ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hero1907
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
35
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Mart 2012 18:43
Son Ziyaret:
23 Temmuz 2021 15:07
Toplam Mesaj:
60 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kahraman Atay
Doğum Tarihi:
16 Mart 1987
Yaş:
34
İl:
Istanbul
Meslek:
Teknik Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kahraman Atay

SON 10 MESAJI

Kelebek Vatoz ( Sewellia Lineolata ) Üretimi
Valla üstad YouTube kanalında o kadar video var ilk defa gördüm bunu. Daha fazla video atarsan sevinirim. Kelebek vatoz hastası olarak bekliyorum.
Brichardi üreme
Birşey sorucan. Bricardi yumurtaları kaç günde çıkar acaba. Forumda vardır muhakkak ama bulamadım.
Cüce Vatoz Deneyimi Olan Hobiciler,fikri Olan Değl
L144lerin yavru halden damızlık altına gelmeleri en az 1.5 yıl bu sürede karma akvaryumda kalmalarinda bir sakınca var mı?
Dış Filtre
Üçüde çok güzel cihazlar hangisi maddi olarak size uygun ise onu almanızda yarar var.[EDIT]hero1907,2020-06-02 23:37:37[/EDIT]
Baliğim Öldü
Filtreyi diğer yöne çevirip biraz dip çekimi yapıp sonrasında suyu en üst seviyeye kadar tamamlamanızı tavsiye ederim. Birde ısıtıcı bir zorunluluktur. Yaz mevsimi bile olsa. Zaten ısıtıcı termostatlidir devamlı çalışmaz gerektiğinde devreye girer.
Yeni Akvaryumum / Tetragiller Ve Bitkiler
Herşey güzel görünüyor hayırlı olsun. Ledleri nereden aldiniz? Memnun musunuz?
Düşük Bütçeli Öğrenci Akvaryumum
Nerede oturuyorsun güzel kardeşim yakinsan bana bir hediyem var gelirsen.
Cichlid Balıkları Açlığa Ne Kadar Dayanabilir?
[QUOTE=YavuzSelim29]Balıklarda zayiat yok, çok şükür. En kısa sürede otomatik yemleme makinesi alacağım.[/QUOTE] Ortam nemli olduğunda otomatik yemleme makinasinin haznesindeki yemler yumuşayıp kuflenebiliryor. Eğer bulabilirseniz ağzı kapalı olanlardan alın. Yani sadece yem dökülürken açılanlar var. Onlar iyidir uzun süreli ayrılıklarda iyi oluyor.
Çekirdek Aile
Vatozu öldürmemeleri şans mıdır?
Tanganika Taban Kumu Önerisi
[QUOTE=ErtanGulen]Selamlar, iyi bayramlar öncelikle.

Kalsiyum karbonatlı kum ince taneli aldığınız sürece uygundur ancak beyaz oluşu bana yapay ve çiğ geldiği için bir tank hariç kullanmadım gerisinde bej silis kum kullandım.

PH arttırıcı özelliği sebebi ile tercih elebilir. Lakin balıkların önceki yaşadığı ortamda da (alışkın oldukları) suyun pH değeri çok gözönünde bulundurulmadı ise siz de göz ardı edebilirsiniz.

Bir de izlediğim videolarda sanki göldeki kum da beyazdan ziyade bej silise daha yakın görünüyordu. Hepsi zevk meselesi ama doğala yakın olacak ise siz de doğal ortam videolarından ilham alabilirsiniz.

Bende Suan Pulcher tankında küçük bir hile ile oluşan doğal ortamı aktarayım; yoğun kayalık bölge oluşturup (koyu sarı/bej rengi kayalar) once araları dere kumu ile doldurdum sonrasında üstlerini ve tankın kalanını silis kum ile doldurdum. Balıklar yuva yapmak için kaya diplerini kazdıkça Ve kazdıklarını yuvadan ileri doğru taşıdıkça kademeli bir silis üstü dere kumu oldu be kayalardan uzaklastıkca seyrelerek daha doğala yakın bir görüntü oluşturdu.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/156325/260520201432361.jpg[/IMG]

Kum iyi yıkandıktan sonra çok yavaş bir şekilde bir köşeden doldurup sonra bir fırca yada spatula yardımı ile tanka yatabilirsiniz. Yine bulanıklık olacaktır ancak ne kadar yavaş hareket ederseniz o kadar az olacaktır. [/QUOTE]
Aslında dediğiniz çok doğru bej renk daha güzel olur. Bende Ben baktım ama güvenilir bir marka internette ben renk bulamadım gibi. Hobici arkadaşların ilanlarına bakıyorum fakat onlarda da inanılmaz fiyatlar var örneğin internette 30 lira olan kuma 40 lira isteniyor gibi. Örnekler bu yönde. Herhalde yaşanmışlık var kumda. Neyse niyetim balıkların mutlu olacağı bir kum. Doğallık iyidir. Tavsiyenize kulak vericem.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.