ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Bekir Can
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
264
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Şubat 2014 21:05
Son Ziyaret:
2 Saat 1 Dakika önce
Toplam Mesaj:
329 [0.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bekir Can Ekincioğlu
Doğum Tarihi:
01 Ekim 1993
Yaş:
25
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Saygılar.

SON 10 MESAJI

Kiraz Karidesler Soylarının Tükenmesi
Tetraların hepsi etçildir cümlesi %100 doğru olmamakla beraber asla da yanlış bir cümle de değildir, ama benim anlamadığım sanırım etçillik ile avcılık özelliğine vurgu yapılmak isteniyor ki bu doğrudur tabiki. Karideslerinize gelecek olursak ben yetişkin neon tetraların (dişi neon) yetişkin karidesleri (erkeklerini) yutabileceğini ancak yetişkin dişi karideslerin yutulamayacağı kanaatindeyim. Akvaryumunuzda çok sık bir dip bitkisi var gece kerevit için mükemmel bir ortam, gece o dip bitkileri arasına girmiş bir karidesin yine dipte gezen bir kerevitten kaçabilmesi çok zor olabilir çünkü av esnasında dipteki o yeşillik tamamen kerevitin işini kolaylaştırır, yeterince yaklaşabilecek kadar kendini rahat gizleyebilir. Nitekim en az bir en fazla iki faili olan bir sonuç [:)] nihayetinde kayıplarınızın devam etmemesi için ayırmak ila en doğru olanı yapmışsınız
Balığın Türü Nedir (beyaz Benekli)
Naçizane küçük bir öneride bulunmak istiyorum Ümit Bey, paranızla bir balık satın alacağınız zaman görmüş çok beğenmiş olabilirsiniz ama o an hemen karar vermeyin vakit verin kendinize o türü internetten araştırın bu balık benim akvaryumuma uygun mu hangi şartları karşılayabilirim diye bir ön hazırlık yaparsanız canlıya da cebinize de iyilik yapmış olursunuz bu hazırlığı ve balığı tanıma aşamasını satın alma işleminden önce gerçekleştirmenizi öneririm
Moli Cinsiyet ?
İkiside dişi [:iyi:]
Bitkili Tank Ve Beyaz Benek Tedavisi
Bende Cem Bey'e katılıyorum, aynı tedavi yöntemini sadece vatozlar dan oluşan bitkili akvaryumumda bende uyguladım ve sonuç aldım, akvaryuma bir müdahelede bulunmadım ısıyı 28 e yükselttim ve iki hafta bekledim, balıklarımıda karantina tankında iki hafta misafir ettim yemlerine 4,5 günde bir sarımsak suyu damlatarak bağışıklıklarını korumalarını amaçladım ve istediğim gibi de oldu fakat benim handikabım vatoz beslediğim için kaya tuzu kullanmamış olmamdı bu yüzden tedaci süreci uzadıda uzadı ve balıklarım uzun süre yüksek ısıda (30°) kalmak zorunda kaldı bunun sonucunda tülleri eriyen balıklarımda oldu malesef, fakat iki hafta sonra ana tanka aldığımda beyaz benek tekrarlamadı, ısıyı yeniden 26° ye indirdim dip temizliği yaptım filtreyi temizledim ve döngü bir şekilde yeniden başladı bütün bunlar altı ay önce oldu şuan kayıpsız bir şekilde sağlıklılar gayet. Velhasıl, parazitlerin yapışacağı bir canlı kalmaz ise yok olduklarını kendim yaşadım adi salyangozlarınızıda mutlaka ama mutlaka ortadan kaldırın hepsi birer taşıyıcı olabiliyor.
Geçmiş olsun dilerim
Japon
Arkadaşımızın hataları elbetteki var kendisi zaten deneyimsiz olduğunu belirtiyor, daha anlayışlı hoş bir üslupla fikirlerin dile getirilmesi taraftarıyım, lafım genele değildir.
Bu Canlılar Nedir?
[:iyi:][QUOTE=sobetta]

Öyle bir balık türü üretildiğinde bana da söyleyin [:iyi:][:)]

Göktan Bey, dar bir kesimde olsa karideslere zararı dokunmayan balıklar var evet :) Ember tetra, kırmızı burun tetralar ve galaxy rasboralar üzerinde bunu ayrı ayrı tecrübe etme fırsatım oldu hatta zorlarsak bu gruba birkaç tür daha eklenebilir [:)][:iyi:][EDIT]Bekir Can,2018-12-06 19:38:50[/EDIT]
Bu Canlılar Nedir?
Su piresi gibi görünüyor, su pireleri zararlı değillerdir aksine balıklar için nimettir ama balığınız yokmuş. İlla kurtulmak isterseniz karideslerinize dokunmayacak bir balık türü ekleyebilirsiniz.
Apistogramma İnka
Yavrularınız hayırlı ve sağlıklı olsun emek ve başarı ortada gerçekten tebrik ederim Onur Bey. Su değişikliklerini yavrulardan önce ve yavrulardan sonra ne sıklıkla yapıyordunuz?
Yokluğunuzda Akvaryumunuzda Neler Oluyor?
[QUOTE=Foai]Suat Bey neden üstünüze alındınız anlamadım ama ‘ben yaptım oldu’ yakıştırmamın nedeni konunun başlarında kesin doğruymuş gibi anlatılan bariz yanlışlara yönelikti açıkçası.

