ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Mehmetzeki
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
19
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
24 Nisan 2016 23:31
Son Ziyaret:
2 Saat 21 Dakika önce
Toplam Mesaj:
79 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet Öz
Doğum Tarihi:
02 Haziran 1987
Yaş:
31
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Akvaryum bizim işimiz

SON 10 MESAJI

CO2 TÜP ÖMÜRLERİ?
95 gr a 2 ay yazmislar masaallah.ne 95 gr mis yav..biz hiç gormedik..burada daha öncede tartışıldı ve çoğunluk o paraya değmediğini belirtti.Lt likten vazgeçme derim ben...doldurulabilir ve lt olan bir set al..zarar etmek istemiyorsan..para senin keyif senin..keyifli hobiler
Co2'siz Bitki
[QUOTE=kerowski]
Şu anda elodeam var yakında bir java moss düşünüyorum. Şu an akvaryum :

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/202395/160220180641531.jpg[/IMG]
Kolay türleri araştırdım fakat siz ne önerirsiniz?

[/QUOTE]
Birde bitkiciler mercan kullanmazlar suyu sertleştirme özelliği vardır.bunun çok büyük zararı olur mu olmayabilir..Ama suda bir ph dengesi sorunu olabilir..araştır bence..
Daha Önce En-gaz Marka Co2 Set Kullanan Var Mı?
Hocam siz inay ediyorsunuz bazı ihtimalleri atlıyorsunuz.ezber gitmeye çalışıyorsunuz.ben buna inandım olay bitti diyorsunuz.
Mesela ben diyorum ki bunu firma ile konuşarak yaptik..yok biz konuştuk yalan diyorsunuz.akliniza şu gelmiyor patent işlemi 5 dk lık şey değil.arti patent bir kişi bir kaç tup satacak diye alınacak bişey degil.ben bunun garantisini nasıl veriyorum..olayı büyüten sizsiniz..şimdi sen gidip yav bu tse den belge aldın mı yaptin mi doğru söyle cevap ver...konus. diye hesap sorarak sorarsan adam demez.olsa bile demez.ki adamla senin ne işin var..ben garanti verdiysem bi ürüne satıcı bensem.ee sorun ne..he sen diyorsun ki işi büyüteyim ya belge aldın mı bilmem ne..gelelim tüp konusuna ordada bilgi yanlış.. niye ezber var..sen diyorsunki onu yeni aldın karambole aldın ben diyorum ki 2.5 senedir yapiyorum bu işi toplu aldim ve seçerek aldim hemde merkezinden.testini yapalim bakalim kullanilmismi.sifir mi.ayrica tek.tip tup yok.hepsi efes falan oda senin on yargın bak hep peşin hüküm.
Sen diyorsun yok.illa şu bu..neyse senin bildiğin sende benim bildiğim b3nde olsun...madem ilan icin tebrik ettin sorun yok..ama şu saçma sapan söylemler bir nihayete ersin.yok patlar yok bilmem ne..bak tamam dalga geçerek yazdığım.dogru cunku söylenen söz saçma.elde örnek yok delil yok şu olur dendimi saygı görmez.gelip bana patlama örneğine 20 litre sanayi tüpüne bilerek kasten vanasini kirmayı gösterirsen yine olmaz.sonuc sen aynı yerdesin tek taraf düşünce.. neyse hayırlısı.. konuşmak istersen telefonum var ara güzel.guzel.konusalim.he.banane ne konuşacağım dersen valla bence yazmak icin konu.kapandi.
Co2'siz Bitki
Her bitki co2 ister..çünkü her bitki fotosentez yapar..he az co2 isteyenler bile tavsiye edilmez..ama balıklar ve diğer canlıların yaptığı solunumda idare edenler var..ama verim olur mu aşırı tabiki hayır.. ama idare edenlerle öyle idare edilir. Işığa gelince ışığımız çok iyi olsa bile co2 yoksa fotosentezin en önemli etkenlerinden biri yoktur ve gerçekleşmez.. besin co2 ve ışık bunlar önemli..yine arkadaşlar yazmis bir kaç bitki idare eder yada az ister o şekilde bişey yapılabilir.. ama yeni başlayanlara tavsiye şu olur co2 ışık ve besin zinciri önemli.. çok detaylı bir bitkili akvaryumunuz olmaz
Difüzör Önerileri
Difruzor yerine reaktör yada vortex ıyi olur..
Daha Önce En-gaz Marka Co2 Set Kullanan Var Mı?
[QUOTE=Altispinoza]Hocam sıkıntı emniyet ventili değil, hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Uslubunuz karşınızdakini alaya alır şekilde.

