ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Akvarist Görkem
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
233
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
22 Ağustos 2013 18:40
Son Ziyaret:
14 Ekim 2019 22:37
Toplam Mesaj:
570 [0.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Görkem Özdemir
Doğum Tarihi:
27 Ekim 1987
Yaş:
32
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]http://img498.yukle.tc/thumbs/664go.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Tropheus / Malawi Su Arıtma
[QUOTE=Kınayu]Selamlar Görkem kardeşim ,
Şu konuyu incelersen yararı olacaktır fikir vermesi bakımından.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/uclu_kartus_filtreler_arastirma_ve_kurulumu_k715380_sn31.asp[/URL][/QUOTE]

Teşekkür ederim Abi, dün temin ettim. Bakalım... [:)]
Tropheus / Malawi Su Arıtma
[QUOTE=Akvarist Görkem]Merhaba,

Tropheus ve malawi akvaryumunda direkt su değişimi sırasında kullanmak için su arıtma cihazı alacağım.

Üçlü, dörtlü ya da bazen görüyorum onlu arıtma sistemleri bile var. Söz konusu türler için su arıtma cihazında nasıl bir filtreleme sırasına sahip olmalıyım, yardımcı olabilir misiniz ?

Özellikle tropheus ya da malawi akvaryumunda su arıtma ile direkt su değişimi yapanlardan dönüş yapmalarını rica ederim.

Teşekkürler...[/QUOTE]

Güncel...
Tropheus / Malawi Su Arıtma
Merhaba,

Tropheus ve malawi akvaryumunda direkt su değişimi sırasında kullanmak için su arıtma cihazı alacağım.

Üçlü, dörtlü ya da bazen görüyorum onlu arıtma sistemleri bile var. Söz konusu türler için su arıtma cihazında nasıl bir filtreleme sırasına sahip olmalıyım, yardımcı olabilir misiniz ?

Özellikle tropheus ya da malawi akvaryumunda su arıtma ile direkt su değişimi yapanlardan dönüş yapmalarını rica ederim.

Teşekkürler...
Güzel Yurdumuzun Su Altı Çekimleri
Tek kelime ile harika !

Abant Gölü'ndeki vatozlar çok tatlı [:)] Acaba türü ne [:?]
Co2 Tüplü Sistem Kurulumu Bilgi Ve Destek
Merhaba Özcan Bey,

Sosyal medyada "Bitkili Akvaryum Doktoru" olarak aratırsanız, foruma uzun süredir giriş yapmayan ancak burada onlarca co2 sistem satışı yapan, benim de bir zamanlar alım yaptığım Ferhat Bey'e ulaşabilirsiniz. Kendisi şu an eskiye nispeten daha profesyonel bir yapı kurdu. Tüm ekipmanların satışını yapıyor.

- Regülatör Yıldız marka
- Difüzör ve Damla Sayacı Ista V Model
- Indicator Ista marka
- Pnomatik hortum (basınca dayanıklı hortum)
- Co2'yi 7/24 vermeyecekseniz ayrıca bir selenoid valfe (markalarına hakim değilim) ve bunu belirli saatlerde aç/kapat yapabilmek için timer prize ihtiyacınız var.
250 Litre İçin Tür Önerileri
Merhaba Ferhat Bey,

Büyük olan akvaryumda gözünüze hitap edecek türlerden 1e 3-4d, 2e 6-8d malawi bakabilirsiniz. Böyle bir seçimde bulunmayı düşünürseniz tabanda hagen kalsiyum karbonatlı kumu, sağlı sollu kayalardan oluşan bir tasarım öneririm. Suyu doldurmadan önce, reklamcılardan mavi tonu yapışkanlı folyo alarak hoş bir arka plan da yapabilirsiniz. Sahip değilseniz dış filtre, ısıtıcı vb. ekipmanları da almayı unutmayınız.

Küçük olan akvaryumda da belli bir boya gelene kadar anaçlardan alacağınız yavruları besleyebilir ya da küçük akvaryumun 60 litre civarında olacağını göz önünde bulundurursak büyük akvaryumda haftalık %25 su değişimi yapmak için su dinlendirme tankı olarak kullanabilirsiniz.

Bir diğer alternatifiniz bence çift l144 olabilir. Ancak bu iki akvaryumun su değişimi için ayrı bir su dinlendirme yapmalısınız. Büyükten küçüğe bir transfer olmamalı mesela. Çünkü dediğim gibi bir kurulum yaparsanız büyük akvaryumun suyu kum ve kayalardan dolayı sert olacaktır. l144 yumuşak su sever. Bunun gibi dengeleri göz önünde bulundurunuz.
Evde Kertenkele Buldum
[QUOTE=beyzabetulcelik]
Çok teşekkür ederim yararlı yorumunuz için. İçinden böcek çıkması kaç gün sürüyor acaba, yani ne zamanda bir almam lazım paketi? Bir de evde böcek çıkmasını engeleyerek saklama şansım var mı?[/QUOTE]

