ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
CGDSNLR
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
36
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Mart 2019 16:27
Son Ziyaret:
14 Ekim 2019 21:05
Toplam Mesaj:
20 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
19 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
ÇAĞDAŞ ANLAR
Doğum Tarihi:
22 Ağustos 1970
Yaş:
49
İl:
Ankara
Meslek:
EMEKLİ
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ÇAĞDAŞ ANLAR

SON 10 MESAJI

272 Litre Sazansıgiller
SAYIN / SEVGİLİ ALİ BEY VE BEYAZ PALA KARDEŞİM,

Ben 50 yaşındayım , ancak geçirdiğim kazadan sonra 5 yıl ara verdim bu hobiye, 20 yıl gibi bu hobi ile haşır neşir oldum ve şimdi kızım bu hobi ile ilgileniyor diye yeniden çabalıyorum ancak sizleri okuduktan sonra inanın gözlerim yaşardı ve hemen yazılarınızı beğendim . Bu 20 yıl boyunca hep böyle tartışan sevgili ve saygılı bir o kadarda dikkatli insanları karşımda görmek beni inanın çok ama çok duygulandırdı , işte güzel ülkemde böylesine saygılı , böylesine seviyeli bu düşüncede insanlar olduğu sürece bırakın bu hobiyi , her alanda biz tamamız diyebiliriz.Artı en güzeli de yaşın öğrenme ve bilgilenme ile hiç alakası olmadığı sadece paylaşmakla artabileceği tabi ki doğru ve dürüst olduğu sürece, gerçekten sizlere çok teşekkür etmek istiyorum , bizlere ne kadar doğru bir yerde olduğumuzu gösterdiğiniz için.

Sayın DMOND2,

Sizin konunuza denk geldiği ve zamanınızı çaldığım için çok özür dilerim, ancak bu forumdaki bilgileri ve yapılan yorumları biraz gözden geçirirseniz genelin doğallıktan yana olduğunu görürsünüz , zaten doğal canlı ve doğal ortamı taklitten ibaret değil mi hobimiz , yani var olan bir denge içerisinde olan dengeyi kendimiz bozup , yeniden evlerimizde o denge döngüsünü yakalamaya çalışıyoruz, naçizane bende ALİ Beyin söylediklerine katılarak daha doğallıktan yana olma taraftarıyım , tabi ki bu hobi de biz ne kadar söylersek söyleyelim yaşayıp deneyimlemeden göremiyoruz doğal olanın daha iyi olduğunu o yüzden elbette akvaryumunuz muhteşem olmuş ve lütfen siz de deneyimleyerek kendi doğrularınızı bulun ama gerçekten çok güzel gözüküyor akvaryumunuz, canlılarınız ve canlılığınız daim olsun teşekkürler.

Saygılarımla,[:)]
Naturel Akvaryum
Selam, merhabalar,

Elinize sağlık ,emeğinize sağlık , hem doğal hem de çok uyumlu olmuş , tank boyutlarınız da çok uyumlu, sadece ben fikir vermesi açısından kendi izlediğim yolu söylemek isterim müsaadenizle . Arka fon için yapıştırılabilir mat şeffaf film üstüne ,ayrıca siyah veya arzu ederseniz renkleri ve canlılığı ortaya çıkarması açısından maket yapımında da kullanılan beyaz fonlardan koymuştum , siyah olanı da yukarıdan ışık vurunca çok güzel oluyor artı sanki bence birazda kaya dekor ekleme ,dekoru destekleme ihtiyacı açısından var gibi mesela DRAGON STONE bu dizayna müthiş olur , çok değil bir , iki şekilli şöyle sadece naçizane fikir vermek istedim, yoksa gerçekten muhteşem olmuş tankınız.

Sevgi ve saygılarımla,
Bu dünyada canlılarınız ve canlılığınız daim olsun.
Rasbora Aydınlatma
Hemen hemen benimki ile aynı , ancak ben 7 saat açık 7 saat kapalı yani ortalama bir günde 3 defa 7 saat gibi veriyorum.Bir sorun olmaması lazım neyse birde 3 saat ara yerine daha fazla yani 8 saat ara ile deneyin , böylece sağlamasını da yaparsınız bence.
Rasbora Aydınlatma
Değerli arkadaşım,

Benim 120 litrelik akvaryumum da yaklaşık 25 adet ESPEİ , HARLEQUIN , DWARF ve NAKED RASBORA var. Toplam 30 adet led ile bakıyorum bunların 6 adeti mavi ve bu güne dek yaklaşık 8 aydır ne bitkilerde ne de rasboralarda çok şükür bir sorun görmedim ya da en azından ledlerden dolayı yüzeye yakın yüzdükleri için bir sorun yaşamadım , sadece sana ne kadar süre ledleri açık bıraktığını sormak istiyorum?
Canlıpetshop Küfür / Hakaret / Tehdit
Değerli hobici dost akvaristler,