E Olay kapansın konuşmayayım konusmayayim diyorum ama...
Hala üstünden yalan söyleyerek insanları kandırarak para kazandığınız ürünü burada size inanmayan insanlara pazarlamaya çalışıyorsunuz.
Ürünü burgazla ben tasarladım dediniz adamlar sizi tanımıyor mevzudan bile haberleri yok. Tüpler bursan sıfır ilanini zor bela degistirdiniz. Hepsi Pilsen tüp çıktı. İade yok dediniz diğer sitede şikayetten Ban yemissiniz.

Sorulan sorulara cevap vermek yerine gidip de insanın aklı ile dalga geçer gibi Topraklı priz örneği veriyorsunuz.
Nasıl yüzünüz kizarmiyor da hala daha savunan oluyorsunuz?

[/QUOTE]
Hocam dediginiz icin bende hocam diyeyim..şimdi diğer sitede o ara doğuda operasyon var..musteriye kargo ulasmadi..sonra da metro kargoda grev oldu.hatra kapandı.bende ürünü yeni bir anlaşma ile gonderdim.bu arada siteye girmiyorum ve kendi kendilerine gelin güvey olanlar var..Yani onun icin zaten şunu dedim doğuda operasyonları ben mi durdurayım.. telefon acayim genel kurmaya..e şimdi diyorsunuz ki dalga geçer gibi..Hocam adam burada desinki kargom geç geldi..demez 24 saat geçmeden gitti.demekki o extrem bir olay..böyle şeyler olabilir..bunlar olmaz diye birşey denemez. Yani 100 urun sarsıldıysa 10 u da aynı gün aynı dakka diye kim diyebilir..kimseye hıyar göndermiyoruz yani..beğenmedi iade alıyoruz zaten..iade eden yoktu evet..Ben aradim bu konuyu açan arkadaşı alayım geri dedim.onunda kafası karışık yamam dedi..ee buda güzel bir davranış.. demekki muhattap buluyor..ve iade edebiliyor istemezse..bazi satıcılar telefona bakmıyor.. o onların konusu neyse.
Emniyet valfi degil konu dediniz..şimdi ona onu yazıyorum konu o değil buna bunu yazıyorum konu o değil deniyor..adam yazmış emniyet valfini sorun olarak ben degil..siz ona.demeniz lazim hocam emniyet valfi sorun değil diye.gelelim tasarım mevzusuna..şimdi modifiye olarak yazdık mi yazdık.gelelim modifiye meselesine yav bunlara evde atölye mi kurduk demekki bi teknik ekip var..
Sizlerinde uzattığı konu hala aynı şeyleri replay yapmanız.simdide geldin dedin ki diğer site taa operasyonlarin oldugu zaman mng kargonun bile arac gordermedigi operasyon bolgesinin konusu..e simdi onu aciyorsun sonra diyorsun mesele o degil..konuyu kapatmaya gelince bende yazmıyorum farkında isen ama gelip konu bu sefer emniyet valfi ile yazılıyor.. birde patlar deniyor..anlasin diye basit örnekle anlatiyorum..priz ornegi ile..sonra gelip diyorsun niye öyle anlatıyorsun.e adam diyor çok tehlikeli emniyet valfsiz olması.. e şimdi bi ton markanın emniyetsiz valfi var yani o bunu söylerken akılda biz cevap yazınca suc.bende kötü bişey demedim tup te zaten emniyet valfi var dedim..[:iyi:]
.[:cik:]
Don dolaş aynı yer neyse iyi guzel hobiler ne diyeyim..herkese kolay gelsin..aynı şeyler yazıla yazıla peh.


