ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Atilla Karadağ
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
90
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
21 Nisan 2014 22:51
Son Ziyaret:
11 Ocak 2021 02:47
Toplam Mesaj:
41 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
32 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Atilla KARADAĞ
Doğum Tarihi:
01 Temmuz 1989
Yaş:
31
İl:
Malatya
Meslek:
Veteriner Hekim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Atilla KARADAĞ 🐟🐟🐟 balıklar yemek değil dosttur 😋

SON 10 MESAJI

Apistogramma Ergin Mi Yavru Mu?
Arkadaşlar merhaba. Bu apistogramma ciftim daha önce bir kez yumurta bıraktı ama yumurtaları taşla birlikte aynı suyla başka akvaryuma aldım ve yumurtalar mantarlaşti. Şimdi yine yuva hazırlığındalar merak ettiğim şey erkekler dişiler den daha iri olur normalde ama bunlar aynı boyda. Acaba erkek daha yavru olduğu için yumurtalar dollenmiyor olabilir mi? Erkek yumurtaları koruyordu onu gördüm. [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/161162/100120211748561.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/161162/100120211749341.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/161162/100120211750171.jpg[/IMG]
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/161162/090120210047271.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/161162/090120210048421.jpg[/IMG] no filtre :)
Dajana Yem
Merhaba dajana artemia ve tubifex yemlerini corydoras, kribensis, ramirezi, apistogramma türü balıklarımda kullanıyorum. Benimkiler kokusunu alınca akvaryumdan fırlıyor. Çok severek tüketiyor lar ve bence gelişme ve renkleri de çok iyiye gidiyor. Artemia da protein oranı 52 tubifex te 43 yazıyor. Tek kötü yanı dibe batmıyor. Ciklet ve corydoraslar da yüzeyde yemiyordu ama kokuyu takip ede ede alıştılar yukarıdan yiyorlar artık.
Kribensis Cinsiyet
Akvaryum yeterince büyükse ve saklanma yerleri varsa sorun olmaz. Daha eş olmamış onlar. Dişi hazır olana kadar erkek onu zorlar. Dişiye bağlı bu kovalamaların bitmesi. Ne kadar erken yumurta toplar hazır olursa erkek aniden kovalamayı keser. Bir bakarsın eş olmuşlar. [:iyi:]
Kribensislerim Yumurtlamış Destek
Maşallah kribensislerin yanına balık alırken özenle en ünlü yavru avcılarını seçerek almışsınız :) tetralar piranagillerden zaten. Tetrazon un masum haline aldanmamak lazım, melek gördüğüm en sinsi avcı, yavruyu kovalarken o kalkan gibi vücudun nasıl hızlı ve kontrollü gittiğini görünce şaşırıyorum :) şu an izleyeceğiniz seçenekler. Ya yavrular yüzme aşamasına gelene kadar bekleyip gece anne onları yuvaya toplandığında almaya çalışacaksınız ki kapalı bir yuva değilse bu zor. 2.si de kribensisler haricindeki tüm balıkları başka yere nakledeceksiniz ve kribensisler rahatça yavrularını büyütecek. Hatta bir süre sonra erkek kribensisi de ayırın derim çünkü tekrar çiftleşmek için çaktırmadan yavruları bir bir yiyecektir. Bunları yapmazsanız malesef hiç yavru büyümez. Birde kribensisler de yavruları korumak için ortalığı savaş alanına çevirir ama bu ortamda yine de yavruları kurtarmayı beceremezler.
Kribensis Cinsiyet
İlk 2 resimdeki balık erkek. 3.ve 4. Resimdeki dişi. Damızlık altı ikiside. Yavaş yavaş kurlaşmalar, renklenmeler ve yuva hazırlıkları başlar çok yakında. [:)]
Balık Sıkıntısı Nedir Sizce
Özgür bey. Balık sağlıklı olarak akvaryumda gezip yem yiyor mu? Birde neon olarak tek mi akvaryumda?
Vatozuma Ne Oluyor
Valla yorumların hepsini baştan okudum, kimsede bende 10 litrede yaşıyor, ben yaptım oldu tarzında konuşmamış. Belki sert olacak ama gelip burda "vah vah hobi ne hale gelmiş. Yine ben yaptım olducularla dolmuş bura. Hobinin kafası sakat" tarzında konuşmayın. Olaya hangi dağın tepesinden bakıyorsunuz arkadaş? İnsanlar imkanı dahilinde birseyler yapmaya çalışıyor. Bilenlerin bilmeyenlere gelip "ah vah" tavrında bakması beni rahatsız ediyor. Önce yorum yapanları yerin dibine sokup sonra konuya fikir, çözüm vs. Söylüyorsunuz. Hiç yardım etmeyin daha iyi. 1736373837473 kere söyledim arkadaşımız kendini geliştirdikce ve imkanı oldukça akvaryumunu buyutecektir. Birde şu balıklarla insanları kıyaslamayın artık. 6 çocuk yapıp bir odada yaşamak nedir ya. Balık camdan boşluğa bakıp üzülmüyor arkadaş. Kaderine kahretmiyor. Hatta cama da vurmuyor. Yeri biraz dar olabilir tamam. Vatozlar genelde motorun arkasında, kayaların arasında, küp içinde saklanır. Ki huzursuz ise hiç çıkmaz. E bu hayvan salına salına geziyor. Kimse bise demeden adam Pet şişeye koy hmm tabi tabi orda da yaşar. Hmm olur öyle balık şımarır arada triplerine girmiş. Bu nasıl bir yüksekten bakmadır. Kimse kusura bakmasın. Yeri gelince söylemek lazım.
Vatozuma Ne Oluyor
Yorum yapmaz bey :) durumu dramatize etmeyelim. Evet şu anda bu hobicilerin en büyük sorunu balıklarının yanık kalması :))) gerçekten bunu mu anladınız. Ben bir değiştirme furyası başlatmışım gibi davranmayın lütfen :) komik oluyor. Neyse hobisi kafadan sakat olmayanlar ne demek istediğimi anladı sanırım.
Vatozuma Ne Oluyor
Biz insanız. Onlar balık. Onlar arkadaşlarıyla dışarı çıkıp sosyalleşme ihtiyacı duymuyor. Yada okula gitmiyor. Bir işte çalışmıyor. Bizim 4 metrekarelik yerde yaşamamızla kıyaslayamazsınız. Balıkları bizimle kıyaslayamazsınız. 20 balığı bu akvaryuma koysanız balıklar perişan halde olsa anlarım. Ama ben ortada sorun görmüyorum. Arkadaşımızın kendisini bu konuda geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Buda bir sorun değil.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.