İyi ki varsınız , allahtan buradaki böyle güzel paylaşımları okuyoruz ve araştırıyoruz , tam da CANLI PET'den alışveriş yapacakken buradaki uyarıları dikkate alarak vazgeçtim ve yüzlerce bu işe gönül vermiş diğer akvaryumculara yöneldim ve şimdi çok mutlu ve huzurluyum çünkü malzemelerde bitkilerde gayet güzel sağlam ve zamanında (ATAKAN PETSHOP, AKVARYEM VE NU-DO CONCEPT) mağazalarına bu arada teşekkürler , işte böyle işini düzgün doğru ve dürüst yapanla , yapmayanları ayıracağız ki onlarda birgün anlıyacaklar ve biz ne yaptık diyecekler .

Sevgi ve saygılarımla, tüm hobicilere sağlıklı hobiler.[:)]
Peaceful Waters
Barış bey ile aynı kaderi paylaşıyoruz sanıyorum , 6 aydır diktiğim 5 kök subulatalar yerinde sayıyor, ben gübrede veriyorum üstelik aynı tankta başka bitkilerim gayet güzel büyüyor ve budayıp tekrar dikiyorum ve gelişiyorlar, aklıma acaba potasyum eksik o yüzden mi oluyor diye şimdi birde Reeflowers potasyum alıp deneyeceğim acaba farklı bir düşüncesi olan var mıdır?

Sevgi ve saygılarımla,
Akvaryum Suyu
Değerli Süha bey,

Öncelikle tank yükünüz çok fazla yani ( fiziksel olarak ) . Lütfen yanlış anlaşılmasın 150-200 lt. olarak . Dolayısı ile bende Onur beyin önerisine katılıyor "Seachem Prime" su için (düzenleyici) diyor ve ekliyorum yine Reeflowers Effective Conditions kullanmanızı ve suyu musluk suyu olarak kullanacaksanız minumum 36 saat dinlendirmenizi tavsiye ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle,
Atakan Petshop...
Değerli arkadaşlar,

Konu ATAKAN PETSHOP olunca bikaç cümle yazmak istedim, özellikle akvaryumumdaki bitlilerin%75 i ATAKAN PETSHOP'dan ve hepsini internetten sipariş verdim , inanın çok ama çok güzeller ve hele paketlemeleri bir o kadar takdire şayan , artı bu kargonuz ne kadar kötü taşıma yapsa da o riski ortadan kaldırıyor . Fiyat politikaları makul ve müşteri ilgisi ve iletişimi bir o kadar özenli ve güzel artı akvaryum için malzeme siparişi de veriyorum ve gayet memnunum , alışveriş yapacak arkadaşlara şiddetle tavsiye olunur.

Yeni Gelenler Buradan Merhaba Desin
Herkese Merhaba ,

Evet kesinlikle bu siteyi açan, emeği geçen, düşünen ve yardımı olan olmayan herkese merhaba demeyi bir borç biliyor ve ekliyorum sayenizde %80 engelli bir insan olarak beni yeniden yaşama bağlayan iki evladım ve bu hobiye sayenizde , forumdaki bilgilerle , videolarla , yorumlarla , cevaplarla desteklendiğimi ve güzel dünyada yanlız olmadığımı siz kuruculara iletebilmek bu mesajla benim için teşekkürün ötesinde bir borç.

Herhalde bu az bile bahsettiğim sözcüklerle zannediyorum siz kurucuların kalbini ve iyi ik bu siteyi yapmışızı düşündürtebilmek bile heralde teşekkürlerin en büyüğü , gerçekten abilerime, ablalarıma ,kardeşlerime, dostlarıma,küçüklerime ve büyüklerime çok ama çok teşekkür ediyorum , iyi ki varsınız.

HEM HAYATINIZ HEM CANLILIĞINIZ (CANLILARINIZLA BİRLİKTE) HER DAİM MUTLU VE SAĞLIKLI OLSUN.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,[:)]
Monte Carlo Bitki Tohumu Önerisi
Sayın AHMET Bey,

Bence size iki önerim daha olacak , bende bitkili doğal tank aşığıyım,daha önce gözüm korkmuştu ama insan yanıla , yanıla doğruyu öğreniyor bence hiç çekinmeyin . Önerim Labella Cardinalis ve Subulata bence bunlarıda göz önünde bulundurun derim hem çok CO2 ihtiyaçları yok , hemde çok fazla ışık istemiyorlar hiç korkmayın , ben de korkarak bunlara yöneldim ama şimdi bir orman oldu , darısı başınıza .
Bu arada bir not bu site ansiklopedi bitki kısmında bu bitkilerle ilgili geniş bilgi ve yorum bulabilirsiniz , canlılarınız daim olsun.[:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,770,104 Mesaj
  • 405,128 Konu
  • 91 Forum
  • 143,501 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,822 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.