ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ceyh
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
9282
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
11 Haziran 2017 20:15
Son Ziyaret:
4 dakika önce
Toplam Mesaj:
6755 [8.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2347 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ceyhun ser
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

par in parem non habet imperium ceyhun

SON 10 MESAJI

Ceyhun's
[QUOTE=Akif12][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/215882/230920192112021.jpg[/IMG]

Selamlar umarım durumlar iyidir malesef 3 gündür Mahmut yem yemiyor son 2 gün dipte yatıyordu bu gün yeni yeni yüzmeye başladı fakat hala yem yemiyor bu gün petshop a gidip yeni yemler aldım hem açık hem de paket ama yine hiçbirini yemedi suyunu %100 değiltirdim Kırıkkale de doğal pınar dedikleri yere gidip damacanalarla su aldım akvaryumun yerini değiştirdim pipo fiktreleri %100 kimyasal ile temizledim herhangi bir iç parazit belirtisi yok zaten her gün ara öğün olarak kendim yaptığım ve çok severek yediği gamma nın sarımsaklı yemi ni veriyorum kumunu da tamamen değiştirdim umarım düzelir [:((] eğer düzeĺmez ise hobiye son vereceğim malesefki tek başına bir evde yaşamak cidden zor önceden eve geldiğinde üni arkadaşlarının seni güler yüzle karşılamaları bile insana mutluluk veriyor şu an kullandığım ilaçlar su düzenleyicisi (su ondan dolayı hafiften sarımtırak) ve ne olur ne olmaz diye iç parazit için olan losyon (Foto güncel 10 dk önce çektim)[/QUOTE]

İyi gidiyordu halbuki. [:(] % 100 su değişimi daha da zayıf düşürmesin?
Helena Salyangoz Planaryaları Yer Mi?
Planaryanın larvası da aynı erişkin planarya gibidir, sadece çok daha ufağı.

Bir dönem aldığım bitkilerle gelen planaryalar, kovanın dibinde ve çeperlerde boy boy görünüyorlar, kıvrım kıvrım değil son derece düz ve kararlı harekeleri vardır. Bu bitkiler büyük ölçüde çöp oldu elbette.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/197989/121120180012151.jpg[/IMG]
Ektiğim Bitkiler Suda Küçükbirharekette Çıkıyorlar
Altta lav kırığı var demiştiniz, hagen de koyunca ortalama 5 cm yükseklik varsa kum ilave etmenize gerek yok, zaten mesela saz çok derine gömülmez, köklerle yaprak başlangıcı arasındaki beyazımsı kısım dışarda kalmalı, yani sazı kuma gömer, sonra o kısım dışarı çıkacak şekilde biraz geri çekersiniz. Bitkileri her söktüğünüzde köklerin yeniden kuma dağılması en baştaki gibi zaman alacaktır.

Tilki kuyruğu, egeria (elodea), cabomba gibi bitkiler bildiğimiz anlamda kök yapıları olmadığı için kuma tutunamaz, söylemiştim aslında, demet halinde dipten çok boğmadan bağlayıp vantuzla arka camın en alt kısmına sabitleyebilirsiniz. Boylanıp budandıkça yine isteğe göre budanan parçalar yeni demetler şeklinde yine tutturulabilir.
Ektiğim Bitkiler Suda Küçükbirharekette Çıkıyorlar
Onayladığım bir malzeme olmamakla birlikte hagen hafif denebilecek bir kum değil, başka bir sorun olmazsa köklü bitkiler kısa sürede tutunacaklardır (tilki kuyruğu o grupta değil).
Akvaryum Camındaki Kurtlar!
Nematode sizinkiler. :) Katil salyangoz işe yaramaz, balık varsa onlar yerler genelde buldukça.
Ektiğim Bitkiler Suda Küçükbirharekette Çıkıyorlar
Tilki kuyruğunun kök yapısı olmadığı için kolay çıkması doğal, dipten demet halinde çok da boğmadan bağlayıp bir vantuzla arka camın en alt kısmına tutturabilirsiniz. Saz ve gül köklendikçe substrata tutunacaktır, biraz sabır ister başlarda ama bir süre sonra istesenizde çekip çıkarmak zorlaşır. Dediğim gibi o şeye sarmanıza gerek yok.

