ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
z.b.s.k
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
432
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Mayıs 2014 23:56
Son Ziyaret:
6 Saat 8 Dakika önce
Toplam Mesaj:
694 [0.27 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
98 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kamer
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Zonguldak
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

zbsk

SON 10 MESAJI

In Vitro Bitki Nasıl Saklanır
Eğer kapları açmadıysanız ortam ışığında bir kaç haftaya kadar kalabiliyor. Sizin ne zaman satın aldığınıza da bağlı. Ama kapağı açıldıysa enfekte olmuştur bozulma başlar.
0.5 Lt Ista Co2 Tüpe Uygun Regülatör
Muhtemelen o tüpü tekrar dolduramazsınız.
Diyatom Yosunu Mu?
Çok anlaşılmamakla birlikte ana sorun Diatom değil fakat başkaca bir yosuna diatom da hafif şekilde eşlik ediyor gibi.
Diğer yosun nedir ben bu fotoğraflardan anlayamadım ama diatoma odaklanmanıza gerek yok. Eğer varsa diatom zaten diğer sorun çözülürken döngü sağlamlaştıkça geçecektir.
Bir de karidesler diatomla ilgilenmez.
Yeni High Tech Kurulumum
Hardscape’iniz çok hoş olmuş. Elinize sağlık.
Lav Taşı Mı?
Lav taşı. Zaten bazalta filan da benzemiyor. Sadece makineyle kırılınca kesilmiş gibi bir görüntü oluyor lav kayasında. O yüzden kalıp gibi duruyor yanıltmasın sizi. İlle isterseniz yarın ne demek istediğimi bendeki kayalardan örnekler koyarak anlatırım.
Yeni Akvaryum,yeni Bitkiler
Hiç biri yaşamaz sadece ölmeleri uzun sürer.
İşte Geliyor Özel Hareket 😂
Aquabasis şu an suyla temas ettiği için içerisindeki besinleri salmaya başladı.
Kum bana az görünüyor bu yüzden zaman alacaktır biyolojik döngünün oturması. Filtre de çok uygun olmadığı için...
3-4 ay büyük bir süre bence idare etmeyecektir. Pek düzgün olmayan bir co2 sistemi de devreye girince ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Aman dikkat yavaş yavaş temkinli ilerleyin. Kolay gelsin.
Nasıl Kurtarabilirim ?
Bu bitki için 1’in de daha altından.
Yeni Akvaryum,yeni Bitkiler
Maalesef hiç birine bakamazsınız. En azından düşük güç harcayan bir tasarruflu ampül kullansanız hepsine bakabilirsiniz. Mümkünse kapağı da iptal etmeyeceğiniz bir power Led armatür 10-12 Watt arası aydınlık isteğinize göre. Smd Led de olur ama benim doğrudan tecrübem olmadığı için bir bilgi veremiyorum.
İşte Geliyor Özel Hareket 😂
Değil. Filtre içerisinde yeterince medya koyacak alan yok. Bunun dışında filtrenin kendi sistemi de pek modifiye etmeye uygun değil.
Tabanda tutunacak bakteriler filtrede tutunacak olanlardan daha önemli. Fakat taban da pek güçlü değil bu açıdan. Bu yüzden dikkatli ve yavaş ilerlemek gereken bir tank. Tabi bu bitkileri sonra eklemek anlamına gelmiyor. Bence aquabasis şu an boşa çalışıyor. Kolay gelsin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 267 Online Kullanıcı, 145 Üye

Online Kullanıcılar

wetsiz, AliEfeCin, kaanbalcı61, cengiz han, Ozican, Koksal Gurkan, kdrackgz, krib, Swonka26, jazzer, SIRTLAN, Panzivay, Brdk64, extuin, bLind, B U N D Y, Kahramn, numan85, teskere, Emre0012, thejaponcu, rasit2009, Hasantahsin, enginm2000, modetr, Akarakurt, Fishbone, Aşk-ı semek, zinedzal, aybas, BrnKrkz, ozgur_22, zmujin, mightymurat, Noyes, KadirBulut, OKIRATLI, HaydarGul, paoni, erosennin, caglar_1970, artgy, seis, Berkesygl, negronom, Azagthoth, The_Cayci, Guppyfish, EnginKorkmaz, Paimei, ScArFaCe, furkanguler, alicichlid, tayyaar, Emre007, Schatten1907, muratgurer, joe-kr, AlperDemir, Umit2003, Lucerda, lemur, ysnynrdg, emrah39, UBA9, paXua, arutharen, Tetvaryum, Çemşük hobici, Kirklarelili39, Quersian, Altispinoza, RyukinLoveTr, Canata20, beyazgul, Vitilig, ErtanGulen, devito, SerhatU, Zeiss, emreemin, Yiğithan, Leof, bugurdag, mmemati, erdotr, mentalixx, alise7vi, Rmert, mertsarikaya, DtResat, ali çağrı erol, Redmi, Cancan59, taner1616, Foae, KayseriHobici, GokayAkvaryum, ugurtokay, Praton, yakaryus, emrah07, lojistisyen, Phos, mertyk, AtlasAren, sarıyerli 1970, batuhan_24, TokgozMertali, m.emrre0, fcan, HarunYldrm, drersayan, Yavuz ÖZTÜRK, Abu, abdullahk, mrcnnn, captain_55, Armangngr, TheCook14, farukzafer, GodlessTuna, erhan10, TSevil, cagatay19, Genç__Akvartist, İsmailKutlu, kaminari19, Aplot, abunil, Skutal, OrkosBetta, yucesoy83, ultiboard, Adnanyum, CHAMPIOSN1, Rascal, babur1, omdmr, reano, Nursun, Güvenn, ternapi, asder.5, TURAN03, Ruchansuzen,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.