ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
brtkksld0
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Ağustos 2016 19:59
Son Ziyaret:
28 Temmuz 2020 13:11
Toplam Mesaj:
3 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
berat
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Berat

SON 3 MESAJI

Rio Negro Biyotopu Kurmak İstiyorum
Merhaba çocukluğuma dayanan ve uzun zamandır sürdürdüğüm bu hobide biraz daha profesyonel bir iş çıkartmak istiyorum evet ben profesyonel bir hobici değilim ama daha önceki denemelerim ve tecrübelerim ile vede siz değerli üstadlarında desteği ile güzel bir Güney Amerika Rio Negro Biyotopu kurmak istiyorum. 100*50*50 ölçülerini düşünüyorum. sump filtre desteği, aktif karbon ve azda olsa tatlı su midyeleri ile biyolojik filtrasyon sağlamayı düşünüyorum. Görsel olarak güzel durması için bir çift discus ve birkaç Tetra türü beslemek istiyorum. Biyotopu biraz araştırdım ve zeminde yaprak ve ufak dallar olduğunu gördüm ve karides atabileceğimi düşündüm yeterince saklanabilecekleri alan oluşturabilirim. Bağzı istemediğim zararlılar için sürü halinde avlanabilen az sayıda Helen salyangozuda eklemeyi düşünüyorum. Zemin için hangi tür yaprak kullanmalıyım ve dal olarak drifwood dallarını kırıpmı kullansam yoksa dışardan akarsu kenarındaki kavak dallarını sterilize edipde kullanabilirmiyim. Şimdilik bukadar faydalı bir konu olucağını düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum[^_^][EDIT]brtkksld0,2020-05-27 10:17:23[/EDIT]
Cüce vatoz yetiştiriciliği ve L144 Longfinlerim :)Güncel foto 1.syf
Merhaba ben fazla vatoz besleyen birisi değilim ama zevkli ve güzel balıklar daha önce 2 tane l144 cüce vatoz besledim ama ikiside yaklaşık 5cm boya gelince öldü hemde aynı şekilde "iyi de para bayılmıştım zamanında :)" zeminin üstünde ölü bir biçimde yatıyo olarak buluyorum hep.
Geçenlerde 4 tane daha tül l144 vatoz aldım saklanacak yer az olur diye düşünerek küp aldım ama balıklar biraz ufak daha 1 aylık 2aylık gelişimini tam olarak tamamlamadan babalarının yanından alınmış balıklar bunlardan 3tanesi solgun bir renge sahip ölürler diye korkuyorum Su düzenleyici ekledim suya biraz düzeldiler kendilerine geldiler ama hala solgunluk geçmedi.
Protein ağırlıklı yem vermek isterim lakin lepistesler ile besledigim için yem daha yüzeye bile düşmeden yok oluyo beslenme ihtiyaçlarını camdaki yosunlar ile gideriyorlar bükük ihtimal ne yapmam lazım bilmiyorum. Biraz boylanincaya kadar başka bir akvaryumamı alsam diye düşünüyorum.
Yaşadıkları akvaryumda
Yaklaşık 20-30 litre bir akvaryum ve silis kum kullanıyorum.
Tavsiyelerinizi bekliyorum[:)]

Vahşi lepistes...
[QUOTE=AquariuMFisH]
 Merhabalar ben Kütahyadayım ve daha dün porsuk et mangal'a gittim ve yaklaşık 100 kadar vahşi lepistes yakaladım gerçekten renkleri mükemmel ayrı bir akvaryumda bakıyorum o kadar vahşilerki geçen sene astronotuma yem olarak attım fakat astronotumu tırtıklamaya başladı hayret ettim.
[/QUOTE]Bu balıkların fotoğrafları varmı sizde acaba [AquariuMFisH]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.