ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ömer t
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
517
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Haziran 2020 23:31
Son Ziyaret:
Dün 14:49
Toplam Mesaj:
305 [0.24 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
72 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ömer Güneşdogdu
Doğum Tarihi:
24 Temmuz 1984
Yaş:
39
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ömer Tarık

SON 10 MESAJI

Planarya
Geçmiş olsun kayıpsız anlatırsınız inşallah
Planarya
[QUOTE=Avoure]Bu gün deneyeceğim, dün dip çekimi ve planarya kapanı yapmıştım.Deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

Eve gelir gelmez çay bardağının çeyreği kadar sirke ekledim(akvaryumum 80 l ) Hemen ardından turnusol kağıdı ile test yaptım ph 7 ile 8 arasında çıktı oldukça şaşırdım elma sirkesi dökmüş olmama rağmen akvaryum suyum bazik çıkıyor? Akvaryumumda şu zamana kadar herhangi bir canlı kayıbı yaşamadım, ama sanırım şu an baya işler kötüye gidiyor.

Turnusol kağıdını yanlış mı kullandım acaba? Çözeltinin içine sokulduğu andan itibaren değeri göstermiyor mu? Yoksa kurumasını mı beklememiz lazım ? [/QUOTE]
Çok ilginç gerçekten konu açtınız burda insanlar size tecrübe ettiği veya başkasının tecrübesini istişare ettiği olumlu veya olumsuz yönlerini gördüğü veya dinlediği yaşanmışlıkları anlatıyor.
Forumun amacı gereği daha önceden yasanilmis olumsuzlukları tekrar yaşamamak için konu açıp aynı hatalara düşmeme ye çalışıyoruz. Sirke nin olumsuzlukları ni oluşabilecek yan etkilerini anlatmama rağmen gidip sirke dökmeniz enteresan olmuş. 100lt de 5ml sirke daha önceden arkadaşım denediginde azot döngüsü nu bitirmişti balıklar 1 ay tüm taşlara kumlara surtunmus yavru balıklar ölmüş bitkiler zarar görmüştü..
Bir çok kez konu açılmış no planarya ilacının, karidesler üzerinde hiç bir olumsuz yani görülmemiş yada balıklar vede bitkiler üzerinde keşke bu konuları okusaydıniz bizde hasta olduğumuzda kimyasal ilaçlar kullanıyoruz iyilesebilmek için keşke sirke içip duzebilseydik..

Sudaki Toz Taneleri
Merhaba akla gelen ilk filtre malzemelerini çeşme suyuyla mi yikadiniz? Eğer öyle ise yararli bakteriler ölmüş olabilir Yada kumumu karıştırdınız?
Kumdaki partiküller havalanmis uçuşuyor olabilir.
Yada filteriniz suyu temizlemekte yetersiz olabilir iç filtre ler bu konuda çok yeterli olmuyor, dış filtre deki farklı boyda ki gözenekli sungerler ve koyacağınız elyaf bu partikülleri temizleyecek berrak bir görünüm kazanacak seramik halkalar kuvvetli bakteri yuvası barindiracaktir..
Planarya
Merhaba daha önceden sirke bir çok denendi..
Nitrifikasyon bakterilerini tamamen öldürüyor akvaryumda ilk 15dk sonra bembeyaz bir sis bulutu gorebilirsiniz asit balıkların mukozasina zarar veriyor hastalıklara açık hale geliyor, salyangozlar ölüyor, birkiler zarar görüyor..
Sirke kullandıktan sonra nematod,planarya,copepod hepsi ölüyor fakat yumurtalarina hiç bir etkisi olmadığı için 15 gün sonra tekrar akvaryumdaki varlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar geriye ozot döngüsü çökmüş bir akvaryum kalıyor..
Bunun yerine defalarca denenmiş azot döngüsü ne balıklara zararı olmayan no planarya alıp üzerindeki talimatlara uyarak kullanıp kurtulabilirsiniz..
Cüce Vatoz ( Tül Kuyruk)
Ozaman bir sorun yok gibi görünüyor, kabızlık dışında haşlanmış kapya biber verin düzelecektir..
Sadece Kapsül Gübre Kullanarak Bitkiler Yetişirmi?
İkisininde yeri ve konumu farklıdır, genelde zemin bitkilerinde kapsül gubreyle zenginleştirilmiş bir zemin herzaman daha iyidir,tek başına yeterli değildir sıvı gübre ve patasyum yine elzemdir..

Cüce Vatoz ( Tül Kuyruk)
Merhaba baliginizda iç parazit belirtisi görünmüyor,kabızlık ile ilgili bir durum ıspanak değil haşlanmış al biber(kapya biber)verin..
İç parazit de anuste kızarıklık dışa çıkma görünür..
Peki baliginizda beyaz diskilama uzun diskilama içi boş gibi bir belirtiye rastladiniz mi??
Cüce Vatoz Mu Leopar Vatoz Mu
İl yazmıyor adresinizde eğer ankaradaysaniz 2 tane yavru cuce vatoz hediye edeyim size...
Cüce Vatoz Mu Leopar Vatoz Mu
[QUOTE=Hidro Dinamik]
İl merkezinde cüce bulamadım da akvaryumda letgodan felan teklif açabilirim.

İl merkezine gittiğimde canlıları dolaşıp 300 400 litre tankı kaça yaparlar onu öğreneyim en iyisi. 😕

[/QUOTE] leopar vatoz bu cuce vatoz değil
Zebra Danio (glofish) Satmak Ülkemizde Yasakmı?
Ataberk merhaba zebra danio balıkları yıllar önce beslediğim de okadar çok üremislerdiki tüm arkadaşlarıma hatta mahallemizde ki petshop a ücretsiz veriyordum. Bu balığın hastalıklı kanser olan veya tümör olan organını hatta beynini bile yeniliyebilen tek canlı olduğunu okuduğumda çok şaşırmıştım..
Fakat satışının yasak olduğunu ilk kez senden duyuyorum..
Tüm petshop larda satışı yapılıyor sahibinden.com da birsuru satışı yapılıyor böyle olsa denetimi yapılırdı diye düşünüyorum..

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.