ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
_tekila_
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
26 Mayıs 2015 16:01
Toplam Mesaj:
74 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Murat Birol
Doğum Tarihi:
30 Ağustos 1975
İl:
Istanbul
Meslek:
Bilgi İşlem
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Murat Birol
Kendi çapında bitkili 100x45x60

SON 10 MESAJI

Pleksi Glass Nasıl Kesilir
[QUOTE=Ozgurİnce]Arkadaşlar bugün sabah yolda 1m1m ölçülerinde 4mmden bir pleksi buldum bunu yavruluk yapmak istiyorum ancak nasıl keseceğim hakkında bi fikrim yok. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar.
[/QUOTE]
Özgür Bey,
Plexi'yi kesmek için marangoza gidip yatar daire ile düzgünce kestirebilirsiniz ancak ne ile yapıştırmayı düşünüyorsunuz?
Silikon plexi'yi tutmaz plexi yapıştırmak için koloroform denilen bir malzeme kullanmanız gerekiyor ama bu seferde sızdırmazlık problemi ile karşılaşabilirsiniz.

Nikon D40 Fotoğraf Makinası Hk
Fiyatına göre iyi bir makina diyebilirim. ama almışken biraz daha fazla para verip en azından daha kaliteli video çeken bir makina alabilirsiniz.
Bu kamera 640x480 video çekiyor. Video benim için önemli değil diyorsanız dediğim gibi fiyatına göre iyi bir makina.
Vizörüme Takılanlar...
[QUOTE=kaan.turkum] [QUOTE=_tekila_]Kaan Bey,
Elinize sağlık. Çok iyi fotoğraflar.
Bir de kullandığınız makina ve lens hakkında bilgi alabilirsek süper olacak
[/QUOTE]

Canon 550D
18-55 ıs II Standart Kit

Teşekkürler...
[/QUOTE]

Kit lensle bu kadar iyi macrolar yakalayabilmiş olmanızı ayrıca tebrik etmek istiyorum
Ana tank içinde yavru tankı

Recep Bey, elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Bende Malavi türleri beslerken benzer bir yavruluk kullanmıştım çok pratik oluyor geçekten. Yapıştırma için hızlı yapıştırıcı kullanmanız iyi olmuş, zira silikon flexi'den bir süre sonra salıyor kendini. Aslında flexi için yapıştırıcı olarak kloroform kullanılıyor ama japon bezeri hızlı bir yapıştırıcı da güzel iş görüyor bence.

Vizörüme Takılanlar...
Kaan Bey,
Elinize sağlık. Çok iyi fotoğraflar.
Bir de kullandığınız makina ve lens hakkında bilgi alabilirsek süper olacak
Nikon D40 Fotoğraf Makinası Hk

Özgür Bey merhaba,

Dediğiniz gibi fotoğraf makinası konusunda çok az bilgiye sahipseniz Nikon D40 tarzı DSL makinalar başlangıç için sizi biraz yorabilir. Bana sorarsanız fotoğraf ve fotoğraf makinaları hakkında biraz daha bilgi sahibi olana kadar DSL yerine compact bir makina satın almanız daha uygun olacaktır.
Bahsettiğiniz fiyat aralığında piyasada D40 kalitesine yakın fotoğraf çeken compact makinalar rahatlıkla bulabilirsiniz.

Çok kısa bir arama ile bulduğum aşağıdaki linkteki makina benzeri bir ürün oldukça işinize yarar diye düşünyorum.

Keyhole'larım yumurtladı
Geri dönüşler için teşekkürler.
Anladığım kadarıyla uzun zamandır kullanmadığım çay ve meşe yaprağına tekrar dönüş yapmam gerekecek. Bugün bir kaç yaprak meşe yaprağı ekledim suya. Yarın da bir miktar çay eklemeyi düşünüyorum. Önümüzdeki hafta da dış filtreye Peat moss ekleme planım var. Bakalım çalışmalar başarı getirecek mi

Bu arada Karabey'in söylediği gibi erkeğin kısır olma yada yumurtaları dölleyememe durumu olabilir mi?

Keyhole'larım yumurtladı
Malesef yumurtalar yine mantarlaştı ve anaçlar tarafından yendi

Bu arada kimse soruma yanıt dönmediğine göre pek anlaşılmadı sanırım
Biraz daha açık sorayım o zaman
Dişi yumurtaları hindistan cevizi kabuğuna yaptığı için yumurtalar mantarlaşıyor olabilir mi?
Keyhole'larım yumurtladı
Arkadaşlar merhaba,

Forumda benzer bir iki konu buldum ama tam yanıtımı alamadım bu konulardan.

Yaklaşık 1 yıldır beslediğim Keyhole'larım son 2 ayda 3. kez yumurtladılar ancak ilk iki seferde yumurtaların tamamı mantarlaştı. Genç çiftlerde ilk birkaç yumurtlamada bunun normal olduğunu okudum.
Bakalım bu sefer ne olacak merakla bekliyorum.
Buraya kadar herşey normal.

Ancak dişi yumurtalarını inatla hindistan cevizi kabuğu üzerine yapıyor.
Kafama takılan konu hindistan cevizinin yumurtların mantarlaşmasına etkisinin olup olmadığı.
Tecrübeli arkadaşların bu konudaki yorumlarını merak ediyorum.
rastlantısal2011-11-05 14:19:30

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.