ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
refikonuroral
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
78
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Nisan 2011 04:03
Son Ziyaret:
12 Saat 21 Dakika önce
Toplam Mesaj:
138 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
R.Onur Oral
Doğum Tarihi:
22 Haziran 1988
Yaş:
34
İl:
Istanbul
Meslek:
Grafiker, Baskı Operatörü
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Gönlünde balık olanın, diyarı derya imiş...

SON 10 MESAJI

Moss Sabitleme Hakkında
Bende balık olmayacak, karides veya kerevit koyacağım. Ama 100 lt. lik amazon tankım var tabanda jbl manado üzerinde lav kırığı kullanıyorum. Bir problem gözlemlemedim şimdiye kadar. Kuhli vb. için sorun olabilir ama belki.
Moss Sabitleme Hakkında
Fisidens vardı aklımda ama forumda Serkan Bey den java aldım uygun fiyata. Karides yada cüce meksika kereviti koyacağım içine. Patex olabilir, görmüştüm patex kullanıldığını [:iyi:]

Neden lav kırığı tavsiye etmiyorsunuz?
Moss Sabitleme Hakkında
Japon kullanıldığını daha önce bir çok yazıda gördüm. Çok az sıkmak gerekiyor çünkü sıkılan yer sertleşip bir zaman sonra çürüyor. Ama bu sırada moss zemine yapışmış oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken japon içeriğinde var olan, (yanlış hatırlamıyorsam) cyanoplast yazan bir madde. Bu yazıyorsa kullanılabiliyor diye biliyorum.
Moss Sabitleme Hakkında
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kavisli bir alan yapacağım için tel biraz zorlar. Japon yapıştırıcı ile deneyeceğim sanırım. Teşekkür ederim.
Moss Sabitleme Hakkında
Merhaba arkadaşlar, 30x30 luk bir karides tankı hazırlıyorum. Dizaynı yaptıktan sonra 15 gün nemli ama sadece taban sulu, sonrasında15 gün boş çalıştırmayı planlıyorum. Sorum şu, tabanı java moss ile kaplamak istiyorum. Bazı arkadaşlar küçük küçük taşlara yapıştırmışlar. Bazı arkadaşlar tele sardırarak uygulamışlar. Bazıları bağlamışlar. Ben 15 gün su doldurmayacağım için, bunların hiç birini yapmadan beklesem, 15 gün sonunda moss tabanda bulunan 3-4 mm boyutlarındaki lav kırıklarına tutunur mu? Yoksa yapıştırma yöntemi ile mi ilerlemeliyim?
Akvaryum Altına Strafor Yerine Hava Kabarcıklı?
Merhaba arkadaşlar forumda aradım fakat bulamadım. Akvaryumun altına strafor koymak gerektiğini biliyoruz zaten. Benim sormak istediğim strafor yerine hava kabarcıklı kalın naylonlardan koyulabilir mi? Daha önce deneyen var mı? Fotoğrafını aşağıda paylaşıyorum. Keyifli hobiler dilerim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/109861/030320211924261.jpg[/IMG]
Kardinal İle Neon Tetra
2 haftadır bir sorun yaşamadım. 2 adedi 5cm 2 adedi 8cm civarı meleklerin. Sorumu tekrarlıyorum, neonlar ile kardinaller birlikte sürü oluşturur mu? Hareketleri kopuk kopuk mu olur bütün bir sürü gibi mi olur?
Kardinal İle Neon Tetra
Açıkçası bol bitki olduğu için olabilir bir adet önceden kalma karidesime bile dokunmadılar. Kardinaller de gayet rahat hareket ediyor. Kayın biraderim akvaryumunu bozdu. Ondaki neonları verecek bana o yüzden neon sordum. Zaten ithalat durduğu için kardinal Tetra nereye sorduysam yok dedi.
Kardinal İle Neon Tetra
Merhaba arkadaşlar benim bitkili takımda meleklerim ve kardinal tetralarım var. 7 adet Kardinal tetranın yanına 10 adet neon tetra koysam birlikte sürü oluştururlar mı yoksa ayrı sürüler olarak mı hareket ederler?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.