ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
AlperTasci
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
542
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
22 Ocak 2017 22:51
Son Ziyaret:
4 Saat 12 Dakika önce
Toplam Mesaj:
419 [0.48 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
76 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Alper Taşcı
Doğum Tarihi:
07 Mayıs 1983
Yaş:
36
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/193467/201220181657401.jpg[/IMG] 50x50-apistogramma baenschi inka 50x50-apistogramma borelli opal 50x50-apistogramma elizabethae red belly

SON 10 MESAJI

Bitsin Artık Japon Balığı Düşmanlığı
[QUOTE=Esnaf]

Sebzemi büyüteceksin anlamadım ? kaç santim olmasını hedefliyosun ne biçim soru bu ? sevgini verebiliyomusun ihtimam gösterebiliyomusun konumuz bu .

İnsanları yapmacık konular açarak suçlamayın,her hobici aynı değildir kategorize etmeyin, yanlış olan bu.

Bir konuya dikkat çekmek istiyorsunuz anladık ama bu şekilde insanların tümünü suçlayarak aynı kefeye koyarak yapılmaz bu iş.

Konuya yanlış giriş yapıyorsunuz ve sonuca varmıyor, bunu görmenizi istiyorum. [/QUOTE] Balık besleyen herkes sevgisini veriyor, kimse nefret ettiği için balık beslemiyor ancak 20 cm boya ulaşabilen bir balığı 10 litrelik fanusta 3-5 cm boyda baskılayıp ne kadar mutlu olabileceğini düşünüyorsunuz.
Bitkili Akvaryumda Kum Kalınlığı Ne Kadar Olmalı?
[QUOTE=cinarciko]Merhaba, 50x20x30 ebatlarında 30 litrelik bir akvaryumda beta besleyeceğim. Lav kırığı kumda Amazon hançeri ve benzeri bitkiler ve yanında java fern ayrıca da zemin bitkisi bakacağım. Kum uygun mu? Kaç cm kalınlığında kum kullanmalıyım?[/QUOTE] Amazon hançeri vb ve fern ışık ve gübre ihtiyaçları minimum olan bitkilerdir(lowtech dediğimiz), zemin bitkisinden kastınız purvula, montecarlo, cuba ise bunlarda ışık ve gübre ihtiyacı yüksek olan bitkilerdir(hightech dediğimiz) bu bitkileri aynı tankta sağlıklı bir şekilde yetiştirmek büyük ustalık ister. Eğer formun yeni başlayanlar ve bitkili akvaryum kurulum kısmına göz atmadıysanız öncelikle bu kısımları inceleyin. Keyifli hobiler...
Bitsin Artık Japon Balığı Düşmanlığı
[QUOTE=Esnaf]

Merhaba

Tek bir japon balığını yıllarca 10 litrelik bir faunusta besledim ! balığım tüm sevgisini bana gösterirdi aramaızda bir frekans vardı, o faunus onun eviydi, filtreli bir dikdötrtgen akvaryumda daha mutlu olacağını hiç düşünmedim çünki buna gerek duymadık.

Dediğim gibi balığım mutluydu sağlıklıydı benimle sevgisini paylaştı, ölüm sebebi zaruri bir durum nedeniyle balığımı komşuma bırakmamdır, ben balığıma tüm sevgimi verdim.

Şimdi lütfen japon balığının faunusta beslenebileceğini savunan sahte hobiciler lafını geri alın, bu hem çok iddialı hemde haksız bir itham olur. Tüm hobicileri aynı kefeye koyamazsınız, gözünüzle görmediğiniz durumlar hakkında iddialı yorumlar yapmaya hiç gerek yok.

Daha geçenlerde cam kavanozlarda pazar tezgahlarında japon ve beta satanlar hakkında zabıtaların işlem yapması gerektiğini savunanlardan biri olarak sahte hobiciler lafını kabul etmem mümkün değil. Lafınızı muhatap almamın sebebi gerçekten cam faunusta çok iyi japon balığı besleyebilmiş ve onu mutlu edebilmiş olmamdan kaynaklanıyor bana bu lafınız ağır geldi.

Kolay gelsin[/QUOTE] Yıllarca fanusta beslediğiniz japon balığı ne kadar boya ulaşabildi gerçekten merak etmekteyim.
Dış Filtre Önerisi
Litrenize e901 yeter gibi daha fazla sirkülasyon isterseniz e1501 ama e1501 fazla akıntı yapar tankınızda.
Dış Filtre Önerisi
Jbl greenline serisini incelemenizi öneririm. Hem çok büyük elektrik tasarrufu sağlıyor, hem 0 ses(en azından benim filtrem öyle) hemde kaliteli malzemelerle yapılmış bir filtre.
Kabukcullar Mi Apistolar Mi?
Selamlar, vatozların geceleri yumurtaları yemeleri olasıdır. Niyetiniz yavru almaksa tek başına bakmanızda fayda var, eğer illa dither istiyorsanız kalem balıklarına yönelebilirsiniz ama onlarında yavrulara zarar vermeyeceğinin garantisi yoktur. Keyifli hobiler..
Plati
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/193467/030620192136541.jpg[/IMG] sunset platy budur. Resimdeki sanki kuyruğu tam renklenmemiş fantoma benziyor.
Vahşet
Herkes insanlar bilinçlenmeli diyor ama olay sadece burada kalıyor. Becerisi yeteneği olan bir arkadaş konu hakkında ufak bir yazıyla desteklenmiş bir grafik çalışması yapsın ve burdan paylaşsaın, durumdan rahatsız olan arkadaşlarda facebook,instagram veya twitter hesabından postu paylaşssın. Emin olun yüzbinlerceye kişiye ulaşır.
Ph Sabitleme?
Selamlar, karides toprağı(üzerlerinde ph değerleri yazar)kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz, tabii yanında ozmoz suda kullanırsanız daha iyi sonuç alırsınız.
İç Filtre
İç filtreler tamamen suyun içinde olması lazım. Filtre su yüzeyinde hafif dalganlanma yaptığı sürece oksijen sıkıntınız olmaz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.