ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
<=özgür=>
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
16 Şubat 2010 17:11
Toplam Mesaj:
46 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Özgür Şermet
Doğum Tarihi:
28 Eylül 1994
İl:
Izmir
Meslek:
Öğrenci(Lise)
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

40*20*30 Yavruluk
65*35*40 Akvaryum
Lepistes,Moly(Black and White), Platy

SON 10 MESAJI

100*42*50 Filtre Tavsiyesi
Edit:Pardon yanlış anlamışım..
<=özgür=>2009-11-16 21:14:33
Plati Akvaryumum - Işıklandırma Yaptım
Akvaryum 30 litre değil 18 litre.Fotolarda çok kötü olmuş.Ben bir şey anlayamadım.
Yeni Gömme Akvaryumum / Malawi Mbuna
Bana sorarsanız 100 litre altı için dış filtreye gerek yok. Siz kullanabilirsiniz, kullanmasanızda çok problem olmayacağı kanaatindeyim.
Acemi işi akvaryum . Yorumlarınız ve yardımlarınız
O akvaryumda kılıç beslemenizi tavsiye etmem.Çok agresif balıklar, akaryum da küçük ,saklanma yerleride olmadığı için diğer balıkları affetmez.
Yapay bitkiye vereceğiniz paraya da yazık bence eladua, anubias filan gibi bitkiler fazla bakım istemez onları almanız daha akıllıca olur.
moli akvaryumu kurdum yeniyim biraz destek
Bitkiler için kumunuzu değiştirmeniz gerek.
Hagen kumları tercih edebilirsiniz.En iyi taban ince kum(0 numara) üzerine biraz bitki kumu(aquaclay) onun üzerine daha kalın bi kum(3-5mm) bu şekilde yaparsanız çok iyi olur.Bitki olarak kolay bitkilerle başlamalasınız.Eladua,anubias ve zeytin başlangıç için iyi olacaktır.
İç düzen olarak tavsiyem filtreyi sol cama yapıştırın.Hem oksijen akvaryuma daha çok yayılır hem de ısıyı daha çok iletirsiniz, ısıtıcının yerini değiştirmenize gerek yok.
Ayrıca kap çok kötü duruyo :(.En azından yavruluk kullanırsanız daha iyi bir de bir sürü balığı tıkmışsınız kaba biraz yazık olmuş.
Bakımla ilgili olarak da önerebileceğim yem sera vipagran(granül) ve vipanı(pul) birini sabah birini akşam kullanın.
Yavruları aynı akvaryumda büyütmeniz kötü olur.Küçük bir yavru akvaryumu almanızı tavsiye ederim.Ve yavrular içinde sera mikropanı(toz) öneriyorum.
<=özgür=>2009-04-23 15:29:01
www.teleskopakvaryum.com.tr

İzmir'de sürekli alışveriş ettiğim bir yerden shark 25 watt ısıtıcıyı 17.5 tl ye almıştım siz de 23 tl, ayrıca aynı yerde atman f-101 iç filtre 15 tl di ben 12.5 tl ye aldım siz de normal fiyatı 12 tl.

Bir de balık ve bitki stoğunuzla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.
Canlı Doğuran&Neon Zebra(Bitkili Yeni Fotoğraflar)

Daha çok yorum bekliyorum.Sorularıma geçiyorum.Bitkili bir akvaryuma geçmek istiyorum.Bunun balastı,ışıkları,kumu,bitkisi epey masraf yapmam gerekecek.

1-Sizce bu boyda akvaryum için gerçekten değer mi?
2-Bu akvaryumun kumu ve ışığıyla hangi tür bitkileri sağlıklı besleyebilirim?
3-Bu biraz alakasız ama, 200-400 tl arası hangi fotoğraf makinelerini önerirsiniz.
Onu ben de biliyorum da kumumu ve ışığımı yeterli görmüyorum. İleride bitkilendiricem. Bununla ilgili sorular sorucaktım zaten.
Yorum için teşekkürler..
Fotoğraf:

Boyut(cm):65x26x38
Kapasite (litre):64
Canlılar:lepistes,platy,moly,vatoz,albino çöpçü
Malzemeler:Atman F-101 iç filtre,Aleas 50 watt ısıtıcı
Işık olarak da abimin hazırladığı ampulü akvaryum üstünden sarkıtarak kullanıyorum.
Akvaryum Bakımı:Haftada 1 %10 su değişimi,filtre temizliği.
Kullanılan Yemler:Akvaryumcudan canlı doğuran için aldığım açık yem , micro pellet yavru büyütme yemi.
Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:5çeşit ilaç bir tanede vitamin var haftada 3 kez vitamin, hastalık olduğunda ilaç tedavisi.

Ayrıca sorularım olacak,başka zaman sorarım.Yorumlarınızı bekliyorum.

<=özgür=>2009-04-23 12:48:07

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.