ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
thracian1923
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
15
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Aralık 2020 11:46
Son Ziyaret:
30 Haziran 2021 14:39
Toplam Mesaj:
25 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ata Karataş
Doğum Tarihi:
08 Nisan 1997
Yaş:
24
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ata Karataş 20 litre kiraz karides 108 litre bitkili

SON 10 MESAJI

Fiyatlar Neden Pahalı?
[QUOTE=Eymenkali]300 tl ye hangi dış filtre var lütfen söyleyin çok merak ettim (!)[/QUOTE]

Sunsun HW-603B var hatta 300 bile değil :). Sizin düşüncenize göre şöyle diyelim bu dış filtre size az kalıyorsa o zaman büyük akvaryum kullanmayın. Bu gönderice bir çok hobici büyüklerimiz güzel dille anlatmaya çalışmasına rağmen saygıdan uzak kalıyorsunuz. Sizin anlamadığınız şey fiyatların yüksek gelmesi ama öğrencisiniz bunu unutmayın ve enflasyonu anlamıyorsunuz sadece enflasyon da değil vergiler çok arttır son dönemlerde.
Süpürgeler Geldi :d
[QUOTE=DRARH]Yosun sorunu yaşadığım bitkili akvaryumuma yeni katılan elmalardan görüntüler.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/216750/230120212223451.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/216750/230120212223341.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/216750/230120212223391.jpg[/IMG]
[/QUOTE]
Kabuğu yosun tutmuş salyangozu görünce aklıma geldi, terzi kendi söküğünü dikemez [:lol:]
Farklı Renk Kerevitler
Merhaba, birkaç yıl karides besledim açıkçası kerevit hep beslemek istemişimdir. Bence gayet hoş görünüyor. Rengini daha göz önüne çıkartmak için siyah veya koyu akvaryum kumu kullanabilirsiniz. Gece aktif olduklarını biliyorum ve eğer akvaryumunuzda balıkları yakalama şansı olduğunda affetmeyebilir veya yaralayabilir tarzı çok yorum gördüm tecrübe etmedim ama karidesler gece de aktif olduklarından bunun olma şansı olabilir. Keyifli hobiler dilerim.
Canlı Tavsiyeleri İstiyorum.
Merhaba, ben size black molly önerebilirim ama elbette ki güzel saklanma alanları olan canlı bitkili bir akvaryum. Low tech bitkili yapacaksanız seçenekleri araştırın forumda çok fazlaca konu var bunun hakkında size uygun gözünüze hitap edenleri seçin. Black mollyleri ben yıllardır severek besliyorum yavrularını yiyen oldu bende ama iyi saklanma alanları yaratırsanız eğer bu durum çok azalır. Bunu da akvaryumu kurup 1 ay bitkilerin gelişimini arttırarak başarabilirsiniz. Ayrıca ben moliler ile kiraz karides bakıyorum karideslerin büyüklerine hiç bir saldırganlık yapmadılar tabi karideslerin yavruları için aynı şeyi söyleyemem [:lol:] . Yani molileri, karides ve otocinclus ile bakabilirsiniz çok hoş bir akvaryum olur ve yosun yiyici olduğu için 3 tür de yosun sorununuz olursa oldukça azaltırlar.
Low Tech 108 Litre Tank Kurulumu
[QUOTE=Alpb9]Bitkilide midyeler kuma girdikleri için olmaz.
Sürekli sökeceklerdir...
Işıklandırma yetersiz gibi bizim enes abi var yardımcı olabilir sana, armatürk dayfasından bakabilirsin.
Ben sera ımmun proyu ve vipanı çok beğeniyorum balıklar çok seviyor o yemleri.[/QUOTE]
Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
Low Tech 108 Litre Tank Kurulumu
Merhaba, akvaryumun tabanında 4 litre kadar lav kırığı ve 10 litre aqua base kum kullandım. Bakteri kültürünü hali hazırdaki akvaryumumdan karşıladım. Yaşadığım bazı aksaklıklardan dolayı filtrasyonu 10. güne kadar pipo filtre ile sağlamak zorunda kaldım. Işıklandırmayı çok iyi bilmediğim için bu ledi aldım sanırım bitki için yeterli değil. Sıvı gübre şuanlık sadece flourishin karma gübresini kullanyorum. Akvaryumum da şuan 3 kiraz karides, 2 midye, 1 anaç black molly ve 2 black tane 25 günlük black molly yavrum var. Bu hafta içi ember tetra eklemeyi planlıyorum. Ayrıca tahmini 1 ay sonra da 2 adet otocinclus affinis eklemeyi planlıyorum. Black mollyleri yakın bir zamanda hediye etmeyi de düşünüyorum. Canlı yükünü fazla tutmayı da düşünmüyorum.

