ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Astronotus
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,1,131983[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
892
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
16 Temmuz 2012 11:06
Son Ziyaret:
5 dakika önce
Toplam Mesaj:
582 [0.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
188 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet UZUN
Doğum Tarihi:
29 Mayıs 1987
Yaş:
31
İl:
Istanbul
Meslek:
Sosyoloji/Özel eğitim rhb mrk
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/131983/211020181524591.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Birkaç Fotoğraf Da Benden...
Canlılar oldukça sağlıklı.Buna birde fotoğraf sanatı eklenince doğal olarak ortaya böyle birşey çıkıyor.Maaşallah.
Gün Batarken...
[QUOTE=Oğuzhan_ÇEPNİ]Son durum nedir? [/QUOTE]

Kakadular üremeye devam ediyor.Onlar bu durumdayken de pek bir değişiklik yapmıyorum.Tek dokunuş, eksilen suyu tamamlamak oluyor.
Adım Adım High Tech.
[QUOTE=UnalCevahir]

Merhaba tavsiyelerinizi dikkate aldım bonzailerin olduğu yere repensleri diktim . Bonzai ve reineckileri budadım , kökleri çıkardım sanırım ben bol bitki az dekoru daha çok seviyorum. Arka plandaki birkaç bitkiyi de söktüm ve yeni bitkilerim yarın gelecek. Yeni dikimden sonra tekrar durum paylaşımı yapacağım , iyi günler 😊[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/200771/221020181530401.jpg[/IMG][/QUOTE]

İşte bu.Bu haliyle bitkilerinizin tamamı kendini gösterecek.Yine bol bitki olacak emin olun.Siz bu ufak dokunuşlarla o bol bitkileri daha göze hitab eder hale getireceksiniz.İyi hobiler.
100x40x35 Dry Start Cuba
[QUOTE=tdenizs]

Bende genelde hep aynı sıkıntı Ahmet Bey.Kısa sürede sıkılıyorum tasarımdan.6-7 aydan fazla aynı tasarım ile gittiğim tankım olamıyor.İlla oynuyorum biryerleriyle.[/QUOTE]

Aynı ben [:)]
Kısa süre sonra bende bu yola gireceğim.
100x40x35 Dry Start Cuba
Değişiklik topyekün olmuş.Hayırlı uğurlu olsun.2 ay sonra tadından yenmez olur bu sistem.
Can Sıkıntısının Hobiye Faydası
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/131983/211020182157501.jpg[/IMG]

Ne bulduysam topluyorum.Malum bitki sıkıntısı var memlekette.Bir dostuma budama yaparken denk geldim.Sonuç olarak bu akvaryum için yine planı değiştirerek sadece yeşil bitki olmayacak diyorum.Şimdilik...
Hobiden Soğutan Bulanıklık
Yeşil su probleminiz var.Beslediğiniz bitkiler için eklediğiniz gübreler fazla geliyor olabilir.Suda amonyak bulunması, yetersiz filtrasyon ve yüksek ışık birleşiminden kaynaklanır.Kesin çözüm uv filtredir ancak bu bakteri sistemine darbe vurabilir.Şu aşamada tek başına su değişiminin pek faydasını göremezsiniz.Filtrenize zeolit, lav kırığı gibi tutucu malzemeler ekleyip iyi bir (denerle, jbl, sera) bakteri kültürü ile gün aşırı su değişimi ve karartma deneyebilirsiniz.Uv filtre son çareniz olsun.Işık zamanınızı azaltın, yemlemeyi azaltın, filtrenizi her ne olursa olsun kapatmayın.Gübre kullanmayın.3 gün kadar genel karartma yapın.Sisteminizdeki bitkiker fazla ihtiyacı olan bitkiler değil.Bunu göz önünde bulundurarak ışık-gübre-co2 kombinasyonunu ayarlayın.Filtre temizliği yaparken asla çeşme suyunu direk kullanmayın.Tüm malzemeleri akvaryumdan aldığınız su ile yıkayın.Geçmiş olsun.Keyifli hobiler.[EDIT]Astronotus,2018-10-21 21:46:19[/EDIT]
Durdurulamayan Balık Ölümü
Geçmiş olsun.Garip bir durum var ortada.Yazıyı okurken ilk aklıma gelen mayalı co2 sisteminizin suyu fazla asidik hale getirmesiydi.Bunun yanında henüz oturmamış bir bakteri döngüsü düşünülebilirdi ama işi garipleştiren şey neonlarınızın sapasağlam duruyor olması.Su dengesi veya besin ihtiyacı olarak aynı bölge balıklarında sorun yaşarken neonlar nasıl canlı kalabiliyor.Gübre kullandınızmı bu süreçte.Su değişimlerini ne sıklıkta yaptınız, ilaç kullandınızmı.Varsa birkaç genel tank fotoğrafı yükleyebilirmisiniz.
Bocopa Bitkisi Budama
[QUOTE=ResulEmre]

Kestiğim kısmın alt yapraklarını koparmasam olmazmı.Veya alt kısmında yaprak olmayan biryerden kessem.

Birde resimdeki kumun ismi nedir.Ben kuvars beyaz kum diye düşünüyorum ama bilemedim tam ismini.Bu kum bitki için uygunmudur.2 gündür bitkide bir çürüme gözlemlemedim.Kum hagen kumun beyazına benziyor.
Bu kumla bitki kumunu karıştırsam olur mu.[/QUOTE]

Budadığınız kısımda yaprak kalması daha sağlıklı olacaktır.Bu sebeple biraz daha uzamasına izin verin dedim.
Kestiğiniz kısmın alt yapraklarını almadan ekerseniz de o yapraklar kumun altında kalacağı için çörüyecektir.Bununda olmasını istrmeyiz.
Kumunuz tahmin ettiğiniz gibi kuvarsa benziyor.Bitki yetiştirmek için uygun bir zemin oluşturamaz.Hagen ile ilgisi yoktur, hagenin beyazı değildir yani.
Sjoestedti Günlüğü
Sağlıla büyütün, muazzam canlılar.Şu sıralar aramakta olduğum bir tür kendileri.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.