ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
nightmareo
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
345
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Mayıs 2006 18:41
Son Ziyaret:
02 Haziran 2024 23:33
Toplam Mesaj:
664 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İsmail Hakkı ERDOĞAN
Doğum Tarihi:
19 Nisan 1984
Yaş:
40
İl:
Balikesir
Meslek:
Finans
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İsmail H. ERDOĞAN Leptosoma Jumbo Kitumba & Ornatipinnis & Similis & Ocellatus Gold & Signatus & Meleagris & Macrops Red Ndole & Yellow Snake Skin Lepistes & Cüce Vatoz

SON 10 MESAJI

35x35x35 Low Tech Bitkili Akvaryumum
Eline sağlık, cok güzel olmuş hocam. Aydınlatmayı nasıl yaptın, yada faydalandığın bir kaynak oldu mu. Özellikle kasasını nasıl temin ettin.
Aquaclay Kum Ve Taban Kumu Tavsiye
3 gün oldu, ancak kumun yarısından fazlası hala suya batmamasi garip geldi biraz, aldığım kumun resmi görselde, ancak baktığım zaman Eurostar marka yazanlar da var. Acaba ben isim benzerliği olan bir kumu mu aldım. Biraz daha sabredeyim. Teşekkür ederim.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/10739/010520242234291.jpg[/IMG][EDIT]nightmareo,2024-05-01 22:34:39[/EDIT]
Yeni Kurulum, Kum Tavsiyesi
Merhaba. Yıllar sonra geri dönüş yapıp 90 litre akvaryumla, artık tamamen görsel bitkili karides ve vatoz akvaryumu yapmaya karar verdim. Aklımda yok iken ilk acemliği akvaryumcu arkadasın tavsiyesi üzerine aquaclay kumdan yana kullandım. Ancak kurulum yapınca(3 gün oldu) kumun yarısından çoğunun su üstünde yüzdüğünü gördüm. Zamanla batacaktır ancak yine de kum çok hafif. Bitki dikmede, özellikle vatozlar ile bitkinin zeminde durmasında sorun yaşayacak gibiyim.

Sizden ricam, vatoz ve karides ile uyumlu olarak üst tabaka kum tavsiyesi. Aklımdaki fikir; mevcut kumu sineklik ile en alt tabakaya hapis ederek, üzerine tercihen siyah renk, bitki ekimine müsait bir kum sermek. Şimdiden teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.
Ufak Çaplı Lowtech Bitki Akvaryumu
Akvaryum iniz çok güzel olmuş. Bende aquaclay ile yeni kurulum yaptım. Ancak bende kumlar 3 gündür su üstünde yüzmekte. Siz kum kurulum aşamasında sorun yaşadınız mı?
Aquaclay Kum Ve Taban Kumu Tavsiye
Merhaba. Yıllar sonra geri dönüş yapıp 90 litre akvaryumla, artık tamamen görsel bitkili karides ve vatoz akvaryumu yapmaya karar verdim. Aklımda yok iken ilk acemliği akvaryumcu arkadasın tavsiyesi üzerine aquaclay kumdan yana kullandım. [:)] Ancak kurulum yapınca(3 gün oldu) kumun yarısından çoğunun su üstünde yüzdüğünü gördüm. Zamanla batacaktır ancak yine de kum çok hafif. Bitki dikmede, özellikle vatozlar ile bitkinin zeminde durmasında sorun yaşayacak gibiyim.

Sizden ricam, vatoz ve karides ile uyumlu olarak üst tabaka kum tavsiyesi. Aklımdaki fikir; mevcut kumu sineklik ile en alt tabakaya hapis ederek, üzerine tercihen siyah renk, bitki ekimine müsait bir kum sermek. Şimdiden teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Beta Manyaklığı...
Çok meşakatli ve zor bir hobi. Bende merak sarmıştım. Bir vakit sonra beni yorduğunu, evde koyacak yer bulamadığımı farkettim.

