ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Yas400
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2023
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
24 Kasım 2014 14:57
Son Ziyaret:
4 Saat 16 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3188 [1.35 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
134 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yasin D.
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1987
Yaş:
34
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yasin

SON 10 MESAJI

Fanus Ta Beslediğim Balıklarım
Hepimiz büyük hatalarla başladık neredeyse balık beslemeye. Güzel bitkilendirilirse karides için çok güzel bir fanus belki hasta balıklara ilaç kullanmak için de mükemmel ama uzun vade için sorun olduğunu siz de belirtmiştiniz. Akvaryum alınca fanusu ihmal etmeyin derim bitkilerin köklenmesi balıkların tedavisi için kullanın. Hoşgeldiniz akvaryum hobisine.
Hızlı Bitki Gelişimi İçin Formüller
Haşlanmış yumurta suyu iş yapar sodayı açar dökerim hiç sorun yaşamadım daha bu arada kuartz kumdan kastınız nedir resim görebilir miyiz?
Bakteri Oluşmuyor Ve Suda Yüzen Tanecikler
Akvaryumda hiçbir sorun yok hatta her şey fazlasıyla yolunda. Filtre, filtre malzemesi ve özellikle tabana kesinlikle dokunmayın. 1 hafta sürmez tertemiz olur o partiküllere takılmayın zamanla ya dibe çekecek ya filtre çökecek ama ilk canlılar girip su içinde hareket başlayınca sorun daha hızlı çözülecek. Çok güzel ve iyi düşünülmüş bir kurulum olmuş tebrikler. Bir de çok az yem atın içeriye bakteri kültürü için. Mevcut kum kalınlığınıza basit bir iç filtre bile yeterli lütfen bildiğinizden şaşmadan ilerleyin. [EDIT]Yas400,2021-05-06 21:38:05[/EDIT]
Su Değişimsiz 5. Ay
Tecrübe ettiğim için söylüyorum. Saçma gelecek hiç denemeyenlere ama su değişmeyen bol bitkili akvaryum ile ilgili tecrübelerimi özetlersem şöyle: Yavru sayısında artış, hastalık sayısının sıfıra inmesi, camlarda yosunlanma ki bu bence iyiydi sistemin başarısını buna bağlıyordum aşırılığı önlüyordu. Bitkilerde nispeten yavaş ama sağlıklı gelişim.
Gelelim şahsi önceliklerime cidden kalın bir kum 10cm civarıydı, dış iç farketmez ama iyi çalışan suyu güzel çeviren bir filtre ve doğru oranda yemleme. Ben deneyimi sonlandırdım ama sebebi sadece aynı görüntüden sıkılmaktı. Şimdi su değişimini aklıma geldikçe yapar oldum belli olmaz belki yine bırakırım ama şu kesin doğru canlılarla yapılabilir sistemler.
Lowtech Bitkili Akvaryum Yaprak Şeffaflığı Problem
Işık görüşü ağır basmış ama tavsiyem bleheriyi sökün ve kök uzunluğuna bir bakın. Dere çakılı biraz iri sadece bleheri için 3mm civarı bir kumla saksı veya kavanoz gibi bir şeye dikin. Farkı göreceksiniz. Tabi ki ışık da önemli ama sanki köklenememiş gerektiği kadar bitkiniz aynı zamanda.
Saz
Odak, derken önceliğiniz. Doğrusu lav kırığı arada sineklik ve hagen olur. Öncelik balık değil saz ise sadece hagen de olur. Uğraşmayım masraf olmasın derseniz elinizdeki silis deniz kumu da olur. Olur yani sazdır bu çok naz yapmaz.
Saz
Odak saz ise hagen hiç düşünmeyin,
Saz
Saz, içinse hagen.
Saz
Su, kalın kum tabakası ve ışık bu üçü varsa kalanı sadece hızlı, uzayıp çoğalmalarını sağlar. İşi büyütmeye oraya buraya bir şeyler eklemeye gerek yok. Çok büyüsün çoğalsın hemen vb beklentiler yoksa dikin keyfinize bakın.
Sheyda'nın Melek Hali:)
Uzun zaman sonra karşılaştığımıza çok sevindim hocam. Karanlık sularda görüşürüz umarım bir dahaki sefere fan için de dediğim gibi laptop soğutucuları var küçük ben onları kullanıyorum 24 derece yapmıyor ama 30 da olmuyor en sıcak zamanda bile 300lt akvaryum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 32 Online Kullanıcı, 18 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.