ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
The Last Samurai
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
11812
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Mart 2009 14:32
Son Ziyaret:
03 Ocak 2021 16:42
Toplam Mesaj:
4129 [0.95 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
638 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre ZAİM
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Su Ürünleri Müh/İşletme Yüksek Lisans
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre ZAİM [URL]https://www.youtube.com/channel/UCXCrDy_rxLZJNz_Ry-il1HA[/URL] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/balik_hastaliklari_k937151.asp[/URL] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/beta_tank_arkadaslari_k891149.asp[/URL]

SON 10 MESAJI

Lepistesime Noluyor
[QUOTE=eylulucuncu]Bir tane turuncu lepistesim var bundan önce turuncu kulıçkuyruk balığıma dadanmıştı vw balığımı öldürdü br kaç gün önce yine aynı bu şekilde bu balığıma da gelip gidip dokunuyordu ı yüzden oluyor olabilr mi burada sorduğumda çiftleşmek istediğini yazmışlardı ama bilmiyorum [/QUOTE]

Görmeden birşey söylemek mümkün değil. Balığa tam vururken kısa bir video yükleyebilirseniz, net konuşulabilir.
Lepistesime Noluyor
Balığınızın renginde koyulaşma, solungaçlarda kızarma, dipte sabit durma, nitrat tahrişi ve stres belirtileri.
Su değişimi sıklığının arttırılmasını öneririm.
Balığımın Karnı Patlamış Gibi
Anıl Bey, merhaba,
Balığınızın karnının içe çökük görünümü, sindirim sistemi enfeksiyonu belirtisidir.
Periton neden yırtılmış, dışarı çıkan uzantılar nedir bilmiyorum.
Ancak belirttiğim tedavi, faydalı olacaktır. Çünkü sorun sindirim sistemi kaynaklı.
Balığınız yem yiyorsa, kullanım talimatında belirtildiği şekilde, yemini Seachem Focus ile karıştırarak yedirin. Alternatif tedavi yöntemi, balığı New Life Spectrum Hex Shield ya da Sera Baktotabs ile beslemektir.
Balık yem yemiyorsa, kullanım talimatında belirtildiği şekilde Seachem Kanaplex ya da Mardel Clout tedavisi öneririm.
Geçmiş olsun.
Betam 2 Haftadir Cok Hasta:(
Ender Bey, merhaba,
Serzenişte bulunuyorsunuz ama, eğer balığınızı tedavi etmek istiyorsanız, Seachem Kanaplex tedavisine başlayın.
Öyle mi, böyle mi diye düşünerek balığınıza çok zaman kaybettirdiniz.
Yem yemeyen balığa gerekli olan tedavi antibiyotiktir demiştim. Seachem Kanaplex hem iştahsızlık sorununu çözecek hem de yarasını iyileştirecektir.
Gerçekten bu balığı tedavi etmek istiyorsanız, Google' a Seachem Kanaplex yazın, online olarak satın alıp tedaviye başlayın.
Eğer dediğiniz gibi naftalin katılmışsa suya (Bu kadar zamanda nasıl fark edilmedi kokusundan), balığınız naftalin zehirlenmesi yaşıyor ve naftalinin tahriş edici etkisi, vücudunda ülseratif bir yaraya sebep olup, sekonder olarak sindirim sistemi enfeksiyonu başlamış. Teşhis bu.
Tedavi için niyetliyseniz, artık soru sormak yerine aksiyon alın lütfen.
Umarım balığınız kurtulur.
Bir Kurulum Daha Bitti.bitkili Akvaryumum
İç filtrenizin temiz su çıkışını, ön cama akıntı verecek şekilde konumlandırırsanız, bettanızı yormayacaktır.
Kurulumunuz, hayırlı olsun.
Wild Betta Rubra
Oldukça doğal ve estetik bir ortam.
Betta rubra'lar burada oldukça rahat edecekler.[:iyi:]
Kök dezenfeksiyonu için benzer saçma yöntemleri kullanıyoruz.[:lol:]
Bir gözüm burada olacak.[;)]
Rubralar ve kurulumunuz, hayırlı olsun.[:iyi:]
Albino Çöpçü Balığı Süzgeçlerde Kızarıklık
Yusuf Bey, merhaba,
Solungaç ve yüzgeçlerindeki kızarıklıi, petshoptaki akvaryumda, yüksek nitrat konsantrasyonuna maruz kaldığını gösteriyor.
Periyodik su değişimlerini aksatmayıp, suyunuzdaki nitrat oranını düşük tuttuğunuz takdirde, kısa sürede sorun kalmayacaktır.
Balığı geri vermenize gerek yoktur.
Yeni Moli Hakkında
Balığınız hamile, doğuma biraz zaman var.
Ne kadar zaman olduğunu kimse söyleyemez. Orta vadede doğuracaktır. Yavruluk kullanmanıza gerek yoktur. Moliler, genelde yavrularını yemezler.
Yeseler dahi, hacminizi orta vadede zorlayacak kadar yavru sağ kalacaktır.
Lepistes Dik Yüzüyor. Sorun Ne Olabilir?
Görkem Bey, merhaba,
Balığınızda, kuyruk kısma (Costia) hastalığı var. Solungaçlarının kızarmış olması ve yüzeyden solumaya çalışması, kalabalık nüfustan dolayı, yüksek nitrat konsantrasyonuna maruz kalmış olabileceğini çağrıştırıyor.
Balık iyileşene kadar, günlük 1/4 oranında su değişimi yapılmasını öneririm. Su değişimini müteakip Costia tedavisi için kullanım talimatında belirtildiği şekilde Seachem Paraguard kullanılmalıdır.
Tedaviyi ana tankta yapacaksanız, tedavi bitiminde filtrenize aktif C ekleyip 24 saat sonra aktif C'u atın. Aktif C'u çıkarttıktan sonra kullanım talimatında belirtildiği şekilde, Seachem Stability ya da muadili bir bakteri kültürü ekleyin.
Geçmiş olsun.
Apistogramma Mendezi Santa İzabel '' Rio Aiuana ''
[QUOTE=HarunYldrm]İlk fotoda çok az biraz kontrast yaptım ama sonra ki 3 ünde NoFilter [:iyi:][:)))][/QUOTE][QUOTE=HarunYldrm]İlk fotoda çok az biraz kontrast yaptım ama sonra ki 3 ünde NoFilter [:iyi:][:)))][/QUOTE]

