ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
gokturkseyhan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
35
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Aralık 2009 18:16
Son Ziyaret:
5 Saat 2 Dakika önce
Toplam Mesaj:
660 [0.22 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktürk Seyhan
Doğum Tarihi:
10 Ocak 1989
Yaş:
29
İl:
Ankara
Meslek:
Akademisyen (Ankara Üniversitesi)
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/85227.jpg[/img] [url=https://www.akvaryum.com/Forum/akvaryumcoma_ozel_hesap_makinasi!_k348785.asp]Akvaryum Hesaplayıcı[/url]

SON 10 MESAJI

Dıy Mikro Element Gübresi (seachem Trace İçeriği)
Merhabalar,

Bir kaç gün önce Fertiges Mikroelement gübresinin formülünde küçük değişiklikler yaptığımı ve içeriğini sitede yayınladığımı bildirmek isterim.

https://fertiges.com/urun/sivi-mikroelement-gubresi-500-ml/ adresinde tüm içeriği görebilirsiniz.

Selamlar
Tdsmetre Gübrelemede Kullanılabilir Mi?
[QUOTE=Tunc Berk]TDS metre size yardımcı olmaz. TDSmetre sudaki bir şeyin/şeylerin milyonda birini(ppm) size gösterir. Bu şeker olabilir, tuz olabilir, nitrat, fosfat, çinko, bakır vs. olabilir. Boşa zaman ve kafa yorarsınız. Tankta hiç fosfat yok iken nitrattan dolayı TDS yüksek çıkabilir. Bu nedenle size yardımcı olmaz.[/QUOTE]

Küçük bir not: Şeker, alkol gibi suda çözünen ama iyon oluşturmayan bileşikler TDS değerine etki etmezler.

EI yöntemi ile gübreleme yaparken TDS değerinin sürekli artmasını istemiyoruz. Su değişimleri ile hep aynı TDS değerine dönmek istiyoruz. TDS-zaman grafiği testere gibi veya düze yakın olmalı. Su değişimi sonucunda akvaryumun TDS değeri hep yükselerek gidiyorsa gübreleme fazla ve/veya su değişimi az demektir.
Ankara Terkos Suyu Hk.
Ben Subayevleri - Ziraat Fakültesi'nde geçen hafta 500 küsür ölçtüm, yolun hemen karşısındaki evimde daha düşük TDS ölçüyorum. Umarım haber doğrudur, herkes için en iyisi olur.
Bare Bottom( Kumsuz Taban)'lı Akvaryumlar.
Siyah pleksiglas kullanabilirsiniz. Ucuz bir çözüm. Altına şilte gibi ince yumuşak bir destek atıp camın kırılma ihtimalini en aza indirebilirsiniz.
Sıvı Gübre İçin Öneri
Henüz öneren olmamış ama internette "fertiges" ismi ile aratabilirsiniz. Gübreleri ben yapıyorum, tavsiye ederim. Selamlar.
Ph Kontrol Cihazı Önerisi
[QUOTE=z.b.s.k]
Daha önce görmüştüm ilanınızı ama dediğim gibi pek itimadım olmadığı için. Dikkat etmedim şu an için pek niyetli değilim ama bir inceleyeyim ilanı en azından daha sonrası için. Teşekkür ederim.


Ürünün fotoğrafını koysaydınız bence daha iyi bir tanıtım olurdu. Ben kendi adıma teşekkür ederim size. Geri bildirimlere bakınca pek sıcak bakamadım.


Ben pek güvenemiyorum maalesef en ufak bir negatif ipucu bile olsa değerlendirmek gerekiyor çünkü emin olun muhakkak o konuda sorun çıkıyor.
Ben jbl ya da ista düşünüyorum. Ama önce istediğim gibi bir selenoid valf bulmam gerekiyor. [/QUOTE]

Ürün fotoğrafı ilanda vardı aslında ama şimdi baktım, uçmuş. Hemen oraya ekleyeceğim. Buraya da kolaylık için ekliyorum.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/85227/210220180008411.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/85227/210220180008411.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/85227/210220180008411.jpg[/IMG]
Ph Kontrol Cihazı Önerisi
Merhabalar,

Ben yukarıdaki yorumlarda bahsi geçen Göktürk Seyhan. pH Kontrol Sistemini zaman içinde forumdaki kullanıcıların geri bildirimleri ile revize ederek geliştirdim ve şu an piyasadaki en iyi ph kontrol sistemlerinden biri olarak anılıyor. Kutusundan elektronik devresine, yazılımına kadar tarafımca üretilmektedir. Prob olarak ADWA'nın problarını kullanmaktayım. Kullanan arkadaşlar da burada yorum yapabilirler.

Ürünü faturalı olarak satmaktayım. Resmi muhatap, garanti, vs konularında güvenebileceğinizi düşünüyorum.

Herkese selamlar.
14 Şubat Hediyesi Co2 Set
Benim tavsiyem 5 lt Efes tüp + regülatör + ph kontroler. Toplam maliyet 700 TL civarı olacaktır. Kendi ürünlerimi tavsiye ederim :)
Co2 Sorunu
CO2 için en sonunda bulacağınız çözüm, bir tüp ve pH kontrol sistemi almak olacaktır. Kısa vadede Efes/Tuborg tüp + Regülatör + Selenoid Vana ve orta vadede eklenecek bir pH kontrol sistemi ile başarılı bir sistem kurabilirsiniz. İlk aşama 240 liraya halledilebiliyor. Uzun vadede daha karlı olacaktır. Selamlar
Akvaryum Gübresi Doz Hesaplayıcı ve Hatırlatıcı
[QUOTE=tayfur bistami]Öncelikle bu mükemmel program için çok teşekkür ediyorum.
İki nokta kafama takıldı:
1. Çay kaşığı silme mi tepeleme mi olacak?
2. Potasyum nitrat gübresi kullandığımızda yanlış hesaplamadıysam akvaryuma 20 ppm potasyum eklerken olması gerekenden 7 kat nitratı ek olarak eklemiş oluyoruz. ben mi yanlış yapıyorum anlamadım? akvaryumda hem potasyum hem nitrat gübresi kullananları düşündüğümüzde üstüne bir de balıklardan kaynaklanan nitratı da eklediğimiz de olması gerekenden 10-15 kat nitrat olacak demektir ???????[:?][/QUOTE]

Rica ederim Tayfur Bey.

1. Çay kaşığı hesabı pek güvenilir olmayabilir, terazi ile tartmanız daha güvenilir.
2. Potasyum nitrat gübresini potasyum eklemek için kullanmayın, potasyum sülfat kullanın. Potasyum nitratı, nitrat kaynağı olarak kullanın.

Selamlar,
Göktürk

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,588,560 Mesaj
  • 379,972 Konu
  • 91 Forum
  • 131,215 Forum Üyesi
  • 1,399 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,987 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.