ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
HüseyinUysal
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
17
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
12 Ocak 2014 14:33
Son Ziyaret:
18 dakika önce
Toplam Mesaj:
115 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hüseyin Baki Uysal
Doğum Tarihi:
10 Mart 2000
Yaş:
23
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/156424.jpg[/img] Hüseyin Baki Uysal

SON 10 MESAJI

Tropheus Bloat Hastalığı
[EDIT]HüseyinUysal,2023-03-30 05:52:25[/EDIT]
Yeni Kurulumda Bilinmeyen Varlık
Evet resimdeki canlı adi salyangozdur akvaryum için aldığınız bitkilerle gelmiş olmalı zaman içerisinde çok fazla çoğalırlar fakat ben hiçbir zararını görmedim.İstemiyorsanız akvaryumdan uzaklaştırmalısınız camlara şeffaf yumurtalarını bırakır ve çoğalır.
Yoyo Be Japon
Merhaba japon balıklarını tek tür olarak beslemek daha sağlıklı olacaktır.Akvaryum hacminiz geniş ise japonların ağzına alamayacağı büyüklükte çöpçüler beslemeniz gerekir.
Lepistesim Doğuracak Mı
Merhaba doğumun yaklaşmasına yakın yavruların olduğu bölge (kuyruk altı) olduğundan daha koyu bir renge bürünür.Doğumdan önce balığın saklanma ihtiyacı artar diplerde köşe noktalara çekilir.Bu belirtileri gösteriyorsa yakında yavruları doğurur fakat akvaryumunuzda yavru balıkların saklanacağı alanlar bulunmuyor gibi ayırmazsanız büyük ihtimalle yetişkin balıklara yem olurlar dikkat edin.
Çok Uzun Ve İnce Dışkı Neden Olur
Öncelikle merhaba balığın dışkısı ince uzun ve beyaz renkli ise iç parazit olabilir balıklarınıza verdiğiniz yemin üzerine sarımsağı ezip suyunu damlatıp verebilirsiniz genellikle sorunu çözer.
Filtre Önerisi
Öneri için teşekkür ederim mustafa abi benim aklımdan da önerdiğin filtre geçiyordu bu hacimde fazla akıntı yaratmasından korkuyordum ama sorun yaşatmıcak bana sanırım
Filtre Önerisi
Merhabalar 50x35x35 boyutunda bir akvaryum yaptırıyorum bitkili bir akvaryum olucak sunsun mini dış filtreyi inceledim ancak filtreyi yerleştirebiliceğim müsait bir alanım yok maalesef bu sebeple belirttiğim ölçülere uygun şelale filtre ya da askı dış filtre kullanmak istiyorum öneride bulunabiliceğiniz bir filtre varmı filtrenin sessiz debisi az yüzey emme aparatlı ve kullanışlı olmasını istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.
İç Filtre
Balıklara zararı olmaz.
İç Filtre
Biyolojik filtrasyon için bu yapılır genelde balıklara zararı olmaz ancak dış filtrede tutunan nitrifikasyon bakterileri ile iç filtre arasında çok büyük bir fark var iç filtre içine ne kadar seramik ve bioball sığabilir ayrıca biyolojik filtrasyon malzemelerinin üzerlerinin pislik dolmaması gerekir dış filtrede su mekanik filtrasyondan geçtikten sonra ( Balık pislikleri yem kalıntıları ) tutulduktan sonra biyolojik filtrasyon malzemelerine gelir (Seramik,Substrat,Bioball) Dış filtre her zaman için tavsiye edilir iç filtre mekanik filtrasyon ve suya oksijen sağlaması için tercih edilmeli.
Sarı Prensesler İçin Yem
[QUOTE=mesutok]Sarı prenses türü beslemediğim için yemler hakkında birşey diyemeyeceğim ama, bildiriminiz üzerine şunu tavsiye ederim, ben beslediğim türlerde türün kabul ettiği 5-6 çeşit yem alır hepsinden karma az az vererek beslerim. Birçok yemi deneyerek zaten balıkların hangi yeme daha meyilli olduklarını sevdiklerini anlayabiliyorsunuz tecrübe ettikçe.[/QUOTE]
Teşekkürler Mesut abi tek çeşit yem vermektense çeşidi arttırmak her türlü balıklar için daha iyidir markası ön plana çıkmış yemlerdende menüye eklemeyi düşünüyorum.

[QUOTE=aergen]Nls cichlid kullanıyorum başta bi garipsediler ama sonra alıştılar,onun dışında granugreen ve tetra pro menü(1 kapta 4 yem) kullanıyorum.Haftada 1-2 kez sarımsaklı yem ve dondurulmuş kan kurdu veriorum ne kdar fazla çeşit o kdar iyi balıklar.[/QUOTE]
Cevapladığınız için teşekkürler sizinle aynı fikirdeyim çeşitlilik her zaman için iyidir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.