Aldığınız un kurdunun hangi durumda olduğuna bağlı. Kısmen yumuşakken böcek olma süresi 15 - 20 gün arasıdır. Böcek çıkmasını engelleyemezsiniz. Paketi aldıktan sonra bir yoğurt kabına koyunuz. Kertenkeleye verirken bakarsınız, böcekler çıkmaya başlar. Aynı zamanda un kurtları da yaşamına devam eder, hepsi aynı gün böcek olmazlar. Kalan un kurtlarını vermeye devam edersiniz. Bu arada, böcekler en son kanatlanıyor, çok uzun süre evde tutmayın [:D]
Evde Kertenkele Buldum
[QUOTE=beyzabetulcelik]Merhabalar. Ankarada yaşıyorum. Evde yavru kertenkele buldum. Eğer mümkünse beslemeyi çok istiyorum. Türünü ve ne ile beslendiğini bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.[/QUOTE]

Merhaba, yakaladığınız zaman kuyruğunu bırakmadıysa sizden çok da korkmamış demektir. Çünkü bu kertenkeleler korktukları zaman düşmanlarının dikkatini dağıtmak ve zaman kazanmak için kuyruklarını bırakıp kaçıyorlar.

Yem olarak Kızılay Pet Marketten canlı un kurdu alıp 2 günde 1 yarısını verebilirsiniz. Bu kurtlar bir süre sonra pupaya dönüşür, kabuğu sertleşir ve ilerleyen günlerde içlerinden böcek çıkar. Pupa evresine girmeden önce kabukları yumuşak ve kertenkeleler için sindirilebilirdir. Alacağınız paketteki un kurtlarının evde bir süre sonra bu şekilde geliştiğini göreceksiniz. Onları doğaya bırakır, yeni bir paket un kurdu alırsınız. Yanlış hatırlamıyorsan 5-7 TL arası bir fiyatı vardı.
Tropheus Siyah Kayalıklar (yosunlaşma Başladı Bile :)
Maşallah [:nazar:] Şahsen tasarımınızı çok beğendim.
Venusaqua Yüzey Filtresi Tanıtımım (video) Sk-680
21 Mart 2019 itibariyle;

Eheim Skim 350 - 150-160 TL
Venusaqua SK680 - 40-50 TL

Filtresinin çabuk tıkanması yüzeyin ne kadar tortu, yağ barındırdığına bağlı. Temizlemesi bence kolay. Maşa ile içinden çıkartıp, suya tutup geri koyuyorum.

Yüzey temizleyici dezavantajlarından birisi, kafa kısmında gözenekli bir "şapka" yoksa salyangozlar hep içine girerek tıkayabiliyor [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 309 Online Kullanıcı, 168 Üye

Online Kullanıcılar

ternapi, sinanb85, Koksal Gurkan, çulsuz, tosbag, must_1032, AkvaristMustafa, ssozdemirr, tricker07, MaxKrone, karamanson, FıratAltun, vendetta99, enginm2000, kalsedon, anchor, Kınayu, KingScorpion, adana1429, cevo, shiroii, berkant68, avukathasan06, furkanr, beyrekizm, MiSoSiKiaN, Teymurhan, entedev, smithiseek, İbrahiM SameT, Recep Karip, GOKHANKAYHAN, LostSoulFB, Shateiel, SmallCandyThing, OttoByrak, dusumsel, BABAYCL, kontrast, Berdo, FurkanKöse59, mcmert, Noeldayi, faruq, tarik99tarik, Zenar, ceylanb222, CelalKaya, Trakia, Orkinoz22, krib, TurX, halil05, bgraky, Alperenz, resifim, Sedj, nur13, Tardelli, emreemin, Turgay 34, canrsln, Gastropoda, Recep7895, ankara0606, lapseee, Odontochelys, Akgün Cem, ers1905, icelebi, mrtgrgn16, TimKo, eskiyapar, rzkael, Humph70, ProScotch, Nursun, Yasarozen, ozgurnez, diaslayt, MoVeMent, Unal54, yeltepe, Bonzi, Supervenenis, hasancn, Elaronias, Onurdem78, HobiKaan, EmreCev, Nitalis, Yavuz ÖZTÜRK, CagriSindirac, capello, Sarjelax, Muhammet621, ALPDEM, praksis, yedili, tian, HarunYldrm, Shotokan, Hrnokdn, calcite, Furkannn, cankarayel, CaagriBey, rotos99, Avcoskar, ulvikerem, erdalakçay, zekigonlum, oguzkerem01, Yenersaridas, erayt, asabijapon, RaspberryChoco, Unalk, TheHobi, corax, beratonur, A.Galip, Yakops, AlperTasci, Speedy, Memet03, Mithat29, SonOfWolf, CgnEmree, Mmfatih, oguza, efsane07, Superozo, Burak Dişli, blokurlu, YusufAlperen, kumkapili, DTkadir, ibrahimhakki, Murat chn, ccrawenn, tnemücrE, _ferhat_, HACI LOBO, Blackpearl34, WaveRider, aziz_basak, prisonbreak, sadullahsoylemez, mutlubaba, Brsk, ArdaCmr, neco61, byrm06, utkudlklc35, fikret43, TalhaAkif, orimohito, abunil, AmazonDream, cirsaf, ultraaskin, Mehya, FurkanYnk, Ulast, B.Mustafa, Ali3426, Delta Hoby, Street Parrot,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,770,104 Mesaj
  • 405,128 Konu
  • 91 Forum
  • 143,501 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,822 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.