ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
gattar5050
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
405
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Aralık 2010 09:03
Son Ziyaret:
1 saat 57 dakika önce
Toplam Mesaj:
746 [0.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
325 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Berkcan Aka
Doğum Tarihi:
01 Mayıs 1999
Yaş:
19
İl:
Istanbul
Meslek:
Ögrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

O, genç bir tropikalci akvarist. Berkcan Aka

SON 10 MESAJI

Sararan Su
Akvaryum suyunu hiç bir zaman tamamen değiştirmeyin. Haftalık olarak %20-30 arası su değiştirebilirsiniz.
Betta Beslenme
Atisons,u bettada tek geçerim. Tabi bu kuru yemlerin hiçbiri canlı yemin yerini tutamaz. Artemia, su piresi, grindal-beyaz kurt gibi canlı yem kültürlerini edinip, balığınızı hergün en az bir öğünde canlı yem ile beslemelisiniz.
Beta Yem Tükürüyo
10 litre akvaryum bettanız için çok ideal. Granül yemleri sert bir cisim ile ezip, toz haline getirin ve öyle verin. Eğer tükürmeye devam ederse stres kaynaklı yada sağlık sorunu olabilir.
Yeni Co2 Kurulumu İçin Tavsiyeler
600 litrelik bir akvaryuma reaktör olmadan en az 3 lü çoklayıcı almanız gerekir. Buda çok gereksiz olur zaten. Reaktör olarak çeşit çok ama akvaryum sumpluysa Denerlenin reakötörünü tavsiye ederim. 30₺ gibi bir fiyatı vardı. İnce ayar olmadan hiç olmaz zaten. Bütçenizin el verdiği en kaliteli markayı almanızı öneririm. Kalitesiz ince ayar vanaları yüzünden ben dahil bir çoğumuzun canı yandı. Metal Work bu zamana kadar kullandığım en kaliteli marka bu konuda.
Su Sorunu
İstanbul’dayım ben. Sağlık olsun yinede teşekkürler.
T5 Lerin Her Yıl Değiştirilmesi Konusu Balon Mu?
Abi bu konuda kullanılan balastların kaliteside çok önemli. Florasananın nasıl bir verim ile çalışacağını onlar belirliyor sonuçta. Bana göre florasanların kullanım ömrünü balastlar belirliyor.
Betta Balığım İçin Dekor Önerisi
Mango-yati kökleri. Gnays-lav kayaları. Hindistan cevizi kabuğu. Catappa-ceviz gibi iri yaprakları ağaçların yapraklarınıda sağa sola koyup saklanabileceği ortamlar oluşturabilirsiniz.
Bettaya Alternatif Yemler Ve Sarımsaklı Yem
Herhangi bir kuru yemin üzerine damlatabilirsiniz sarımsak suyunu. Bettalar için canlı yem olmazsa olmazlar arasına girer aslında. Bakımı kolay olduğu için su piresi öneriliyor fakat besleyicilik olarak hiç bir işe yaramaz. Girdiği gibi çıkar hayvandan. Çeşit olması açısından elinizde bulundurabilirsiniz ama imkan varsa grindal kurt yada beyaz kurt kültürü temin edip bu yemleri kullanabilirsiniz. Tabi imkanınız varsa artemiada verebilirsinix arada sırada. Petshoplarda kankurdu yada tubifexde satılıyor. Ben tubifexi pek önermiyorum. Eğer imkanınız yoksa dondurulmuş yemleri temin edebilirsiniz. Kuru yemleri haftada 1-2 defa çeşit olsun, içindeki vitaminleride alabilsin diye verebilirsiniz.
Su Sorunu
Kimyasalları bir süre erteleyin. Akvaryumun her yanını aliminyum folyo ile kaplayın. Altını üstünü sağını solunu arkasınıda dahil. Dikkat edin ışık alacak iğne deliği kadar yer kalmasın. İğne deliği kadar yerden giren ışınlar suyun içinde kırılarak akvaryumun büyük bir bölümünü aydınlatmaya yetiyor içeride. 1 hafta 10 gün hatta duruma göre 15 gün balıkları seyretmeyin 🙁 Sadece yem vermek için küçük bir bölümünü açın yemleri verip kapatın. Kültür mutlaka çökücektir.
Edit: Yakın bi çevredeyseniz o kültürden birazda hediye edebilirsiniz bana 🥳[EDIT]gattar5050,2019-02-20 00:22:03[/EDIT]
Isıtıcı Sorunu
Elinizi sokun akvaryumun içine, ısıtıcıyı avuçlayıp sağını solunu kontrol edin. Eğer hiçbir yerinde sıcaklık hissetmiyorsanız çalışmıyor demektir. Aslında elinizi soktuğunuz gibi anlarsınız suyun 26-27 derece olmadığını. Suya elinizi sokunca hafif bir soğukluk geliyorsa, termometrede görünen 23 derece doğrudur. Eğer su elinize göre ılıksa termometre yalan söylüyor. Yinede siz kaliteli bir markanın ısıtıcısını temin etmeye özen gösterin. Akvaryumların en önemli ekipmanı ısıtıcılardır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.