Daha Önce En-gaz Marka Co2 Set Kullanan Var Mı?
[QUOTE=Tunc Berk]Emniyet ventil'i regülatörün tüpe bağlandığı parçada da bulunur.
Co2 tüplerinde genelde 50 bar basınç baz alınarak dolum yapılır. Bu tüpler çok daha fazla basınçlara dayanacak şekilde kontrol edilir. Çeşitli koşullara maruz kalınsa da 50 bar basıncın güvenli olması açısından.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/166239/261120171526151.jpg[/IMG]

Ek olarak, konuyu güzelce okudum. Tüplerin daha önce defalarca kullanıldığı vana korumalarında/tutacaklardan belli, bu şekilde deformasyona uğrayan bir tüpünde gıcır gıcır boyalı olması zaten boyandığının resmi. SKT tarihi dolmadıysa sorun oluşturacak bir durum yok. Siz yeni tüp arıyorsanız ve size yeni diye satılıyorsa sorun burası. Regülatöre değinmek gerekirse "ben tasarladım firma yaptı" gibi ciddiye alınmayacak kelime gruplarını es geçerek, mantıklı bir açıklama yapılması gerekli. Co2 regülatörleri sarı maden ama o2 neden değil? Birbirlerine göre aşındırıcı özellikleri var mıdır? Eğer o2 regülatörü co2 için uygunsa neden Co2 regülatörü var. O2 regülatörleri yerine de co2 regülatörleri kullanılabilir mi?
Eğer satıcının dediği gibi o2 gazının basınıcı co2 gazında üç kat daha fazla yani 150 bar ise o2 regülatörünün de bu basınca göre imal edilmesi gerekmiyor mu? Bu durumda daha fazla maliyet oluşturduğu için co2 regülatöründen daha pahalı olması gerekirken neden ucuz? gibi sorulara sorgulanabilir teknik cevap verilmelidir. [/QUOTE]

Tunç bey dediginiz gibi emniyet valfi tüpler De zaten vardır aynen katılıyorum.ayrica bazılarının sunu düşünmesi gerekli mesela topraklı olmayan prizlerde topraklamali denilen 3 lü 5 li prizler satılır.he topraklı bir prize tekrar topraklı çoğaltıcı eklemek zarar mi degil..ama eklemesende zarar değil. Tup te basınç olursa zaten tup emniyeti onu boşaltır dediginiz gibi.skt konusunda zaten sıkıntı yok.en az 2024 2025 tır oda kim ole kim kala tarihidir.kaldiki tekrar teste sokulup sorun yoksa uzatıldığını duymuştum.diger bir konu ise malzeme farkını sormuşsunuz.hocam o konuda da şunu diyeyim.sari dediginiz pirinc malzeme diye tabir edilir.simdi örnek yapayim.ornegin ista
Alüminyum tup satar.bursan ise çelik.peki çelik daha sağlamdır bu durumda ista dandik malzeme diyebilirmiyiz.hayir.hatta alüminyumun bir limiti var.10 litre den fazla olamaz.celik ise 50 litreye kadar olabilir.tup olarak.asinma oluyor demis biri.kizgidim bu ıste.. ista tüpü alimünyum satıyor.. Tup bide..o diyen arkadaş aşınmayı nasıl tespit etmis.kimde görmüş.kimde denemis.birde bu bir buluş d3gil..senelerdir var olan bişey.. uzaylı gören köylü gibi bazıları konuşuyor
. Birinin emniyet valfi regulatoru olmuş.nerdeyse uçağın arkasına yazıp türkiye turu atacak.sonra zoruna gidince şikayet ediyor yönetime.arkadasim 2 gun önce bi regülatörün oldu prof gibi açıklama yapiyorsun..Aynı markanın emniyet valfsizi vardır.yildizin güneşin var mesela eee şimdi ne diyeceğiz patlar mi :)))))
Benim arkadaşım doğalgaz projesi çizer ve döşetir...doğalgaz bu konularda en hassas olması gereken birseydir.ondada regulator var mesela o 21 bara düşürür.simdi ben buraya kalkıp 2 şey öğrendim diye aha bu da var senin ki patlar desem bu ne alaka..adam gitmiş almis bilmem kaç paraya regulator..e bozulmus..patlamış mi..patlama nasıl bi tabir yav..utanmasa co2 alev aldı diyecek.halbuki söndürür.oksijen co2 den tehlikelidir.hemde yanıcıdır.
Malzeme farkı eşittir dandik demek degil.akil karışıklığına gerek yok.renk demissiniz isyanında regulatoru gri.yani demeye çalıştığım bu bir ispat değildir.bir anlatım bozukluğu olduysa olmuştur yolda iken yazdim.kusura bakmayin.[:iyi:]
Daha Önce En-gaz Marka Co2 Set Kullanan Var Mı?
[QUOTE=BuSa]

