ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Denizs
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
498
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Mart 2021 00:24
Son Ziyaret:
4 Saat 37 Dakika önce
Toplam Mesaj:
852 [4.41 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
685 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Deniz Sipahi
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Usak
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[URL=https://www.akvaryum.com/Forum/iwagumi_k975285.asp]İwagumi[/URL]

SON 10 MESAJI

140l Low-tech Planım Ve Önerileriniz
[QUOTE=sametyildiz]Limnophila sessiliflora fikri çok iyi oldu görsel olarak çok beğenmiştim lakin ismini bir türlü öğrenememiştim[^_^]. Diğer bitki tavsiyelerinizi de uygun vakitte inceleyeceğim. Filtre malzemesi ve gübre tavsiyelerinizi de dikkate alacağım.
Apistogrammanın yerine özel tür bir lepistes takımı tercih etsem diğer türlere problem olmaz sanıyorum değil mi? Tetralar sorun yaratır mı?

Tüm cevaplar için teşekkürler [/QUOTE] Apistograma direkt yetişkin karidesi yer, en azından zarar verir, lepistes yavrularını yer. Üremelerini engeller, aynı şeye çıkmış olur. Tetra da aynı lepistes gibi yavrularını yer . Bol bitkili olursa karideslerin üreme şansı çok daha fazla olur. [EDIT]Denizs,2021-09-13 23:38:43[/EDIT]
140l Low-tech Planım Ve Önerileriniz
Öncelikle hobiye hoşgeldiniz. İlk olarak taban konusundan başlayayım. Siyah kum olarak bazalt kum veya dediğiniz gibi vitasand kullanabilirsiniz. Misket gübre olarak jbl kugeln veya tropica kapsül gübre öneririm. Yine en alt katmana filtrasyona yardım etmesi için 1cm lav kırığı koyulabilir. Toplam yükseklik 6-7 cm olmalı. Işık olarak forumdan darkaura, rifai veya emreemin’e sorabilirsiniz. Filtre seçimi güzel. İçine biyolojik filtrasyon için seachem matrix, sera siporax veya eheim substrat pro koymanızı kesinlikle öneririm. Ortalama1,5 - 2l olmalı. Ve yine seachem purigen kullanabilirsiniz. Isıtıcı için eheim veya tetra’ya bakabilirsiniz. 200w yeterli olacaktır. Bitki türlerinden rotala green ve lobelia cardinalis çıkarılmalı. Low teche pek uygun değil. Arka plana sessiliflora koyulabilir. Canlı türlerinden apistograma olacaksa karides kesinlikle çıkarılmalı. Sıvı gübre olarak seachem flourish+ seachem potassium kullanabilirsiniz. Yine karbon takviyesi olarak seachem excel kulanmanız iyi olur.
Eheim 2217 Malzeme Tercihi
1litreye düşürmeyin, niye düşüresiniz ki. Üstte yazdığım gibi ömrü yok. Bu yüzden değiştirmenize de gerek yok. Substrat pro ve siporax, purigen ile aynı görevi yapmıyor. Yani substrat proyu ve siporaxı çıkartmanıza gerek yok. Direkt pruigen ekleyebilirsiniz, bir sakıncası olmaz.
Eheim 2217 Malzeme Tercihi
Bu siporaxı ve substrat proyu ek olarak mı ekleyeceksiniz? Yoksa içindeki substrat proyu çıkartıp mı ekleyeceksiniz? Purigen 1l biraz abartılı olur. 250ml daha iyi olacaktır. Substrat pronun ömrü yoktur. [EDIT]Denizs,2021-09-13 00:15:36[/EDIT]
Şelale Filtre Hakkında Fikirlerinizi Bekliyorum
Biyolojik açıdan yetersiz kalma ihtimali var. İçine yeterince bio malzeme koyamayabilirsiniz. Sunsun 603-b ye bakabilirsiniz. Çok pahalı bir dış filtre değil.
Potash Ve Sıvı Karbon Kullanımı
Evet, sıkıntı olmaz demek istedim.
Filtre Bastonunda Yosun
Sorun yaratmaz. Borunuzun milimetresine uygun olsun yeter.
Yeni Betta Akvaryumu Nasil Kurulur?
Bu sanırım karasal bitkiler için sıvı gübre. Kullanmanızı tavsiye etmem. Reeflowers all inclusives alabilirsiniz. Işık 12 den 6 veya 7 ye kadar açık kalabilir. Ne zaman olduğunun bir önemi yok. Gece olmasın yeterli.
Yeni Betta Akvaryumu Nasil Kurulur?
[QUOTE=didos92][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/232222/040920212043131.jpg[/IMG]

AKVARYUMUN SON HALI BU SEKILDE...
Tavsiyelere açığım.
Sivi gubre eklemedim henuz bitkilere kararsizim cok gereklimidir ve bu ışık ne zaman acik kalip ne zaman kapatilmali filtrede ayni sekilde icinde balik yok suan 15 eylul gibi gelecek ozamana kadar akvaryum döngüsü nasil olmali?[/QUOTE] Güzel bir akvaryum olmuş. Işık günde 6-7 saat açık kalmalı, filtre ise her zaman. Sıvı gübre olarak ne var elinizde?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.