ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
celalabay
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2221
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Mayıs 2012 20:03
Son Ziyaret:
Dün 17:00
Toplam Mesaj:
2651 [1.41 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
109 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Celal ABAY
Doğum Tarihi:
10 Şubat 1985
Yaş:
32
İl:
Istanbul
Meslek:
Bilişim, Network.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/130008.jpg[/img] 120x50x60 Discus 120x60x70 Karma Discus 320x35x50 malawi show.. Discushane

SON 10 MESAJI

Discus Erkek Yumurtaları Yiyor
Bu yere düşüp geri kaldırılmamanın ozmos ile alakası yok, onu bildireyim [:)] Siz onlara fırsat tanımaya devam edin yüzünüzü güldüreceklerdir.[:iyi:][:nazar:]
Discus Erkek Yumurtaları Yiyor
Bu defa olacak gibi :) ikisi de dişi olsa bu saate kadar beklemezlerdi zaten :)
Discus Akvaryum Kurulumu Ve İlk Yumurta Dökme Olay
Beklenen görüntüler bunlar :) Dişiler erkenden başlar, erkekler de döllemeye başlarsa tamamdır[:nazar:][:iyi:]
Discus Amazon Biotope
Başlıkta biotope gördüm daldım :) Tunç açıklamış gayet güzel. Son sorunuza ben cevap vereyim. Yavru discular bu form ve kaliteyi alabilmesi için sık sık beslenip sularının da temiz tutulması gerekir. Bu örnekteki tanklarda da maalesef bu mümkün değil. Dip çekeyim derken kumu çekmeler, köklerin arasına giren pislikleri temizlemek için çekilen çileler...
Şimdi De Discus Ailesi...
Son partide sayı az ama yavrular tosun gibi :) Benim bu aralar iki eşten yavrular var, birisi 200+ sırtladı diğeri 1 hafta sonra 50 kadar sırtladı.. ikisi de melon çift.. 50 adet olanlar diğerlerini solladı iki katı oldu. Mukoza olayı ciddi fark ettiriyor. Bunların tosunluğunu da ona bağladım biraz :)
Türleri Nedir?
Bu boylarda türler net olarak kestirilemez ama pigeon ırk tan oldukları kesin.
Discus Erkek Yumurtaları Yiyor
Erkek hazır olmayabilir belki. Normalde erkek ile dişi aynı dönemde üreme eğilimi göstermiyor ise, erkek veya dişi eşini üremeye teşvik edici hareketler sergiler. Titremeler, ufak ufak vurmalar, küp temizlikleri vs. 3 günün sonunda yumurta yenmesi durumu farklı, ilk anda dizilir dizilmez yenmesi farklıdır.

3 gün sonunda yenen yumurtalar döllenmemişse zaten mantarlaşmaya başlar ve temizlenir, bunda sorun yok. Fakat dizildiği gibi yeniyor ise o erkek oradan ayrılıp başkasına şans verilmeli diye düşünüyorum.

Birde erkek kendi kendine dölleme hareketleri yapıyor diyorsunuz ya, o hareketlerde gözlemleyebildiniz mi? Gerçekten erkek ve üreyebilecek olgunlukta ise dölleme organı baya belirgin oluyor ve hatta döllemeyi bile görebilirsiniz.
Su Bulanmasına Çözüm (yati-silis Kum /discuss)
Sıfırdan yapılan kurulumlarda bu durum görülebilmektedir. Tavsiyem Sera Nitriveç veya türevi bir bakteri kültürü alın, akvaryum uygulayın 24 saat sonra zaten balıkları ekleyecek düzeye gelir tankınız.
Discus Erkek Yumurtaları Yiyor
Bunların eş tuttuğundan emin misiniz? Bir dişi ile bir erkek discus bir tanka girdimi üreme olacağı kayidesi maalesef yok. Erkek hiç oralı değil, proteini görüp yemekle meşgul.
Discus Flagyl Tedavisi
Eczaneler normalde veriyor onu, etik olmasa da baska bir receteye mi ekliyor nasıl oluyor bilmiyorum, ama alabiliyorsunuz :)

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,477,456 Mesaj
  • 364,618 Konu
  • 91 Forum
  • 124,090 Forum Üyesi
  • 1,346 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,770 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.