Dostum sorun tüpde değildi ki zaten!!! Sana verilen regülatör oksijen regülatörü ve onda emniyet valfi yok yani oyle bir durumda patlar!!! Nesini anlamıyorsun? Emniyet valfi co2 regülatöründe vardir bak bendeki co2 regülatörü resimdeki kırmızı kisim pimli olan emniyet valfi bir buna bak birde sana verilene gözünü seveyim boşuna burda kendimizi harab etmiyoruz

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/184473/130220181506541.jpg[/IMG][/QUOTE]

Oradaki emniyet valfi tüpte emniyet valfi olmaması durumunda aşırı bir basınç olursa gazi boşaltır.. mesela tüpü ateşin üstüne koydun senin canim sikilir koyarsın..:) senin gibiler icin gazi boşaltması icin yapılır.. ama tüpte emniyet valfi varsa zaten kendi basınç artımı durumunda gazını boşaltır.. Ayrıca adı üstünde gaz boşaltma.. demekki neymiş gaz bosaltmasinda bir sorun yok..:) tüpün bitmiş olur bu konudada bir çok örnek var.Forumda da yazılmıştır adam bi yerden sistem almis gazi bosaltmis..Zaten kimse full tup doldurmaz. Mesela 3 litreye 2.2 1.8 litre basarlar.bu yüzden basınç artışı çok zor bişey..
Mesela 4 'in 1 difruzor vardır icinde damla sayacı vardır.. ama aynı zamanda damla sayacida satılır...aslında mantık çok basit yani ama mesele anlamak istemek..

Emniyet valfsiz patlar ne kadar saçma bir cümle.. hiç patlayan da gormedik..durduğu yerde patlayan:) tüpte emniyet valfi varsa sorun yok basınç artışında o boşaltır gazi..tup te emniyet valfi varsa sorun yok yani..[:iyi:]
Daha Önce En-gaz Marka Co2 Set Kullanan Var Mı?
[QUOTE=Altispinoza]Şimdi onu bunu geçtim tek soruya cevap verin laf salatası yapmadan CO2 regülatörü varken neden O2 regülatörü kullanıp firma ile modifiye ettik diyorsunuz? Firma bu olayı biliyor mu?
Bir de diyorsunuz şu şu kadar maliyet oldu 300 lira sadece regülatör. Burada kimse size maliyet sordu mu? İsteyen gitsin onu alsın. Alsın tabii ki. Siz dolayı yoldan diyorsunuz ki ben üçkağıt yaptım bunun maliyeti bu kadar, e ucuz etin yahnisi bu almasaymis.

Bu kadar basit değil. Biz burada son kullanıcıyla dalga geçebilirsiniz ama firmalar durumu öğrenecek olursa işte o zaman olay farklı boyutlara gider. Hem suçunuzu kabul etmiyor hem de insanlara hakaret ediyorsunuz.

[/QUOTE]
[K]***************[/K] çünkü böylesi daha kullanışlı.ince ayar vanasi üstünde.diger türlü ayrıca ince ayar vanasi takılması zaten sizin kendi modifiyeniz oluyor.ayrica tutarlı olmayabiliyor.damla sayacı üstünde ince ayar üstünde co2 uyumlu ee sorun ne..[K]***************[/K] . bilmeden yorum yapma..mesela fiyat sordu mu demissin..adam 80 liraya bulurum diyor.bende diyorumki unuttuğun parçalar var..[K]***************[/K]
Tüm ürünlere test yapılır.. onayları mevcuttur.fatura kesilir.[K]***************[/K] [EDIT]sinan m.d,2018-02-14 17:18:36[/EDIT]
Daha Önce En-gaz Marka Co2 Set Kullanan Var Mı?
[QUOTE=Yas400]
Bir yazı düşünün yaptığınız işle ilgili ki iki şeyden bahsetsin.
1. Sattığınız ürünü pahalıya verdiğiniz
2. Yanlış bilgilendirme ile vadettiğiniz malı satmadığınız için dolandırıcılık yaptığınız.

