ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
The Last Samurai
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
9921
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Mart 2009 14:32
Son Ziyaret:
21 Saat 32 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3691 [0.87 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
322 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Deniz Emresi
Doğum Tarihi:
04 Ekim 1977
Yaş:
43
İl:
Istanbul
Meslek:
Su Ürünleri Müh/İşletme Yüksek Lisans
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre Zaim: Bir Salyangoz Aşığı 🐸♥🐌 [URL]https://www.youtube.com/channel/UCXCrDy_rxLZJNz_Ry-il1HA[/URL] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/balik_hastaliklari_k937151.asp[/URL]

SON 10 MESAJI

Moliler Beyaz Benek Mi?
Beyazbenek maalesef.
Su sıcaklığını 30C'de sabitleyin.
Günlük olarak tüm zemini kapsayacak şekilde, dip çekimi yaparak üç gün hastalığın seyrini gözlemleyin.
Hastalık iyileşmezse, günlük dip çekimi ile birlikte, kullanım talimatında belirtildiği şekilde Seachem Paraguard kullanılmasını öneririm.
Bitkilere zarar vermez ama salyangozları ayrı bir yere almanız gerekir.
Geçmiş olsun.
Evcil Yanım: Yaşamımı Paylaşan Dostlarım
Zaten, kuyruk dediğin, kovalamak içindir.[:lol:][:3]
[VID]https://youtu.be/AnKNFxnBs84[/VID]
Ani Ciklet Ölümleri
[QUOTE=Akvaristkadir67]
Ben bunu haftadan haftaya yapıyorum su değişimi yaparken çok sıkıntı olmuyor zaten suyun hacmi 40 lt falan hergün o pislikleri çekmeye kalkarsam hergün Bi 10lt çekmek zorunda kalırım bu balıkları olumsuz etkilemezmi [/QUOTE]

Akvaryumda kalan yenmemiş yem kadar zarar vermez. Suyu eklerken, yaptığınız gibi, yavaş bir biçimde yeni suyu eklerseniz, emniyetli olacaktır.
Ani Ciklet Ölümleri
[QUOTE=Akvaristkadir67]
Yemleri nasıl uzaklaştırabilirim[/QUOTE]

Bir hortum yardımıyla, akvaryum dışına sifonlayarak.
Ani Ciklet Ölümleri
Yem artıklarını günlük olarak uzaklaştırmalısınız.
Dipte kalan yemler, nitrat oranını arttıracağı gibi, zaten bağışıklık sistemi yeni oluşan yavruların hastalanması için risk oluşturan patojen üreme ortamı oluştururlar.
Yavrularınıza, Hikari First Bites vermenizi öneririm. Hem tane büyüklüğü çok ince olduğu için yutacaklardır, hem de çok kaliteli bir yemdir
Geçmiş olsun.
Kabukçullarıma Yeni Yuva (ocellatus Gold)
Emeğinize sağlık, şık ve doğal bir kurulum olmuş.[:nazar:]
Arka plana, zeminde fazla yer kaplamayacak, yüksek bir ya da birkaç kaya eklenirse, çok şık durabileceği görüşündeyim.
Ayrıca alkali sularda, artan amonyum / nitrit / nitrat oranı, oldukça toksiktir. Tankın yaşının da bir gün olduğunu göz önünde bulundurarak, nitrifikasyon döngüsünün, balıklar zarar görmeden oluşabilmesi için, kullanım talimatında belirtildiği şekilde Seachem Stability ya da muadili bir bakteri kültürü eklenmesini öneririm.
Keyifli hobiler
Göz Fungusu Mantar Bakteri Hastalık
Mertcan Bey, merhaba,
Bozulan su koşullarını düzeltmek için, günlük %25 su değişimi yapılmasını ve kullanım talimatında belirtildiği şekilde Seachem Kanaplex tedavisi yapılmasını öneririm.
Bu tedavi hem göz fırlamasını hem de sindirim sistemi enfeksiyonunu tedavi edecektir.
Balığınız iyileştikten sonra, dış filtreniz varsa Aktif C ekleyerek; yoksa, dört gün boyunca, günlük %25 su değişimi ile, ilacı sudan uzaklaştırdıktan sonra, filtrenize yakın bölgeye kullanım talimatında belirtildiği şekilde
Seachem Stability ya da muadili bir bakteri kültürü eklenmesini ve dış filtreniz varsa, içerisine Seachem Matrix ya da muadili bir bakteri substratı eklenmesini öneririm.
Geçmiş olsun.
Metilen Mavisi...
[QUOTE=AlperYmn]Peki amonyak yanığı için ne yapmalıyım?[/QUOTE]

