ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
makyol61
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
15
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Aralık 2019 21:26
Son Ziyaret:
10 Saat 1 Dakika önce
Toplam Mesaj:
24 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mustafa AKYOL
Doğum Tarihi:
06 Ağustos 1990
Yaş:
30
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mustafa AKYOL

SON 10 MESAJI

Monster Yapacağım Tavsiye Lazım
Merhaba

1 Arowana 2-3 Oscar bence çok güzel olur. Zeminde 0.5-1mm Silis kütükler filan . Amazon nehri Monsterları olur.
En Sert Ve En Renkli Amerikan Rüyası
Flowerhorn güzel balık hayırlı olsun.

Flowerhorn akvaryumunda ne kum olur ne taş ne kütük cama cam olur. çok yaramaz balık olduğu için taşlara kütüklere sürtünerek kendine zarar veriri. kumun olmama nedeni ise sağlam yemleme yapıldığı için sağlam dışkı yapıyor . kumun altında kalan dışkı çok büyük sıkıntı. bence arka fonu mavi alt fonu kırmızı olan cama cam bir akvaryum yapın.
Sıcaklık 28-30 derece olsun . Yüksek sıcaklık sever. Ama yüksek sıcaklık akvaryumdaki oksijeni azaltır su yüzeyi hareketli olsun ve ekstra hava taşı koyun. Flowerhornlar için özel yemler var mutlaka onlar ile besleyin minimum 2-3 çeşit yeminiz olsun. haftanın belirli günleri bitkisel yem verin Tetra pro algea mükemmeldir. Birde hafta sonu dip çekimi yapmadan önce her hafta sarımsaklı yem verin. iç parazite çabuk yakalanırlar önlem amaçlı.

İyi hobiler
En Sert Ve En Renkli Amerikan Rüyası
Merhaba

Benimde 300 litre akvaryumum var. Lakin 300 litre Amerikan predatörleri için çok ufak bir hacim olduğunu berlirtmem lazım. Benim akvaryumda 2 adet balığım var. Bir adet Oscar Bir adet Red terror. Sorduğunuz sorulara gelince,

1) Amerikan akvaryumlarda genelde 0.5-1 mm Silis kum olur.
2) Eğer Güney Amerikan Cichlid besleyecekseniz Kaya ve kökler yati veya mangrow kökü koyun. Hem PH ı düşürür hemde doğal ortamlarında vardır. Ama orta ve kuzey amerika cichlideri besleyecekseniz sadece kaya ekleyin . çünkü güney amerikanlar düşük ph (6-7) orta ve kuzeyler daha yüksek ph (7-8) severler
3)Suyun berraklığı detaylı konu.Kısacası filtrenizde mutlaka Seachem Matrix ve Seachem Purigen bulunsun.
4) Filtrede kalın ve ince süngerler koyun .Geri kalan bütün alanı biyolojik filtrasyona ayırın.Seachem matrix en iyisi. bunların üstüne seachem purigen ve elyaf koyun. temizlik ayda bir veya 45 günde bir.
5) olabilir ama amerikan cichlidler onları yerinden koparır.
6) tamamen size kalmış
7) uygun ortamı yarattığın her tür uyum sağlar
8)Yavru iken günde 3 kez(sabah öğle proteinli yem akşam bitkisel) yetişkin günde bir kez ( 1 gün proteinli yem 1 gün canlı veya dondurulmuş yem 2 gün bitkisel yem )
9) Çok uzun konu o ayrıca konuşmak lazım
200 Lt Akvaryumu Fltre Seçimi
200 litrelik ve balık yükünün normal olduğu bir tanka kabaca saatte 1000 litre debisi olan bir dış filtre gerekmektedir. 700L/H olan az gelecektir. 1600L/H olanı tercih etmelisin. Eğer debi fazla gelirse fitre musluklarını az kısarsın debi düşer.
Bu Normal Vatoz Mu
Erkek bir Cüce vatoz. Normal vatoz kadar büyümez. 11-12 cm olur en fazla ama normal vatozlara göre daha çalışkan bir türdür.
Dış Filtre Tavsiyesi
228 litre yapıyor hacminiz. JBL kaliteli markadır ama piyasada dış filtrede pek tercih edilmiyor . hiç kullanmadım yorum yapamam ona. Hem Tetra hem Fluval hem de Eheim kullanmış biri olarak Tetra Ex 1200 Plus modelini (1200L/H) Fluval 306, 307 1150L/H) ya da EHEiM 2275 Professionel-4-600 (1250L/H) almanızı öneririm.
Eheim Pro4+ 600 Malzeme Dizilimi
Merhaba
2 sepet mech pro çok gereksiz .1 Sepet yeterli .Suyun ilk temas ettiği sepete onu doldurun. 2.sepete Kalın ve ince sünger koyun üstüne Sera Crystal Clear da olabilir.3 ve 4. sepetlere ağzına kadar SEACHME MATRİX doldurun.(SERA SİPOROX EHEİM SUBSTRAT PRO VE SEACHEM MATRİX HEPSİNİ KULLANIYORUM FLUVAL FX6 DA.İÇLERİNDE EN İYİSİ KESİNLİKLE SEACHEM MATRİX) EN son sepetin içine bir tane de Seachem PURİGEN EKLEYİN. Elyaf size kalmış ister ekleyin ister eklemeyin
İYİ HOBİLER
100 Litre Akvaryum 2 Ciklet Yanına Vatoz ?
100 litre 2 tür için olur ama daha fazla tür eklemeyin . Cüce vatoz bu türler ile yaşar lakin küçüklükten beri aynı akvaryumda büyümeleri lazım.Benim 300 litre tankımda 1 astronot 15 cm 1 Red Terrör 15 cm ile beraber yaşan L144 longfin ve Cüce Vatoz var. Hepsini küçükken beraber aldım büyüttüm .Ama eğer sarı prenses ve mpanga büyük ise cüce vatozda çok ufak ise sorun olabilir.
Dalga Motoru 530 Litre Akvaryum Nasıl Ne Alınmalı
Bende merak ediyorum.Benzer ebeatlarda tank var bende.Mesela 500 litrelik tankı çevirmek için kaç litre debili dalga motoru lazım? Forumda baya gezdim adam akıllı cevap bulamadım.Birde bazı hobiciler balık dışkılarını filtre yada sump çekiş hortumuna yönlendirmek için istiyor.Ben suyu dalgalandırsın suyun üstünde akıntı oluşsun hava akışı olsun ve oksijen sağlasın diye istiyorum. Seçim yaparken fark eder mi ?
Tetra 1200 Mü Fluval 407 Mi?
Merhaba

Bende Tetra 1200 plus da var Fluval fx6 da var. yaklaşık 250 litre akvaryum için ikiside yeterli olur. Tetranın fluvalden iyi olduğu konular sessizliği eşsizdir. Filtre hacmi Fluvalden büyüktür ve daha ucuzdur. Fluvalin iyi olduğu konular malzeme kalitesi. Debisi daha güçlü, Birde filtre dizaynı daha iyi süngerlerden geçen su sonra diğer filtrelere geliyor daha güncel bir tasarım . Seçim sana kalmış ikisi de işini görür. Tetra alırsan eğer hortumlar şeffaf onları siyah bantla ile bantla bu sayade hortumlar yosunlamaz. Birde hangisini alırsan al içine en az 1 litre seachem matrix ve seachem purigen eklemeyi unutma

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.