ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sbtutu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
07 Mayıs 2022 22:50
Toplam Mesaj:
213 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sıtkı Bahadır TUTU
Doğum Tarihi:
09 Haziran 1975
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Bahadır TUTU
240 lt. Mbuna

SON 10 MESAJI

akvaryumumun suyu...
Mikofish kullanıyorsanız suyun renginin sararması, hatta yeşermesi için başka neden aramaya gerek yok.
9 lt de 2 japon :(
[QUOTE=demirel]

merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce 2 tane japon aldım 9 lt akvaryuma ama forumla daha sonra tanıştım ve akvaryumumu birazda olsa büyütmek istiyorum. 45x45x50 boylarında bi altıgen akvaryum düşünüyorum bu boylara uygun masam var o yüzden aralarına 1 tanede cüce vatoz eklesem nasıl olur yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

[/QUOTE]
 Bir cüce vatoz eklemenizde sakınca yoktur.
120(4x30)W Florasan Seçimi
Bence 1 Grolüx, 1 Günışığı ve 2 Aquastar (ya da Aquerelle) son derece uygun olacaktır. Sanırım balastları mutlaka kapak içinde kullanmak istiyorsunuz. Akvaryumun üstünde kapağın örtmediği kısıma ek bir kapak yaptırarak daha fazla lamba kullanabilir ve balastları kapağa daha rahat yerleştirebilirsiniz.sbtutu2009-07-31 21:42:32
GOLD FISH ALBUM
 Geçen seneden iki fotoğraf, konu başlığını görünce ekleyeyim dedim.

sbtutu2009-07-30 23:30:44
40lt akvaryumda ne besleyebilirim?
Güzel bir bitkili lepistes akvaryumu kurabilir ve lepisteslerin yanında karides de besleyebilirsiniz. Yalnız balık sayısını baştan abartmayın ve bitki seçerken akvaryumunuzun yüksekliğini de göz önüne alın.
Dış filtre
Kullanmadım, ama dolphin ve jet markalarını da üreten kwzone tarafından üretilmekte. Bir dönem jet filtre kullanmıştım. Yaklaşık bir buçuk iki sene sonra kafanın altındaki contanın deforme olması sebebiyle su kaçırmaya başladı ve contanın yenisini bulamadım. Ayrıca sepetlerini oturtmak da oldukça uğraştıcıydı. Açıkçası pek memnun kalmamıştım.
atman ısıtıcı
[QUOTE=aLkIn41]Bi sorun olacağını sanmıyorum. Eğer gömülmesi gerekmiyorsa oralarda bir yerlerde water level yazısı olur.[/QUOTE]

Sanıyorum su seviye çizgisi, ısıtıcının üst kısmının suyun üstünde kalma gerekliliğini değil, su seviyesinin asgari bu çizgiye kadar ulaşması gerektiğini göstermektedir.
A D A 2008 bitkili tank yarışması sonuçlandı...
[QUOTE=MiniCactus] Kusra bakmayın ama. Bu tankların yanında sizinkiler sadece bitki kalabalıgı.Adamlarda kompozisyon var. Hele ''symphoni in moss''
bence süper bir tank . Agac seklinde olanda çok güsel.Hiç biriniz alınmayın ama. Hepimizin kendimizi geliştirmesi lasım.(Bence kompozisyona puan veriyorlar. Tanka koydugunuz isim. Ve ismin anlattıkları çok önemli)

Koydugum resimdeki tank bana göre ilk 100 e girerdi. Tabi benim zevkim. Fakat bence farklı olmak önemli.

[/QUOTE]

Bu kadar kötümser olmak yersiz. Ülkemizde çok değil 3-4 sene önce akvaryum forumlarında tartışılan konularla bugünküleri karşılaştırınca ve yarışmalara katılmasalar bile bir kaç sene öncesine göre çok fazla sayıda ve daha nitelikli bitki tankı kurulduğunu görünce çok ümitsiz olmak pek doğru değil. Yarışmaya katılan tüm arkadaşları yürekten kutluyorum.
sbtutu2008-08-07 16:21:37
bitkili akvaryumda UV Sterilizer
Çıkış hortumundaki kirlenme giriş hortumuna göre daha az olsa bile devam edecektir. sbtutu2008-07-29 19:40:11
Ammonia Remover Amonyak Giderici
Keşke zeolit yumuşatsa suyu. Big%20smilesbtutu2008-07-12 13:48:53

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.