ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mmemati
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
212
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Ekim 2020 10:18
Son Ziyaret:
18 Mayıs 2022 17:14
Toplam Mesaj:
377 [0.64 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
34 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ulaş T. Xavi
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ulaş T. Xavi

SON 10 MESAJI

Nerite Salyangoz
[QUOTE=Poetika35]
Bu saydığınız tüm türlerde yumurta olayı aynı şekilde mi acaba[/QUOTE]

Hocam geç gördüm kusura bakmayın. Kendi tecrübem kadarıyla sadece zebra neritede ben bu sorunu yaşadım. Diğer nerite türlerinde yaşamadım fakat hepsini tek tek besliyorum. Mesela boynuzlu, sarı-siyah boynuzlu ve spotted bir arada birer tane var. Yalnız benim sorun yaşamadığım yaşamayacağınız anlamına gelmez. Çeşitli olarak birer tane almanızı tavsiye edebilirim.
Ekonomiyle Nasıl Savaşıyorsunuz ?
Hobide pahalı bizde fakiriz. Avrupadakilere bile pahalı geliyor genel harcamalarına göre. Ekonomimizde kötü olduğundan bu en az 5x fazla külfet getiriyor tabiki. Ben saldım artık 40-50tl için kendimi yoramayacağım. Yalnız artık yeni bir şeyler de yapmayı düşünmüyorum. Gelecek yıl neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz birde.
Nerite Salyangoz
Öncelikle merhaba. Bitkilide gerçekten görseli ve çalışkanlıkları çok güzel neritelerin. Uzun süredir nerite türleri besliyorum. Zebra, spotted ve boynuzlu besledim ve beslemeye devam ediyorum. Zebraların sayısı biri geçtiğinde bende her tarafı yumurta doldurdular. Görseli de kötü oluyor malum. Yumurtalarda akvaryum ortamında çıkmayınca temizleyemesseniz kalıcı olarak gözünüze batıyor. Çalışkanlıkları güzel. Spottedlar fazla görünmezler ya bir kök ya kaya üzerinde kalırlar genelde. Bendeki bir tanesi baya aktif :). Boynuzlu ise tam bir fiyat performans canavarı derler ya öyle. Her yerde bir bakıyorum anubias tepesinde, bir bakıyorum dış filtre borularını temizliyor, camlarda da baya aktif. Bir de alternai (mini nerite) besliyorum ama 10 adet alsam hep sayı 2-3e düşüyor. Nadiren ürüyor ve az sayıda devam ediyorlar. Boyuna göre onlarda çok çalışkan.
Dış Filtre Aşırı Tıkırtılı Ses Var(sunsun Hw-603b)
Sorun çözüldü tekrar kurulum yapınca. Teşekkür ederim.
Dış Filtre Aşırı Tıkırtılı Ses Var(sunsun Hw-603b)
Evet Murat bey boş bıraktım daha önceden alt kısım doluydu. Şuan sadece orta bölümleri doldurdum.
[QUOTE=muratdeg]Alt ve üst bölmeler boş mu? Siyah plastiklerle ayrılan kısımlar.[/QUOTE]
Dış Filtre Aşırı Tıkırtılı Ses Var(sunsun Hw-603b)
Merhaba Sunsun hw-603 b dış filtrem var aşırı sessiz filtreyi temizlemek için açtım. (Daha 2 aylık filtre bu arada) Aşırı gürültülü şekilde çalışmaya başladı. Takur tukur ses yapıyor. İçini açtım pervanede bir kırık vs yok fakat tam da anlamıyorum acaba mili falan mı kırmış olabilirim.Neden böyle bir ses yapıyor olabilir. Hava sesi vs değil. Aşırı gürültülü bir ses eğer pervane takımından bir sorunsa pervane takımı alsam sorun çözülür mü?
Evlat Edindiğim Hasta Beta Nasıl?
Çok tecrübeli sayılır mıyım bilmem ama 1 yılı aşkındır betam var. Kaliteli betta yemlerii, su değerleri ve min. 26 derece formuna geri getirecektir.
Sadece Merak Sunsun 602/603
Bence olmaz hocam hali hazırda yeni 603b aldığım malzeme kalitesi çok zayıf. Üst kapağı bile beni uğraştırdı 2 kez su damlattı iyi kapatamadım o delikli kısımlardan. Başınıza bela olabilir.
L144 Mavi Göz Tül Vatoz Günlüğüm
Maşallah hocam güle güle büyütün. Bende de l144 düz yavrudan aldığım 4 adet var. 2 si normal akvaryumumda 1e1d olarak tahmin ediyorum. 10-11 aylıklar şuan. İlk yumurtaları ne zaman aldınız acaba?
Poso Rabbit Snail Beslemek?
[QUOTE=erosennin]Helenalar adi salyangozlar gibi cinsiyetsiz değildir erkek ve dişisi ayrıdır. Çok fazla da yumurtası olmaz. Ansiklopediye göre 5-10 civarı yumurta bırakırlarmış. Bitkili akvaryumumda helenalar var ama yumurta görmedim ortalıkta.[/QUOTE]
Araştırdığım kadarıyla cüce vatozlar helena yumurtası yiyormuş. Anlaşılan aynı yere koymayacağız keretaları [:D]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.