ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
velikorkut
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
27 Şubat 2009 17:04
Toplam Mesaj:
140 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
veli korkut aktaş
Doğum Tarihi:
18 Temmuz 1985
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

velikorkut

SON 10 MESAJI

Ters osmoz ve frontoza...

Özgür bey peki pHyı ayarladım diyelim ama su çok yumuşak ve çok sert su seven bi balık türü suyun bu yumuşaklığından ne derece etkilenir ve ne gibi bi önlem almam gerekir acaba?

Saygılar...
velikorkut2008-09-19 14:00:41
Ters osmoz ve frontoza...

Selam arkadaşlar, uzun bir aradan sonra tekrar girebildim foruma, şimdi soruma gelecek olursak; evin içme ve kullanma suyu için iki çeşit filtre taktık. Birincisi eve şebeke suyunun girdiği ilk noktaya ikincisi ise mutfaktaki içme suyu olarak kullandığımız noktaya, birinci filtre suyun klorunu ve/veya kirecini alıyor ve suyu oldukça yumuşatıyor. Normal şebeke suyuna göre oldukça yumuşak bi su elde edebiliyoruz. Soruya giriş uzadı baya,  490 lt. tank 12 tane yavru frontosa brundi var ve bu yukarıda anlattığım klorsuz ve kireçsiz ama yumuşak su benim baya işime geldi. Çünkü suları dinledirmeden veya su hazırlayıcısı kullanmadan bu suyu su değişimlerinde kullanıyorum. Frontosalarda çok sert suda yaşadıkları için bu bir sorun teşkil eder mi? Eğer ederse bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim?

Saygılar...

halongan2008-09-18 21:47:57
Kuvarz kumun bu etkisini biliyormuydunuz ?

Bu bilgiler doğru olabilir ama kuvars kumda yavru alan insanlarda çok. Yavru alabiliyolar demek illa iyi bişey demek değil tabi ki belki uzun vadede bir sorun oluşturabilir. Bende kumu değiştirmeyi düşünüyodum özellikle silis kuvars kum aldım forumdan. Uzman akvaristlerin cevaplarına göre hareket edecem artık.

Saygılar...
Akvaryumun kapağı..
Buharlaşmadan dolayı belli bir süre sonra akvaryumun bulunduğu odada küflenmeler olabilir duvarlarda. Onun dışında hiç bir dezavantajı yok tabi üzerine toz vesaire gelmesinin dışında...
KIREC LEKESI
Arkadaşım eğer kireç akvaryumun dışındaysa annelerimizin kireç çözücü için kullandıklarını rahatlıkla kullanabilirsin. Ama eğer içinden kireç bağlamışsa yine kullanabilirsin ama bol suyla durulayıp bir kaç gün havalandırmak şartıyla tabiki...Ben öyle yaptım hiç bir sorun olmadı...
Akvaryumun kapağı..
Bence akvaryumunuzun ölçülerine göre bir cam kestirin derim ben. Yarım olan kapağı onun üzerinden kullanırsınız. Buharlaşmanın zararlarını hem kapak hem de odanın duvarlarında küflenme olaraktan engellemiş olursunuz...
Aileye akvaryumu sevdirmenin yolları.
İlk başta tepki alabilirsiniz ama sonrası için zamanla düzelir herşey. Ailenize balıkları sevdirmek zorunda değilsiniz ama sizin ilgi alanlarınıza ve hobinize saygı göstermelerini sağlayabilirsiniz...
Tür Değişimi...
Bence bu tür değişimini bir an önce uygulamaya koyarsanız iyi edersiniz.

Saygılar...
Tür Değişimi...
Betaları beğeniyorsanız bir düşünün derim. Bende de 80lt akvaryum var elimde ki malawileri çıkarınca betaya dönmeyi düşünüyorum...

Saygılar...
akvaryum.com için Öneri
[QUOTE=Amonis]

Düşünce gayet güzel. Lakin imla hataları çok komik geldi hiç kimse azman bir akvaryumcu olmak için sertifika almaz.Tongue Ülkemiz de  heleki şu ekonomik durumda böyle işlere ayıracak parasının olmadığını düşünüyorum vatandaşımın. Balık alırken bile 1,5 ytl yazıyor forumdaki arkadaşlar komik teklifler aldıklarını belirtiyorlar.

[/QUOTE]

Yanlış anlamadıysam arkadaş benim ilanımdan yola çıkarak böyle birşey yazmış. Bunun neresi komik anlamıyorum. Akvaryumcu balıklara çok çok düşük bir miktar verip aynı balıkları çok çok fazla paraya satması sinir bozucu birşey. Ben bunu belirtip o akvaryumcuya değilde hobici arkadaşlara aynı fiyattan vermeyi tercih etmişim. Ve de bu konuylada bunun ne ilgisi var o da meçhul...Neyse arkadaşlar konunun dışına çıktım kusura bakmayın...
Diğer tekliflere gelince devlet destek vermez ama işi hobi boyutunda değilde daha da profesyonelce yapmak isteyen arkadaşlarımız muhakkak çıkacaktır. Bu kişiler üzerinden düşük ihtimalle de olsa bu düşünceler gerçekleştirilebilir.
Saygılar...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.