ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Pashaminik
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
31 Ocak 2019 15:13
Son Ziyaret:
5 Saat 7 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet EROĞLU
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Kayseri
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet EROĞLU

SON 1 MESAJI

Gölet Yapımı Ve Bitkilensirmesi Hk.
[B]hocam merhabalar;
30.000 litrelik 2 adet göleti hem yapan hem bakan biri olarak tecrübelerimi şöyle aktarayım.
1. öncelikle gölet alanı zaminden biraz yüksek olmalıdır. çünkü yağmur kar vb. sebeblerden dolayı akan toprağın göletinin içine girmemesi gereklidir. eğer girerse tabanda balçıklanma olacaktır.
2.bitki ekeceğin alanları suyun hemen kenarında ama 10 cm suyun altında kalacak şekilde ufak alanları oluşturup küçük dere çakılı ile doldurup bitkilerini buralara ekmen gerekir. lav kırığı da kullanabilirsin.
3. balık olarak japon ve koi karışımı ileride oluşacak popülasyonun kırma balıklardan olacağını bilmeni isterim. ya sadece koi yada sadece japon koyman görsel açıdan güzel olacağını düşünüyorum.
4.havuzunun derinliği 1.5 metre olmalıdır ki açık alanda kalacağından dolayı kışın balıklar için soğuktan etkilenme durumu söz konusu olmasın. zemine ise balıklar için PVC veya KORİGE borulardan da yuva yapmalısın.
5. balıklar direk güneşe mağruz kalacağı için (özellikle koiler) güneş yanıkları ile karşılaşacaksın ve tedavisi de bir hayli zamanını alır. ve hobiden uzaklaşırsın.
6. nilüferler görüntü olarak çok güzel olabilir,güneş yanıkları içinde balıkların saklanma alanları oluşturur. yalnız en büyük saksılarda ekim yapmalısın ki kendisi zamanla köklenerek balçıklı tabaka oluşturur ve anaç balıkların hepsi bunlara takılarak zamanla balçık içinde oksijensizlikten ölürler. ayrıca su yüksekliğini sürekli sabit tutmalısın ki ilerde su yüksekliği sürekli değişceğinden nilüferde kabaklaşma ve çirkin bir görüntü oluşur.
7. özellikle belirtmek istiyorum kesinlikle ve kesinlikle UV filtre sistemini kullanmalısın ki dışardan gelen sinek böcek larvalarından dolayı parazit olayları yaşamayasın

bunlar dışında sormak istediklerin olursa seve seve yardımcı olurum.[:)][/B]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.