Balığınızın solunumu normale dönene kadar, günlük %25 su değişimi (Beyazbenek tedavisi için yapacağınız günlük dip çekimi yeterlidir); beyazbenek için ilaç tedavisi bittikten sonra, dış filtreniz varsa, içerisine aktif C koyarak, yoksa dört gün boyunca %25 su değişimi yapıp, ilacı ortamdan uzaklaştırdıktan sonra, filtrenizin yakınına Seachem Stability ya da muadili bir bakteri kültürü eklemenizi ve eğer dış filtreniz varsa, içerisine Seachem Matrix ya da muadili bir bakteri substratı eklemenizi öneririm.
Geçmiş olsun.
L144 Mavi Göz Uzun Dışkı Ve Karın Şişikliği ?
Vatozlar, boyutlarına göre, fazla dışkı üreten canlılar. Benim beslediğim vatozlarda da, uzun dışkılama oluyordu.
Pullarda kabarma ve karın şişliği olan balıklarda, ölüm görülmüyorsa, endişe edilecek bir durum göremedim.
Yem porsiyonlarını küçültmeyi deneyebilirsin, karındaki şişliği önlemek için.
Kullandığın yemler, bitkisel ağırlıklı diyet ve haftada iki su değişimi, gayet iyi. Yemlerine ek olarak, Hikari Algae Wafer öneririm. Harika bir bitkisel yemdir.
Mintiverm, sadece, Camallanus ya da Oxyura gibi bağırsak kurtlarında etkilidir. Sindirim sistemi enfeksiyonunda etkili değildir.
Sindirim sistemi enfeksiyonu olduğundan şüpheleniyorsan, en sevdikleri yeme, kullanımı talkmatında belirtildiği şekilde, Seachem Focus katarak balıklara yedirmen tedavi edici olacaktır.
Keyifli hobiler.
Ceyhun's
[QUOTE=Carl]Dün ilk defa canlı stingray gördüm.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/203801/181020201726191.jpg[/IMG][/QUOTE]

Harika canlılardır.[:3]
İleride, gerçekleştirebilirsem, 2000L stingray + discus bir Amazon konsepti projem var. Gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimi, kader gösterecek.
Nerede gördün ve fiyatları hangi düzeydeydi?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 332 Online Kullanıcı, 178 Üye

Online Kullanıcılar

dorukyalcinn, WildFish_Keeper, kvolkan21, Birol, de4b5, mereny, vedat79, tosbag, MKA1923, Ekofreak, Hasmetmeap, Engin BOZKURT, engineerpro, Sirri42, jueJ., KaptanAkvaryum, kribensis7, scusamalizia, fırat açık, wmelontr, Balikcionur, M.Baki, joe-kr, Kınayu, muzaffer_81, goldfishlove, praksis, bymurat06, omerkaya40, BarisC, Cem Altay, berkesim, totaku, tayyaar, Aktasefe, eraycalvusizmit, Bshkk, AlperDemir, Ahabos, liorente, MiSoSiKiaN, esensml, bytrmrt, Didon, yasinenes, Serkanjb, Emirk, AET07, hamza irgi, secaflex, Mkaplan92, capp, egedin, erimgorgulu, ChemicalEng, Umut6, dream7, mazeretimvar, Menfa, YunusEmrePEKER61, indianaconz, oktaysarigan, ergun.karaca, mert1125, lemur, Emre0012, giyotyn, FazgeR, denizb12, viper_78, omerkoylu, BadWolf, yakaryus, serhat480, Roro, beyazgul, arconim, shiroii, Ümmühan, Eminuslu2, karahantolga, emreemin, MetinSungu, murathan88, Onelove, saltun, Esteban33, Sergen 00, Goksen, SubBaRcA, ternapi, SmallCandyThing, MehmeT, koagulant, Supervenenis, globalord, lazarusv20, FurkanKöse59, Arifhb, Yunus_Krgl, Sedatsevi, Merdan onluel, cagabo, Sisyphos, gokhanalacesme, BadgeR, ibrahim_, erdotr, AGB22, OgzhnGenc41, Onur Mert, Özgür1978, Bisnev99, emree06, yns325, boreas54, muratdeg, hanbeyiderler, Hacanak, SaNsAsYoN, Mete Duru, Mehmet Balık, Kuti147, atilgan27, emirkagan, AliKURT, VETAlican, Fatihyüce, Ayokyil, TimKo, oturhanoglu, Leontheprof., jezey, eralpdemirkazik, Yigidoo, sherloock, ibrahim3444, sinanb85, trserials, otorun, KadirBulut, dınay, Fatihs, BuRAK, BoluluBurak, HarunYldrm, Volkan61, mendos06, AhmetCans, byigrik, Yiilmaz, ilhan özdemir, YusufBahri, ugural06, Cagdaas, soliter83, Oğuzhan0618, Yiğit Tekşen, metekaan, HamzaAras, Koksal Gurkan, Xhro, Kerimtnçy, Alihanunal01, zaza649, O.Oğuzkağan, AmazonDream, zuvaymerek, Dost34., Gugu, Acemi_34, HobiKlander, gattar5050, Barocka, Aspendos, swordfishhhh, lebowskia, Altispinoza, Melih İsmail,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.