Merak ediyorsanız da yanlış olduğunu bile bile yapıp hatırladığım bir uygulama bulunmuyor.

Örnek vermek gerekirse:
Suyu çeşmeden alırken ön filtreden geçirsem bile 24 saat bekletir, su hazırlayıcı ve ph tamponlayıcı kullanırım.

5-6 tür farklı pul yemin yanında ev yapımı ve canlı yemle desteklerim.

Aynı gölün yakın türlerini besleyip, tüm su kaynakları ve hazırlığı aynı olsa bile kendi tanklarım arasında balık taşırken suya alıştırma işlemi yaparım.

Özetle balıkların bağışıklığını onlara zor şartlara maruz bırakıp bir nevi eziyet ederek değil sağlıklı tutarak kuvvetlendirmeyi tercih ediyorum. Bilinçli bir hobicinin de bu yönde düşünmesi gerek diye düşünüyorum. [/QUOTE]

Herkesin kendi bir bildiği yol vardır bu hobide bir tek doğru vardır fakat o doğruya giden birden fazla yöntem olabilir. Hobiye başladıktan sonra bu sitede profil oluşturmuş hiç kimse olursa olur olmazsa olmaz demediği için burada, eziyet çektirmek istediği üçin değil zaten, bende bir şeyler öğreneyim bende benimkilere uygulayayım daha iyi şartlarda yaşatayım diye burada, yani herkesin amacı aynı. Ben yaptım oldularla buradaki her konu başlığı altında en az bir tane karşılaşırsınız zaten kendini bilen biri ise bunu zaten görür bunun olurunu olmazını bilir. Nasıl biri bir şey dediğinde herkes aaa hadi hep birlikte böyle yapalım demiyorsa burdada bu geçerli. İnsanlar burada başından geçen olayları anlatıyor tepkilerini paylaşıyor sizin eğer hedef alarak konuştuğunuz biri varsa üstü kapalı kime gittiği belli olmayan bir önermeyle değil bizzat şahsa söylersiniz veya alıntı yaparsınız kimse kimseyi yanlış anlamamış olur. Diğer yandan bu, ben ortaya bir bomba koydum isteyen üzerine alsın demek olur, konunun açılma sebebi acaba bu laf kimeydi diye zaman geçirmek değil burda başlıktaki konu hakkında yaşanılan olayları paylaşmaktır.
Yokluğunuzda Akvaryumunuzda Neler Oluyor?
[QUOTE=Sui3452]Yakın zamanda iki haftalık şehir dışına çıktım. Yemleme Makinesi almak için bir fırsatım olmadı çünkü gecenin bir yarısı öğrendim şehir dışına çıkacağımı.

Tabi doğal olarak kara kara düşünmeye başladım. Emanet edebilecek kimse de yoktu.

Hem lepistes hem de büyütmek için çaba emek ve de o kadar para sarfedip ortaya çıkardığım bitkilerim tam güzel gelişme gösterdiği zamanlarda ölecek düşüncesi baya stres yaptırdı.

O zamana kadar zamanlı prizim bile yoktu (bu hobiyle ilgilenen kişilerde olmazsa olmazlarından bence)

Bitkilerden vazgeçmek zorunda kaldım.
Işığın fişini çektim. Co2 tüpünü kapattım. Co2 tüpünü kapatınca sanki kendi dünyamı yıkmış gibi hissetmiştim ya neyse :)

Hava motorunu taktım. Sürekli çalışır halde bıraktım.

Suda hemen dağılmayan tuhaf bir yemim vardı granül olanlarından.

Son çare olarak yavruluğumu taktım akvaryuma ve en dibe kadar indirdim içine de paketin yarısını boşalttım. Sonra sıkıntı çıkmaması için dua ettim ki çıkmadı çok şükür.
Sadece dipte yem kalıntıları vardı o kadar. Bitkiler de iyi sayılırdı.

10günlğk bakımdan sonra eskisinden daha iyi hale geldiler çok şükür.

Şimdi olsa nasıl mı olacak peki?

Zaman ayarlı priz aldım iki tane. Biri armatür için. Diğeri de yola çıkacak olursam hava motoruna takmak için. Tabi otomatik yemleme Makinesi de aldım. Tedbir bizden takdir Allah’tan [8)][/QUOTE]

Bana en ilginç gelen sizinki oldu Suat bey [:)))] o kadar yem suyunuzu bozmadı mı Allahaşkına zor dağılanda olsa onbeş gün dile kolay. Vallahi maşallah :) Bir başkasına emanet eden arkadaşlar döndüklerinde büyük bir fatura ile karşılaşırken sizin zararınızın daha az olması bu işin bilmeyen birine emanet edilerek olmayacağının en iyi göstergesi oldu. Paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
Bu arada vatani bir görev icraediyordunuz sanırım yanlışsa af buyurun Allah hem yardımcınız olsun hem razı olsun dualarımız her zaman sizlerle.

Eren bey tebrik ederim gerçekten ayrıca tecrübenizi paylaştığınız içinde teşekkür ederim :) hacime göre canlı yükünüzde gözardı edilmeyecek kadar olmasına rağmen demekki fazla telaşa kapılmamak gerekiyor bu gibi durumlarda doğru teknolojiyi kullandığımız takdirde bir çok olumsuzluğu önleyebiliyoruz[:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.