Sormak istediğim bir kaç soru var,
1 -) Işıklandırma için şuan ki kullandığım led e ek olarak kaç kelvin'lik bir led almalıyım ? (aqualed fiyatından dolayı bana cazip geliyor.)
2 -) Yem olarak artemia, kabuksuz artemia, tetra pro ve sarmısaklı yem düşünüyorum bunlara ek olarak hangi yemleri almalıyım ?
3 -) Midyeler sanırım yeni bir akvaryum olduğu için sürekli hareket ediyorlar, onları bir süreliğine eski akvaryumuma almalımıyım ? Çünkü bitkileri kumdan söküyorlar ve köklerinide yediklerini gördüm.
Low Tech 108 Litre Tank Kurulumu
Ölçüler: 60x40x45
Canlı Türleri: Kiraz karides, midye, black molly
Bitki Türleri: Vallisneria spiralis (Saz) , subulata ve bacopa monnieri
Tankın Yaşı: 11 günlük
Filtrasyon ve Işıklandırma: Sunsun 603b, AquaLed Daylight 3000 K
Tasarım ve Dekorasyon: [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/228351/050120212227251.jpg[/IMG]
Nereden Başlayacağım Hk. Aklım Karıştı
Merhaba, hobiye yeni başlayacaksanız eğer hevesinizi kırmak istemem bu yüzden balık yerine canlı bitkili karidesli bir akvaryum öneririm size. Canlı bitki için yosun topuda öneririm ufak boyuttakilerden 1-2 tane koyarsanız karidesler için çok güzel olur. Keyifli hobiler dilerim. Kiraz karides öneririm size 6 veya 7 tane karides başlangıç iyi gelir o boyuttaki bir akvaryuma.
100 Litre İcin Balık Tavsiyesi
Merhaba, bende bir hafta önce 60x40x45 lik bir tank kurdum şuanlık sadece midye ve karides var. Ember tetra ve otocinclus eklemeyi düşünüyorum. Azot döngüsü iyicene oturunca ve bitkilerim ile güzel saklanma alanı oluşunca galaxy rasbora alma niyetim de var. Ember tetrayı tavsiye ederim güzel ışıklandırma ve güzel bitkili bir akvaryumda hoş olabilir. Otocinclus için büyük yapraklık java fern veya anubias türlerinde bitkiler iyi olabilir. Ember tetraların karideslere saldırığını söyleyen insanlarda oldu da iyi saklanma alanı oluşunca kendilerini koruyabilirler diye düşünüyorum.
İç Filtre Debisi
[QUOTE=35gheddo]

[IMG]https://i.imgyukle.com/2021/01/01/aiKEYQ.jpg[/IMG]

Dün dip çekimi yaptığım için su seviyesi eksik. 2-3 günde tamamlayacağım.[/QUOTE]
Ufak bir öneride bulunmak istiyorum iç filtreyi arka cama sabitleyin iç filtrenin etki alanı azalabilir ve su miktarınızı dinlendirilmiş olan akvaryumla aynı sıcaklıkta su ile arttırın. Ayrıca lütfen plastik dekor eklemeyin java moss gibi bitkiler ekleyebilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.