ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BlueFall
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]10683,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
17
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
30 Mayıs 2023 15:58
Toplam Mesaj:
722 [0.17 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bilal Kahraman
Doğum Tarihi:
20 Mart 1982
İl:
Gaziantep
Meslek:
Grafik Tasarım Yüksek Lisans
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Bilal Kahraman
90 Litre Hi-Tech Bitkili

SON 10 MESAJI

Sheydanın Aklı Karışık Akvaryumu
[QUOTE=Sheyda27]
Çok teşekkürler.evet bitkili tank gerçekten çok keyifli ama anubiasların dilini çözemiyorum pek tam olarak ne istediklerini çözemedim henüz kör topal ilerliyoruz onlarla[:)][/QUOTE]

Videoda anubias köklerini ağaç köküne sarmışsınız gibi görünüyor. Eğer anubiasın rizom dediğimiz kalın gövdesi kum içine gömülmüş ise bitkide çürüme başlayacaktır. Rizomun su sirkülasyonuna açık bir yerde olması gerekiyor. Birde dediğim gibi direkt vuran ve yüksek ışığı sevmiyor anubias. Eğer yapraklarda kararma oluşuyorsa akvaryumun daha loş bölgelerine alabilir yada ışık şiddetini azaltabilirsiniz.
Sheydanın Aklı Karışık Akvaryumu
Çok zarif ve temiz bir kurulum olmuş Şeyda hanım tebrikler. Artık "öğretmen bayandan temiz akvaryum" şeklinde kalıp söz de oluşacak demekki [:)]Son hali nasıl bilmiyorum ama Anubiasların fazla ışık altında yapraklarında kararmalar olabilir.

Goldfishleri tamamen unutup bitkilinin büyüsüne iyice kapılacağınızı tahmin ediyorum.
Hobiye Başlama
Anubias türleri ışığı fazla sevmiyor. ZAmanla yapraklarının kararacığını düşünüyorum. Daha loş alanlara alabilirsiniz. Mevcut filtre su yüzeyini dalgalandırıyorsa eğer bu suya verdiğiniz co2 nin sudan çabuk uzaklaşmasına yol açacaktır.

[QUOTE=OsmanEnes]Çok geçmeden bir adet otocinclus eklemenizi tavsiye ederim. Çok benzer bir kurulum yapmıştım 30*30*30 nano tankta monte carlo ve 12w power led ile. Yosun sorunu baş gösterdi. Potasyumun yanında excel de eklemenizi tavsiye ederim. Merakla takip edeceğim. Keyifli hobiler.[/QUOTE]
Bu yoruma da aynen katılıyorum.
Gaziantep desek bir tanışsak
[QUOTE=doctorec][K]MSA [/K] kullanıcı adlı M.sıddık aslan. Bu kadar yorumu var bu sayfada bu adamı tanıyan bilen yok mu???*[/QUOTE]

Msa'yı yaklaşık 2 yıldır tanıyorum. Evine gidip gelmişliğim var. Temiz iyi kalpli bir arkadaş olduğunu düşünüyorum. Büyük ihtimalle zor günler geçiriyordur. Zaten uzun zamandır da foruma giriş yapmamış. Eğer size borcu varsa 2 yıldır tanımam üzerine konuşuyorum mutlaka ödeyecektir. Bende hal hatır sormak için aramak istedim ama ulaşamadım. [EDIT]MaviYesil,2016-03-23 21:01:11[/EDIT]
[QUOTE=doctorec]Burayı yeni gördüm herkese selamlar.
Akvaryum namına aradığım hiç bir şeyi bulamadığım Gaziantep gibi bir yerde bu hobiyi yapmak oldukça zor. en azından buradan hobici arkadaşları görmek benim için büyük bir sevinç. bir sorum vardı?
Gaziantep'te akvaryum armatürü yapan bir yer var mı?[/QUOTE]

Çok fazla estetik görünüş aramıyorsanız güneydoğu akvaryuma bir sorabilirsiniz bence.
[QUOTE=MSA]Memleketteki bütün pembe spreyleri satın aldım. Akşam tatbikata çıkıyorum. Önce balık halından başlayacağım. Pembe hamsi, pembe istavrit, pembe çipura :)[/QUOTE]
Pembe hamsiler.. Bende neden bütün bu balıkların hepsi bir anda dişi oldu diyordum. Meğerse pembeye boyanmışlar.
Cuba Denemem
Cuba konusunda sizden öğreneceğimiz çok şey var Sıddık bey. Konuyu sık güncelleyip foto paylaşırsınız umarım. Son halini sabırsızlıkla bekliyorum.
60 Lt. İçin Aydınlatma
Tank da kullanacağın bitkiler fazla ışığı sevmezler zaten bence osram ın tasarruflu ampillerinden alıp eklesen işini görür
Karides
Renkleri çok canlı umarım her daim böyle olurlar
Akvaryum Ağırlığı Ve Demir Profil Hakkında
50 tl tamirciye versen 5 tl boya ya versen fazla maliyeti olacağını sanmam

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.