ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
raziel91
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
24 Nisan 2021 12:44
Son Ziyaret:
16 Mayıs 2021 14:31
Toplam Mesaj:
3 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eren
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Eren

SON 3 MESAJI

Sarı Prenses Tankı
Merhabalar,

Görüş belirten herkese teşekkür ederim. Biraz daha inceleme yapıp akvaryuma karar vereceğim. Ondan sonra tekrar takıldığım konularda yardımınızı rica ederim. Tekrar teşekkürler.
Sarı Prenses Tankı
Merhaba Anıl,

Yorumun için teşekkür ederim. Seninle konuştuktan sonra sumpsuz fiyatta aldım. Arada 500 TL fark oldu. Tabi bu akvaryumda ön cam clear değilmiş ikisi içinde ona da 300 TL fark istediler her iki model içinde. Karar vermeye çalışacağım.

Merhabalar Kadir Bey,

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sizin öneriniz üzerine Çınar akvaryum ile görüştüm alttan sumplu model ve sumpsuz model olmak üzere 120*50*60 ölçülerinde tank yaptıracağım. Maalesef daha uzunları evde koyacak yeri ayarlayamadım. Şimdi iki sistem arasında hem fiyat olarak hem de bakım kolaylığını karşılaştırırsak sizin öneriniz ne olur? Diğer forum üyeleri de yorum yaparsa sevinirim.

1) Sumpsuz model, filtre Ehiem 5e 450, bunun yanında hangi marka model ve miktarda filtre malzemesi almam gerekir?

2) Sumplu model, hangi kafa motoru gerekir? Sump 5 odalı oluyor hangi malzemler ve ne kadar koymalıyım? Bir de sump sisteminde ek bir koku veya bakım/temizleme zorluğu oluyor mu?

Ayrıca akvaryumda 200 TL'ye T8 florasanlı ışık sistemi de takabiliriz isterseniz dediler. Sizlerin yorumu ne olur? Ben bitki de eklemek istiyorum Dev saz ve anubias. Bunları da göz önüne alırsak nasıl bir ışık seçmeliyim? Armatür veya akvaryumun üstüne sabitleyecek aparatları ile?

Sarı Prenses Tankı
Merhaba Arkadaşlar,

Çocukluğumda evimizde olan akvaryumu depoda bulduktan sonra yeniden akvaryum kurma isteğim geldi. Tabi o zamanlar çok bilinçli değildik ve 74 litre akvaryumda sarı prenses, beyaz prenses ve ahli bakıyorduk. Şimdi öğrendim ki eziyet etmişiz balıklara. Yine de 2 seneye yakın yaşatabilmiştim büyük bir çoğunluğunu. Daha önce hep Japon ve lepistes tanklarım olmuştu aynı akvaryumda başka zamanlarda

Şimdi daha büyük bir akvaryumda tekrar bir sarı prenses akvaryumu kurmak istiyorum ancak tabi acemi olduğum için yaklaşık 1 aydır forumları ve internet sitelerini takip ettim. Şimdi de sizlerden yardım ve yorum almak için bu konuyu başlatmak istiyorum. Yardımlarınızla umarım tekrar akvaryum macerama başlayabilirim.

Öncelikle kurmayı düşündüğüm iki ölçü var.

120x50x60 veya fiyat uygunluğuna göre 150x50x60 olarak düşünüyorum. Bu sefer balıklar rahat etsin. İstanbul'da önerdiğiniz akvaryumcu var mı? Ben 3 tane buldum bildiğiniz var mı önerir misiniz? Bu ölçülerde akvaryum yaptırırken mutlaka dikkat etmemi gerektiren konular nelerdir? Cam kalınlığı, kayıt kuşak olmalı mı sumplu mu olmalı yoksa iyi bir harici filtre yeter mi? Eheim 5e 450 çok ilgimi çekti biraz pahalı ama bir defa alınan bir şey olduğu için uzun vadeli alabilirim gibi geliyor. Tabi alternatiflerinize açığım.

1) Akvaryummarketi sanırım önceki adı beta akvaryum.
2) Atakan petshop
3) Çınar akvaryum ( bu firmanın sitesinde gözüme çok güzel gözüken bir model gördüm. Diğer firmalarınkine göre de daha ucuz. Siz biliyor musunuz bu firmayı diğer firmalarınki benzer fiyatta bu daha ucuz ve görece daha özellikli olunca tereddüt ettim. Ancak ürün cazip duruyor. Sumplu akvaryum hiç kullanmadım böyle daha mı iyidir? Yoksa firma ile konuşup sumpsuz ürettirip harici filtre ile çözebilir miyim? [URL]https://www.cinarakvaryum.com/yan-sumplu-akvaryumlar/150*50*64H%2075*45*45H%20YAVRULUKLU[/URL]

Site linki eklemek yasak mı bilmiyorum ama eğer yasaksa kusura bakmayın hemen kaldırabilirim.

Yardımlarınız ve yol gösterimleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Tankın boyutu alınacak firma fiyatı ve teslimat işlerini netleştirdikten sonra diğer malzemeler, bitki, dekor, filtre malzemesi, su ölçüm setleri, balık adetleri gibi konularda da sorular soracağım izniniz olursa.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 249 Online Kullanıcı, 136 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.