetten bölme almayın.Ben lepisteslerim için internetten kabuksuz artemia dahil 5 çeşit yem aldım.
Hepsi çöp oldu aslında mikro kurt kültürünün içine azar azar atarak erittim.
Artemia Hava Motoru
Merhaba benim elimde hiç kulanmadığım hava motoru var.Satın aldığım ikinci el akvaryumla birlikte gelmişti.Hava borusu ayar vanası filan hepsi var.İlgilenirseniz piyasa fiyatının çok altına verebilirim.
Bu Bitkinin İsmini Bilen Arkadas Varmi
İsmini bilmiyorum ama annemin senelerdir yetiştirdiği saksı bitkisi.Akvaryumda yetiştirmeyi çok denedim mutlaka çürüyor kaçarı yok boşyere denemeyin.Ancak yaprakları su dışında kalıcak şekilde yüzeye sabitlerseniz kökleri müthiş bir hızla yayılıp uzar , yani nitrat emmesi için kullanabilirsiniz.
Yemleme Miktarı Ve Sıklığı Hakkında
Aynen bencede bu şekilde devam edin.Ben doğadaki balıkların bazen çok az yem bulsalarda tanktaki balıklardan daha hızlı geliştiğini ve daha sağlıklı olduklarını okumuştum ve o yazıda önemli olanın bol hacim ve su kalitesi olduğunu yazmışlardı.Size tavsiyem ufak bir kapta su piresi bulundurun ve haftada en fazla 2 kere çok az verin (gerçi ben haftada 1 kez veriyorum) .Zaten tanktaki oluşumları yedikleri için bitkisel yem vermenize gerek yok.
Yemleme Miktarı Ve Sıklığı Hakkında
Zebra ve çöpçü balığını bilmem ama lepisteslerinizde sorun olmaz.Tankımda lepistes, karides ve cüce vatos var.Ben haftada bir çok az su piresi veriyorum.Tankın içinde ne bulurlarsa onunla besleniyorlar. Yetişkinleri vermiştim ve belki inanmıcaksınız elimde kalan lepistes yavruları normalden hızlı büyüdü :) Ayrıca dediğiniz gibi bu şekilde yosun sorunuda yaşamazsınız.
Bitkili Tank Kurulumu 75-40-40
Merhaba aynı sorun bendede var.Kontrol altında tutup azaltmama rağmen asla tam olarak kurtulamadım.E tabi bu durumda çöpçülerin cinsini çok merak ettim :)
Bu Site Güvenlimidir?
Tamam teşekkür ederim.
Bu Site Güvenlimidir?
Herkese merhaba. Ben anchor moss almak istiyorum ilanları inceledim şu an satan yok.Ka[:)]rides dünyasının ilanında var ama stoklarında yok birde http://aquaformpet.com/ bu sitede var ama güvenlimidir bilmiyorum.Daha önce bu siteden alışveriş yapan varsa yardımcı olursa sevinirim.[:)]
Sarı Prenses Yavru Akvaryumu
Her tür yavru yemi olur pahalı birşey almanıza gerek yok esas önemli konu ilk iki ay kuru yemden çok canlı yem vermeniz.Artemia,mikro kurt olabilir.
Sarı Prenses Yavru Akvaryumu
Burda bir zıtlık var bence.Yavruları ufak hacimden kurtarmanız iyi olmuş ancak zaten ana tanka salınıcak boya gelmişler bu ufak tankta ana tankta olduğundan daha yavaş gelişiceklerdir.Yani yavrularınızın hızlı ve sağlıklı gelişebilmesi için kuluçka makinesinden yada annenin ağzından çıktığı gibi en az bu hacimde bir tanka almanız ve kendini kurtarıcak boya geldiği anda ana tanka aktarmalısınız.Hacim çok önemlidir. Bu arada mikro kurt kültürü edinmenizde fayda var.Yetiştirmesi kolay ve yavruların boylanmasında gözle görülür bi fark yaratıyor.[EDIT]Cevdet Ali İlter,2017-01-30 18:54:44[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.