Siz bu iki iddiadan hangisine cevap verirsiniz? Tabii ki sizin için daha önemli olduğunu düşündüğünüz soruya. Arkadaşımız da öyle yapmış hatta işsiz olduğumu ve yazmaya zorlayan bir şey olduğunu söylemiş. Şükür işim de var kazancım da. co2 sektörüne girme niyetim yok ancak ben göz göre göre insanları kandırdığınızı gördüğümden yazıyorum. Sözlerim sizin için değil konuyu okuyacak diğer arkadaşlar içindir. [/QUOTE]
:) 140 lira içinde difruzor hortum regulator var..git gel emek şu bu..:)) istersen uste para verelim..[K]***************[/K] [EDIT]sinan m.d,2018-02-14 17:17:27[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 393 Online Kullanıcı, 214 Üye

Online Kullanıcılar

ONRAYDN, necmi3437, DeviLLe, kerim83, Alisan, erakay, skynet, serghat, ozguryildirim, aqua08, KadirSpmz, rexxter, klndr71, Bettalink, AdistAquascaping, Kınayu, StenkaRazin, ozkurtozgur, ALPDEM, kalsedon, sangarios, SaintJ, WildFish_Keeper, vendetta99, atakan1, ALPERDORTKOL, Bayulker, engin045, rizasirman, Umut6, ozan026, karatepe01, Coder, ilhannnn01, mcmert, MURAT111, brkenginol, jprime, YAYDIN, alecozan, Tolga8995, nzm06, Volkan08, sawaskoca, cannizaro, Gizviz, Tayfunca, BARBAR, AmazonSever, bogaccturhann, Nursun, vedat79, masisdemirel, Fatih ÇE, mehmetkap, dusumsel, 16Sarper66, MURATKAYNAK, Gökhan1907, ilturk, ProScotch, sbasoz, Acil Stop, Recep Karip, serkantezel, PetVaryum, fikret43, BLL1403, IESER, erdalakçay, Onurdem78, darkxf, erimgorgulu, enginm2000, Megline, Parasite1, beyazgul, orimohito, bayramsyl, cankutozdemir, dream07, zeroide, Dr.Fisher, afacan80, erhanerikan, erdemoguz, looser04, gacho, hayrettinn, celu, sercanirik, reclusion28, Murat8, Unknown And, muhengin26, hsnozl2603, FatihHoca, egedin, Ahmet yavuz, icelebi, MiSoSiKiaN, UnalCevahir, furkanakbas, alia83, wolverin, hermiş, capo88, ALSANCAKPETSHOP, ismalkoc, HRN1, AntigueAquarium, Ertarda, darkaura, mrah, Shateiel, mad-boy, Repoer, mustafakuzu, ToSpendTime, adige42, indianaconz, Ahmetus, gokturkseyhan, sametti, Batuhan Erogul, leovo, thercan, mustican07, HugoSanchez, Mayis_Akvaryum, anchor, demasoni1, undertaker312, Legendary-TR06, Petmypet, Mikail Erdoğan, efe2010, muratturan055, ktulgar, solas, shark2, aslankartal, intermed, DemirAslan, Jabalaba45, sonsuzpati, Furkanbaba76, Sheyda27, M.MertKayış, ogii06, the__legend, casper04, musatürk, UraL, fffatih, Ezici23, Byfiremanfish, muhoni, Csumer, haylanc, kcetinay, BlueFall, kanmet, eksisekiz, Madenci, cengizozcan, HardScape, Erdinc23, UmitYilmaz, çelebi, Tropikalbalık, lizuferum, yormusm, szgn_hsdmr, Trgtm, alonestrider, enisaltun, Riddle, HarunYldrm, mlh_mrv, bayram11, İsmail Eratik, huseyintaha, muratkk, ukilavuz, sezerdmn, M.Emin Uzunoğlu, yaguara, halilsa, Busra32, CURRE, Cmlcngz, hunterman, Recep_77, ekcinar, Cengizkul, sharkemre, mehmet karadağ, Necdet Buluk, volkan81, yakaryus, irfann, Kadir_Yerkök, viper_78, legionnaire1, aybas, torontopalooza, ferdikorkmazzz, OnurOguz, Samet545445, fedaxdello, Akyuvaryum, 06serkan06, hakanycl, devito,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.