[QUOTE=Beta_balik]Balıklar çok güzel, maşallah. Renkleri ve desenleri falan kıskandırır.[:)]
Yalnız kaldıkları kaplar biraz küçük değil mi? Bence hiç olmazsa her birine bitki, kum vb. şeylerin olduğu, küçük de olsa bir akvaryum yapılması daha doğru olurdu.
Beslemek için aldınız değil mi, satmak yada üretmek için değil? [:?][/QUOTE]

Kondüsyon kazandırmak için üreticiler bu şekilde ufak kaplarda bakarlar. Önemli olan su değerlerinin ve beslenmesinin tam olması. Arkadaşın balıklarının formuna ve suyunun rengine bakılırsa işini hakkıyla yapmakta.
Özel Üye
Ben gündelik hayatta bile dilbilgisi kuralarının çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Forumun dilbilgisi özeninin ise ayarında olduğunu düşünüyorum. Sosyal medyada gördüğümüz üzere yazmasını bilemeyen, ifade edemeyen birisinin bilgili olmasının da etrafa faydası/zararı tartışılır. Bazı yazıları, soruları anlamakta güçlük çekiyorum. Halbuki doğru yere konulacak bir virgül yada sona alınacak yüklem sorunu çözecek. Dil nizamdır. Zaten forumda çok ağır şekilde dilbilgisi kurallarına uymamız istenmiyor. Bu bile fazla diye düşünmek yada uymamakta diretmek topluluğa bir şey kazandırmaz.

Forum yaşayan bir ansiklopedi, belirli kuralları da olmalı diye düşünüyorum. Saygılarımla.
[EDIT]nightmareo,2019-06-17 17:39:59[/EDIT]
Pipo Filtre Olmadan Sadece Hava Versem ?
Dedenizin akvaryum ne durumda şu an?
Pipo Filtre Olmadan Sadece Hava Versem ?
[QUOTE=MennanKaraali]Merhabalar
Biyolojik dongu icin kalin bir zemin dusunebilirsiniz. Bunun disinda biyolijik filtreniz olmadan ne yazik ki yapamazsiniz. Biylojik dongu oturmaz ise gorsel icin feda edersiniz canlilari. Sadece kalin bir zemin ile olur mu ondan da emin degilim ama aklima sadece o geldi simdilik. Zemin yuksekliginizi ne kadar dusunuyorsunuz. Galiba daha kurulum asamasindasiniz. Koseye bir filitre yapabilirsiniz acikcasi gorseli de bozmaz onune bitkileri doldurusunuz gormezsiniz bile. Ismen sistemi hatirlayamadim simdi ama o da cozum olabilir. [/QUOTE]

Hamburg filtre mi demek istediniz?

[QUOTE=BadWolf]7 tankımdan sadece 1 inde filtreleme yöntemine başvuruyorum, diğerlerinde ısıtıcı hariç hiç bir destek yok. Karides tankımda ısıtıcı yada aktif karbon yok ,filtre kullanmıyorum. Mavi jelly, yeşil jelly , Mavi melek , Black velvet, Kaplan, Mavi kaplan , Turuncu sakura, Kırmızı sakura, Kiraz, Turuncu Rili, Jade ve Chocolate gibi varyete ve türlerden karidesleri sorunsuz bir biçimde bakıyor ve üretiyorum, imkansız değil. [/QUOTE]

Vatoz ve balık beslendiği için filtreleme olmadan imkansız. büyük hacimde bitkili olursa sonuç farklı olabilir belki.[EDIT]nightmareo,2019-05-09 17:41:58[/EDIT]
Pipo Filtre Olmadan Sadece Hava Versem ?
Pipoyu daha sonradan tekrar koymanız kurtarıcı bir etki yapmayabilir. Çunkü hemen biofiltre görevini görmeyecektir. Siz acil durumlar için oda sıcaklığında bekletilmiş dinlenmiş su bulundurun, ihtiyacınız olabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 7 Online Kullanıcı, 4 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.