ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
GkhnBtmz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
37
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
15 Mart 2014 12:57
Son Ziyaret:
5 dakika önce
Toplam Mesaj:
45 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
45 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Gokhan Batmaz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Gökhan

SON 10 MESAJI

Paludaryumsu
[QUOTE=Oğuzhan_ÇEPNİ]Dış alandaki bitki sayısını tropikal türlerle veya emers türlerle doldurursanız çok daha iyi gözükecektir. Emeğinize sağlık.[/QUOTE]

[QUOTE=okan169]Maşallah hocam kırsal alanları biraz daha bitkilendirirseniz çok daha güzel görünecektir
[/QUOTE]

Yorumlarınız için teşekkür ederim, işlerden dolayı karasal alanı tamamlamak konusunda biraz geç kaldım dediğim gibi hindistan cevizi kabuklarını doldurup yanyana dizerek yapmaya çalışacağım. Şuanlık hydrocotyle l. Lerden bir kaç kök ekledim adaptasyon süreleri tamamlandıktan sonra onlarla birşeyler yapmaya çalışacağım. En kısa zamanda güncelleme gelicek :)
Değerli Abilerim Hobiye Son Vermek Üzereyim
[QUOTE=Ilker53]

Gökhan abi tabanda değil ki çatlak ön camda ya[/QUOTE]

Evet sonradan farkettim bende malesef :(

Dediğim gibi biraz eziyeti var fakat alt cam olmaması değişim için çok daha rahat olacaktır.
Değerli Abilerim Hobiye Son Vermek Üzereyim
Bu kadar kolay demarolize olma, sadece hobi için değil hayatın her noktasında böyle heves kırıcı şeyler olacak. Hobi işini zevk almak için yapıyoruz sonuçta tabi ki başta sıkıntılar olacaktır ama atlatınca bir canlı beslemenin zevki kat kat çıkaracaktır bu sıkıntıları.

[EDIT]GkhnBtmz,2019-07-19 00:25:50[/EDIT]
Paludaryumsu
[QUOTE=Murat Gün]Eline emeğine sağlık Gökhan hocam, çok güzel olmuş.[:nazar:] Benim tavsiyem mümkünse suyu 2 cm daha indirin daha güzel duracaktır. [/QUOTE]

Çok teşekkür ederim, ayrıca tavsiyeniz içinde teşekkür ederim. Aslında su seviyesi maksimum olduğunda gözüme daha güzel geliyor bu tarz kurulumlarda fakat o şekilde de bir denerim
Paludaryumsu


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/159381/150720192243301.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/159381/150720192244151.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/159381/150720192245351.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/159381/150720192246251.jpg[/IMG]

Ölçüler : 40*40*15
Tankın yaşı : 1 hafta
Canlı Türleri : Cüce Kerevit, 6x Neon Tetra, 3x garra rufa, zebra elma salyangozu
Bitki Türleri : Java Fern, java moss, repens*, pistia, arap saçı ( Karasal )
Işıklandırma ve Filtrasyon : 8li 0.3 w power led - haqos jular 230 iç filtre. Haftalık %20 su değişimi.
Dekorasyon; bolca dal, dere kumu, mangrow ve hardscape kayalar.


Özkan abi(Keyman79)’dan aldığım tankı sıfırdan düzenledim.İlk kurulum sonrasında ufak bir kaza sonucu tabanı çatlattığım için tamir süresi vs. Biraz gecikme yaşadım malesef. Daha doğal olması ve zaman nedeniyle büyük hacimlere vakit ayıramadığım için bu kurulumu yaptım.

Ekleme olarak karacıl ortamı yan yana dizilmiş hindistan cevizi kabuklarını torf doldurarak ve uygun bitki türlerini eklereyek oluşturacağım - genişleteceğim.

Canlı olarak karides eklemesi yapılacak.

Hacim olarak neon tetralar üzerinde hiç bir sorun yok hallerinden memnun gözüküyorlar. Sadece sürü psikolojisini tamamen unutmuş haldeler. Garra rufalar ile net bir kaynak olmadığı için bir süre gözlem yapacağım şuan çok hareketliler ve herhangi bir stres belirtisi yok fakat damızlık altı oldukları için böyle büyük olasılıkla boy attıklarında sorun yaşayacaklar, o zamana kadar gözlemleyeceğim. Ayrıca gerçekten her temizlik ekibinde olması gereken canlılar olduğunu düşünüyorum kesinlikle dibe düşen yemlerle ilgili sorun yaşatmıyorlar :)

Repensler ise farklı tanktan alınmış sağlıksız repensler 4-5 kök kadar. Taban mesafesi düşük olduğu ve dere kumunda iyi kök atabildikleri için bakımlarını deneyeceğim ( gübre desteği olmadığı için olumlu olacağını sanmıyorum malesef ).

Müsait olduğum sürece eklemeler yapılacak. Tavsiyeniz ya da uyarınız varsa seve seve dinlemek isterim.
[EDIT]GkhnBtmz,2019-07-15 23:43:03[/EDIT]
Balığın Ağzında Beyaz İpliksi Bişey Var
Gt ve papağan için hacim yetersiz, yaşayan kaya içinde yakında yetersiz gelecek balıklarınızı elden çıkarmaya çalışın ya da hacim büyütün.

Baktığınız türler bölgeci ve bir nebze agresif balıklar bu yüzden kaçınılmaz olarak kavgalar oluyordur. Ağzında ki ipliksi şey ise balığınızın kendi parçası.
Balığım İç Parazit Mi:(
Sarımsaklı yemi kendiniz hazırlayıp verirseniz daha sağlıklı olur
Ultra Clear Cam!
İşcilik, camı saflaştırmaya harcanan emeğin masrafı olarak düşün. Altın örneği tam olmuş o yüzden :)
Mini Ramshorn İstilası
Geceden akvaryuma ufak bir parça salatalık kesip bırakıp sabaha üzerinde toplananları alarak fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.
Kadınlardan Aldığım Olumsuz Söylemler...
Öncelikle balıklarınız orange mozambique tilapia türüne benziyor farklı bir varyasyonu olabilir. Türkiyede mısır cichled, ördek ağız gibi isimlerle anılıyor. İstilacı bir tür çok fazla bir gereksinimi yok duşa kabine su doldurup içine koysanız bile yaşamaya devam edecektir ama sonuç olarak bir canlı besliyorsunuz ve elinizden gelen en iyi şartları sunmak [B]zorundasınız[/B]. sanırım görüp görebileceğiniz en hızlı üreten türlerden birisidir, Bu yüzden hacim olarak büyük bir akvaryuma ihtiyacınız var. Eğer böyle bir şansınız yok ise elden çıkartıp yerine farklı türler beslemeye çalışın. Farklı bir renk elde edemeZsiniz malesef sadece renklerini canlandırabilirsiniz. Ama akvaryumunuza renk katmak isterseniz yanına oscar, green terrör gibi türler ekleyebilirsiniz ( Hacim sorununu göz önünde bulundurarak. )

Ve son olarak kimsenin fikirlerini umursamayın sonuç olarak görsellik her ne kadar önemli olsada hepimiz bir canlıyı beslemenin verdiği zevki tatmak için bu hobideyiz. Siz balıklarınızdan başka kimseyi önemsemeyin onlara güzel bir yaşam ortamı sunup doğal davranaşlarını gözlemlemeye başladığınızda emin olun gözede hitap etmeye başlayacaktır :)[EDIT]GkhnBtmz,2019-07-05 00:45:51[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,743,069 Mesaj
  • 401,486 Konu
  • 91 Forum
  • 141,819 Forum Üyesi
  • 1,447 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,377 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.