Dip malzemeniz nedir bu arada? Hafif malzemelere tutunmaları başlarda daha zor olabiliyor.
Akvaryum Camındaki Kurtlar!
Nematode, planaryalar yassı, daha kısa ve şaşı gözlü olur. Zaten nematode yuvarlak, planarya yassı kurt olmak üzere farklı iki türdür. Nematodeların büyük çoğunluğu zararsızdır, parazitik olabileceklerin camlarda ya da tabanda gözle görülemeyeceği yazıyor. Bunları avlayan türler var, akvaryumda avcı yoksa ve yemleme de fazlaysa sayıları artar, yemlemeyi az tutmaya dikkat etmenizde fayda var.
Ektiğim Bitkiler Suda Küçükbirharekette Çıkıyorlar
Bitkilerinizin türleri neler? Birlikte geldikleri sünger ya da metali akvaryumda kullanmayın.
Ceyhun's
[QUOTE=Emre Zaim]Bu minik karides, makrakantalar arasında sağ kalabildiyse, Senin barb larvalarından da kurtulan olabilir. Tek ihtiyacın, barbların giremeyecekleri kadar sık bitki örtüsü: Bunu da orta vadede Cryptocoryne'ler yan sürgünler vererek sağlayacaklardır. Bir köşedeki Cryptocoryne populasyonunu seyreltmezsen, bu bitkilerin ne kadar kapatıcı olabildiklerine şahit olabilirsin. [:iyi:][/QUOTE]

Biliyorum zaten son zamana kadar da öyleydi. Yine fena değil, şimdi temizlik ve düzenleme yapıyorum, yarın akşama cryptolar erimeden hemen önceki ve mevcut durumu paylaşırım. [:)]
Tavsiyelerinizi Alabilir Miyim
Platiler saldırgan değildir, moliler nispeten iri oldukları için emin olamadım, bir de tabi onların da yavruları olacak. Bitkili bir tankta sağlıklı yavrular hayatta kalmayı başarıyor (çok avcı türler bulunmaması kaydıyla). Bir süre sonra büyük balıklar da yavruları kanıksıyorlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 399 Online Kullanıcı, 217 Üye

Online Kullanıcılar

Astronotus, Umutkara, trxsvm, Geyikomet, KILLIFISH, onurozgen, neşet69, oguzkerem01, melektrikci, Aquarist101, OnurY55, alecozan, fedaxdello, ilhannnn01, Aralper, ibrahim3444, arap, Gökhan1907, enginm2000, murataslan, diaslayt, HarunYldrm, seycindaa, Arifhb, Mehmetpoad, krib, Bayulker, guppy3636, shiroii, Grkom16, Ulvikerem, ankara0606, Ejder Günaydın, ScorpionT, Can Bir, lazarusv20, Kınayu, canspartan, KadirSpmz, AlpacinQ, ysnynrdg, samah, AncyraTR, esref03, Mehya, teksel, Akvarya, tian, sinanb85, Selçuks, fretchord, Sheyda27, rccol, su dünyası, blade98x, balıkhastası, smckr, FurkanKöse59, merttatli, tosbag, ORHANAYDIN71, Foai, suqer28, GokselSunar, bitkici1, vendetta99, Emre Zaim, engin045, ceyh, Byknss97, Sedatcb, muratkeles, jazzer, Gurkanankay, mmaavii, enes021, indianaconz, Nursun, ccrawenn, Ercan4lp, aldemirgen, Backir, abdullah kg, ozan_ismail, TurX, dusumsel, Grydmrlng, Alipekgoz, arapaima, brucelee44, freediscus, Beta_balik, Splendor, braweheart, exalted26, FisherY, Alcynone, BayburtLEE, Urar, çulsuz, OKIRATLI, Delirium, daricadiscus, serhatdemir35, alptekin12, mobileyakuza, firat, HobiciBalıkçı, EmreCev, KillLaKill, DTkadir, Shateiel, Yasarozen, Pasa53, MKA1923, Fatihs, MeRichJane, mehmetguel, Oguztastan, darkaura, tayfund, bluemirror84, segado, FurkanYnk, teskere, Strsprsnlty, Shotokan, burakhoca, Fatih tll, aXarayli, kadirik, Sezgin11, Ugur79, Mikail Erdoğan, alppla, Angaralı0691, bunerf, EBardak, Eyüp can bilgin7, Akif12, fishbone, SaintJ, goldfishlove, zekigonlum, Alperenpkr, TSevil, Noeldayi, ErenBugra, EmirhanTuncel, menesc, muzaffer aras, soner-can, HobiAkvaryum26, budak_murat, smyzkrkc, ozan_1903, Gözde Öztürk, dkmamy, Mr.Hades, serkanick, blokurlu, tkahramaner, Gkhndemir, Woland, muratozay26, Fondip, 28fatih28, CgnEmree, 06ali, Uzay, ErdiKaptan, Samet545445, shark, Deadsong, AmazonDream, Bedbin, sailor499, Panzehir, Cem Altay, gknbdyn, Yipuci, efegunduz781, omarfako2, Senol, Merty, Saltiga, avukathasan06, tarquinnn, Özgür1978, ardaarda, Muhammedtrkmen, iezgi, HoPeS, aziz_basak, Sevban, KRaL_MaLaWi, mert6834, bilginbthn, R. Ünal, ngokkaya, Zordre, aliverovic, anchor, berkant68, metamorfiksist, tanbayar, bayezidibistami, Leonnnn, hakancez, efsane07, omerdonmez, LEWO_1453, burundi, oscarus, smithiseek, KuruAkvaryum, suzeh, adige42,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,762,667 Mesaj
  • 404,052 Konu
  • 91 Forum
  • 143,036 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,569 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.