ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Astronotus
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14631,1[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
646
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Temmuz 2012 11:06
Son Ziyaret:
6 Saat 51 Dakika önce
Toplam Mesaj:
456 [0.21 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
254 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet UZUN
Doğum Tarihi:
29 Mayıs 1987
Yaş:
31
İl:
Istanbul
Meslek:
Sosyoloji/Özel eğitim rhb mrk
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/131983.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Majesteleri
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/131983/260520181917581.jpg[/IMG]
Dişimiz yavru gezdirmeye başlamıştır.İyi hobiler.
Can Sıkıntısının Hobiye Faydası
[QUOTE=Karmakvaryum]İyi geceler hocam acaba son durum nedir akvaryumda merak ettim yeni zemin bitkisi diktiniz mi Küba falan [/QUOTE]
Henüz dikmedim.Macmasteri çiftimi bu tanka koymak zorunda kaldım.Bu süreçte yüksek destekli bir sisteme geçmemeye karar verdim.Yaklaşık 1 ay sonra diğer akvaryuma geçecekler ve o zaman bitkiyi düşğnmeye başlayacağım.
Difizör Tıkandı Nasıl Açabilirim
24 saat su ile seyreltilmiş çamaşır suyunda tutarım ve tüm gözenekler açılır.İsta ufa difüzörümü yaklaşık 1,5 yıldır kullanmaktayım.Aklıma şöyle bir durum geldi.Seramiği yerleştirdiğinizde doğru ve sıkıca kapatabiliyormusunuz.İnce gaz çıkışı görmemenizin sebepleri arasında tüpten gelen basıncın düşük olması veya difüzörün tam sıkılmamış olması olabilir.
120x50x45 Dry Start Torpedo Barb Otocinclus
Doğru bilginin, emeğin ve sabrın geldiği nokta.Bir bitki akvaryumu kurmanın yapı taşlarını birleştiren örnek bir çalılma.Tebrik ederim.
The Power Of Wind
[QUOTE=sinan m.d]Elinize sağlık çok güzel tasarım. Kökü bitkilendirmeyi düşünüyor musunuz ? Sağ sol köşelere blyxa gibi orta boy bitkiler yakışır bence.[/QUOTE]
Teşekkür ederim.Evet kökü bitkilendirmeyi düşünüyorum ancak orada şöyle bir problemim var.Yüksekliğim 40 cm ve aydınlatma power led.Ağacın dallarına saracağım mosslarda belli bir aşamadan sonra yosun problemi başlayabilir.Zaten bu tarz bir tasarımda daha öncede yazmıştım ağacı bitkilendirme işi çok sıkıntılı.Yani ayar kaçarsa saçma bir görüntüyede dönüşebilir.
Tamda burada bu bitkilendirme işini ağacın yapısal görüntüsünü bozmadan ufak geçişler halinde yapmayı düşünüyorum.Sol arka köşeye bonsaide düşünüyorum derinliği artırabilir.Önerdiğiniz türlerede bakacağım.Malumunuz piyasada sağlıklı bitki bulma sıkıntısıda var.
The Power Of Wind
[QUOTE=muratkanbur]Cok güzel bi kurulum olmus tebrik ederim.Bucephalandra türlerinden düsünüyormusunuz bence cok iyi olur[/QUOTE]
Teşekkürler.Evet düşünüyorum.Aynı zamanda anubias petite de var aklımda.Kök kısmının başladığı yerin alt arka kısmına.Etrafındada kesilip yapıştırılarak yosun topları kullanmayı düşünüyorum.Bodur bitkiler kökün daha büyük görünmesine fayda sağlayacak görüşündeyim.Bunların hepsi için cubaların biraz yayılmasını bekleyeceğim.
The Power Of Wind
1 haftalık gelişim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/131983/190520182208101.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/131983/190520182209351.jpg[/IMG]

Su değiştirmekten canım çıksada buna değdi.Yan sürgünler başladı ve yosun yok.Pazartesi temizlik ekibi eklenecek.Karides, otocat, narite.Saelere emin değilim fazla kurcalayıp henüz kök gelişimini tamamlamamış bitkileri çıkartabilirler.
İyi hobiler.
The Power Of Wind
[QUOTE=ybyasin]Nazar değmesin inşallah [:nazar:]
çok güzel olmuş [/QUOTE]
Amin.Teşekkür ederim.[EDIT]Astronotus,2018-05-18 13:59:11[/EDIT]
42 Litre Inka Akvaryumum
Aynı ürün bende de var.Belli sürelerde evdeki 3 tankta dolaşıyor.Karides tankımda çözümü kafa kısıma file takarak bulmuştum, sizde benzer bir işlem yapmışsınız zaten.
Geçici süre fazladan stem bitkide ekleyebilirsiniz.İşiniz bitince kök kısmından makasla kesip çıkartabilirsiniz.Dengeyi yakalamanızda yardımcı olabilir.Şuan halihazırda yosun tutmaya müsait bitkileriniz var zaten.Bu ayarı kaçan her unsurun yosunlar tarafından tüketilmesi demek.Işık, gübre, yemleme veya co2.Doğal yollardan sorunu çözmenin en iyi yoluda yine doğal çözümlerdir.Yosunlara fırsat bırakmadan en azından sistem oturana kadar stem bitki önermemin sebebide bundandır.
42 Litre Inka Akvaryumum
Şahsen karbondioksidi kesintisiz vermenin daha doğru olduğunu düşğnenlerdenim.Bu sebeple kurduğun sistemlerde selenoid valf hiç olmadı.

Işığın kuvveti derken aslında l/w hesabı olarak söylemedim.Şöyle bir durum var.Led özellikle power led ışığı florasan kadar homojen dağıtamıyor.Birde buna ledlere taktığımız lensler eklenince zeminin bazı yerlerinde ciddi şekilde ışık yoğunluğu olurken 10 cm sağında aynı yoğunluk olmayabiliyor.Buda aynı kökten çıkıp sürgün vermiş bir bitkinin kök kısmı ile sürgün kısmına aynı ışık miktarının gitmemesi demek oluyor.
Bende power led kullanıyorum ve genel hatlarıyla gayet memnunum ama bu onu kusursuz yapmıyor tabiki.Özellikle belli birkaç yosun türünde tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.Örneğin saç veya sakal.
Tekrar söylemekte fayda var.Yosunla mücadelede ilk yapılacak iş, yoksa sirkülasyon sağlamak, varsa bunu artırmak.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,600,830 Mesaj
  • 381,538 Konu
  • 91 Forum
  • 131,893 Forum Üyesi
  • 1,396 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,723 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.