Ünlü halk ozanı Ontario'lu Justin'in dediği gibi: "Picture perfect U dont need no filter."[:lol:]
Muhteşem balıklar, emeğine sağlık Kardeşim.[:iyi:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 371 Online Kullanıcı, 202 Üye

Online Kullanıcılar

bytrmrt, mmemati, gogoaqua, FurkanYnk, BoraBerkol, mttari, ezzalisi, idris22, zekigonlum, noeldayi, G_can, tablet, Özgür1978, Emre39, Akvarist Görkem, dındın, Neothauma, BoluluBurak, muratskara, Oubliette, Eldurmaz, Aplot, rasporasrc, Burak Dişli, H.e.k, Ilkay54, aleyna5806, shiroii, tugi, DEVECİ, gorkemunal, HarunYldrm, Bayulker, MERTER161616, ccnnkk, FerhatKaya, MeLoCaNnN, wmelontr, Noyes, onenineone, sinan3805, tilkhy, kdrackgz, serhat480, ApistoAqua, UGURBEY, mdogann, xSHUSHx, metamorfiksist, gokhan, okanki, yusufragip, Nursun, sahingoksel, yunusincekara, minan, ProScotch, Haluk.ss, Kaanak, Apistotales, MetinSungu, MiSoSiKiaN, ErdSNGZR, yasinenes, BAHADIR_71, Erman1963, BRKBKL, atanur1, Starion, Mikail Erdoğan, yusufsemi, sinor, necaati, Kınayu, UmuttBEY, ahmedfeyzi, aXarayli, zmrc, blackrain88, Erazer, aengela, Batud, Serkanjb, AHZ, BarisD, Enes Yıldırım, Outlanderxxxx, Hoper, serdar131977, Ejder Günaydın, nagmus, lebowskia, akindemir, Enesaksu34, Tekin_35, ahmdkrks, yildirim1972, caneruzal44, Ali özgün, tar216, erimgorgulu, heredot_cevdet, Caylak adem, arapaima, RoadSing3r, MacroEconomist, akvartis, simone_87, burakbozcelik, oktaysarigan, Sevketvarol, Crowntail Betta, krib, MertYılmaz, vendetta99, Vitilig, laxalata, ALP85, tolgama, KadirTanyeri, alper512, karademir48, Mehmet0011, Meteor71, Espramour, ozan_bolat, FerKan, metsi, ibdeat, Emre_hktnr, DarkFisher, esensml, ahmetkusin, agbaglama, vedat79, engin045, fatihht, Tayfun1619, Hüdai, MERT Çardak60, Kturan06, batas, AtlasPoyraz, harunk, schlanges, iEmre, Ugurcann, W3RMİDON, hasanusta06, FosilAkvaryum, twinsoul, Tropikalbalık, Hamza Özel, mustafaolgun, Mstyizm, ternapi, Polat29, aktivist06, CengizH, bilalturkoglu66, zaferaysal, cango70, tugix, 34Eray59, Alpb9, Abdulkadirceceli, AC-72, Azaxsyndrome, alperdos, bubersteraryum, Erenkoca, Altispinoza, oznoz, yigitozb34, NobleSo, ALTEMUR, Emrejder, Mysecrets, gamzeseda, lazy46, mrtmct58, Maviler, mutlubaba, baho123, Alperen ravza, AliEfeCin, Sabri Öztürk, Laetacara, Leof, mehmetkeşan, denizulucutsoy, AmazonDream, giyotyn, yigitege, dmond2, ilterisdoğukan, eturan25, Mr_worldvvide, NaturalAquarium, ersin1981, sia, FuaTKaya, cirsaf,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.