ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
asrinnn
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Nisan 2024 11:18
Son Ziyaret:
22 Haziran 2024 15:56
Toplam Mesaj:
15 [0.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
13 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Asrın
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Asrın

SON 10 MESAJI

Japon Balıklarım 30 Derecede Mutlu Görünüyor?
Merhaba,
Cevap için teşekkürler.
Şelale filtre baya güçlü yüzeyi de iyice dalgalandırıyor, akvaryum da 35 litre. Sizce yine de gerekir mi hava taşı? Ona göre yaz boyu dursun takayım.
Japon Balıklarım 30 Derecede Mutlu Görünüyor?
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244190/210620241845231.jpg[/IMG]

Merhabalar,

Akvaryumumda bir teleskop ve bir tül kuyruk yavru Japon balığım bulunuyor. Akvaryumum 35 litre. Özellikle şu yaz sıcaklarında akvaryum derecesini 25 derecelerde tutabilmek için 24 saat vantilatör açık tutmam gerekiyor. Bu da gerek elektrik gerekse yangın tehlikesi için sıkıntılı bir durum çünkü gündüzleri çalışıyorum haftaiçi ve evde kimse yok. Yaklaşık 30 derece gösteriyor şu sıralar akvaryumum ama balıklarım gayet hareketli ve canlılar. Sizce bu sıcaklığa uyumlu olduklarını mı gösterir yoksa uzun vadede problem yaratır mı? Ne gibi bir yol izlemeliyim?

Teşekkürler.
Japon Balıklarım Bazen Dipte Oturuyor
Fotoğraf:
Hastalık Belirtileri: Ara sıra dipte oturuyorlar
Akvaryum Kapasitesi (litre): 40
Akvaryumdaki Diğer Canlılar: 2 adet yavru japon biri teleskop Japon
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
Filitrasyon: 600 litre şelale filtre
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.): haftalık %25 su değişimi

Merhaba,

Japon balıklarım ara sıra akvaryumun dibinde oturuyor. Resimde de gördüğünüz gibi cama tıklattığımda canlanıp etrafta yüzüyorlar yem arıyorlar ama bazı zamanlarda dipte oturuyorlar. Bu bir sıkıntı mı ne problem olmuş olabilir ya da dinlenmek için ara sıra yaptıkları bir şey mi? Lütfen yardımcı olur musunuz?[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244190/270520241803261.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244190/270520241804311.jpg[/IMG][IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244190/270520241810011.jpg[/IMG]

Hatta yüzgeçlerle yüzerek asılı kalmaktan ziyade direkt taşlara oturuyor. Ne yapmalıyım, kabız olmuş olabilirler mi ya da başka bir durum? Ancak sürekli öyle değiller ara sıra öyle yapıyorlar.
Sizce Bitki Almalı Mıyım? Salyangozdan Çekiniyorum
Merhaba.

Şu anda 40 litre tankımda 2 tane yavru Japon balığı beslemekteyim. Akvaryum tabanında dere çakılı bulunuyor. Aynı zamanda bir şans bambusu diktim. Askılı şelale filtre kullanıyorum. Akvaryuma elodea ve tilki kuyruğu bitkilerini almak istiyorum daha doğal bir akvaryum ortamı kurmak için ancak bu bitkiler adi salyangoz çok bulunduruyormuş ve akvaryumuma adi salyangoz da getirebileceği düşüncesiyle emin değilim. Sizce almalı mıyım alırsam salyangozdan kurtulmak için nasıl bir temizlik yapmalıyım bitkilerde? Ya da almamalı mıyım?

Yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum.
Balıklarımdan Biri Kabız Nasıl Bir Yol İzlerim?
Fotoğraf:
Hastalık Belirtileri: Karın şişliği, anüste dışkı kalması
Akvaryum Kapasitesi (litre): 38
Akvaryumdaki Diğer Canlılar: teleskop Japon balığı
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
Filitrasyon: askı şelale filtre
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.): geçtiğimiz haftasonu eski akvaryumdan yeni akvaryuma geçiş yaptım. Eski akvaryum da dahil olmak üzere balıkları alalı 3 hafta oldu.

Merhaba,

Akvaryumumda 2 tane yavru Japon balığım var. Bir tanesinin anüsünden dışkı sarkıyor yani yapışık kalıyor ve karnı biraz şiş büyük ihtimalle kabız. Daha önce salatalık verdim biraz birkaç gün önce. Şimdi de salatalık ya da haşlanmış bezelye ıspanak vermeyi düşünüyorum ama bu kadar sık aralıkla diğer balığı rahatsız eder mi? Yemlemeyi de kesmeliyim biliyorum ama diğer balık napacak bu sefer? Bu konuda değerli yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum.
Balığımın Karnı Şiş Duruyor
Merhaba,

Ama bundan emin miyiz? Çünkü ilk aldığımdan beri yaklaşık 2 haftadır yani böyle karnı zaten ve sağlıklı yüzüyor ve yemini yiyor iştahla. Balığın kendisinin bi özelliği olabilir mi?
Balığımın Karnı Şiş Duruyor
Fotoğraf: Aşağıda verilmiştir.
Hastalık Belirtileri: karın şişliği
Akvaryum Kapasitesi (litre): 37
Akvaryumdaki Diğer Canlılar: teleskop Japon balığı
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
Filitrasyon: Şelale filtre ve iç filtre (eskiden yeni akvaryuma şimdi geçiş yaptılar bakteri için ikisi çalışıyor sonra iptal edilecek iç filtre.
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: kullanılmadı
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.): eski akvaryumdan yeniye şimdi geçiş yaptım eski akvaryum minimum 1 hafta bekledi aşılama yapıldı tam güç filtre çalıştı. Karnı önceden de şişti hatta ilk aldığımda da şişti ama sanki biraz daha şişmiş gibi görünüyor.


Merhaba,

Ben 37 litre akvaryumumda 2 yavru Japon biri teleskop Japon balığı olmak üzere besliyorum. Bugün eski akvaryumdan yeni akvaryuma geçiş yaptım hiçbir sorun olmadan. Turuncu balığımın ilk aldığımdan beri karnı biraz şişti ama dün bugün iyice gözüme çarpmaya başladı. Yem yemesinde yüzmesinde ya da farklı şeylerde hiçbir problemi yok gayet sağlıklı ve güzel yüzüyor. Sizce normal midir yoksa bir problem var mı? Fotoğrafları görebilirsiniz.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244190/060420241348471.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244190/060420241348541.jpg[/IMG]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.