ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mka1923
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
616
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Aralık 2015 05:03
Son Ziyaret:
51 dakika önce
Toplam Mesaj:
1098 [1.41 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
199 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Anıl Tekin
Doğum Tarihi:
27 Ocak 1990
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Mali Müşavir
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Anıl Tekin Hani derler ya , Ben sensiz yaşayamam,diye. Ben onlardan değilim. Ben sensiz de yaşarım; Ama, Seninle bir başka yaşarım... NAZIM HİKMET

SON 10 MESAJI

Anne Ve Yavruları
[QUOTE=nalcioglu28]
Teşekkürler.
Akvaryumum yaklaşık 180 lt. bitkili ,balık sayısı çok değil.İnşallah yavrular büyüyünce sorunlar da büyümez.Tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.Ölen çöpçülerimin bıyıkları kopmuştu.Bu kadar sert olduklarını bilmiyordum.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/186227/200120182258131.jpg[/IMG][/QUOTE]

Rica ederim.
Hacminiz gayet yeterli. Saklanma alanı da bol kribensisler için gayet güzel kurulum yapmışsınız. Bol saklanma alanı var diğer balıklar rahatlıkla kaçabilirler. Sertliklerine gelince gerçekten sertler. Benim konularım da var bununla ilgili. Elimi akvaryuma soktuğumda camları temizleyecektim, anne ve baba birden elime vurmaya başladılar yavrularına tehdit olarak algılayıp. Elimi çekene kadar vurdular zaten daha devam edemedim 😁
Anne Ve Yavruları
Merhaba,
Yavrularınız hayırlı olsun.
Kayıpsız büyütürsünüz inşallah.
100 litre ve üzerinde çok sorun çıkarmazlar. Üreme dönemlerinde ve yavrularını korurken kafa tutmayacakları canlı olduğunu sanmıyorum. Çok yürekli balıklar. Raspora ve kardinal sürümden 7 8 balığı hem de 300 litrelik tankta odaya girdiğimde yerden toplamıştım. Genel olarak kimseye bir zararları yok. Karidesleri affetmezler. Çöpçüler ile de pek işleri olmaz ancak dediğim gibi üreme dönemi ve yavrulari korurken çok agresif ve tehlikeli olurlar. Dikkat edilmesi gerekiyor. Baktınız kafayı taktı diğer balıklara zavallıları ayırmaktan başka çareniz yok.
Onun dışında gayet neşeli ve cana yakın balıklar.

Yumurta bıraktıklarında kesinlikle tankı temizlemek için bile müdahale etmeyin. Su değişimi bile yapacaksanız çok sakince yavaşça yapın. Strese girip yumurtaları yiyebiliyorlar.

İyi hobiler.
300 Litre Bitkili Kribensis Tankı
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/200120180043191.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/200120180043321.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/200120180043431.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/200120180043511.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/200120180044021.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/200120180044141.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/200120180044231.jpg[/IMG]
Green Terror (video Eklendi)
[QUOTE=BadWolf]

Tank oldukça güzel, o konuda için rahat olsun ..
Birebir biotope olarak çok göze hitap etmeyebilir, ancak kopya olarak iri kayalar ve ince dallar, yer yer cılız bitkiler tercih edilebilir. Kuru yapraklar kullanılabilir, bir iki tek dal kumda serbest olarak bırakılabilir, ancak erkek dekoru beğenmezse zaten kendi de bir iki dokunuş yapacaktır.
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=9sdkokapVuA[/VID] [VID]https://www.youtube.com/watch?v=xZei7xlIq5U[/VID][/QUOTE]

Nedense kendi akvaryumlarım bana hiç güzel gelmiyor😀 Beğenmenize gerçekten sevindim. Ya da sahip olduğumuz her gün gördüğümüz için böyle geliyor belki de...

Videolar iyi oldu benim için. Green terrör diye arattığımda bulamamıştım açıkçası. Teşekkür ederim.

Canlılar ile ilgili düşüncelerim tamamen değişti. Bir türü aldığımda kendi göz zevkimi değil de birebir onun ortamını yaratmak istiyorum. Sanki daha mutlu olacakmış gibi geliyor 😀 Biraz da onun için biyotopa çevirmek istedim açıkçası.

Önerilerinizi dikkate alacağım. Uğur abiden de yorumlar gelsin ortak bir çalışma ile ufak dokunuşlarla daha güzel olacağına inanıyorum.
Tekrardan ilginiz ve guzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.😀
Green Terror (video Eklendi)
[QUOTE=BiotopeDogan]

Anıl Selam,

Tam karşı cephe den bir görüntü paylaşabilirmisin ? [/QUOTE]

Selamlar Uğur abi,
Ekledim.
Üzerine modemi koymuşum modemle kabloyu görme abi yoklar normalde 😀


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/190120182310121.jpg[/IMG]
Green Terror (video Eklendi)
[QUOTE=BadWolf]Canlılar daha alışmadan dekor değişikliği yapmışsınız, bu çekingenlikleri için yeterli bir sebep... Amerikan cichlidleri zekidir. Alışmaları, biraz zaman alabilir, ancak alıştıklarında cana yakın tavırları ortaya çıkacaktır.
Erkekler kimi zaman eşlerine karşı sert davranabiliyor. Özellikle yeni çiftlerde ve üreme dönemlerinde. Zamanla o da durulacaktır. Eğer cinsiyet ayrımını ali bey yaptıysa doğrudur :)

Dekor gerçekten güzel, daha fazla kütük yada kaya eklenirse güzel sadeliği kaybettirip gereksiz karmaşık bir hale sokabilir. Onun yerine renk katması ve doluluk sağlanması adına bitki yada ağaç yaprağı konabilir.[/QUOTE]

Hocam merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim.
Evet cinsiyet konusunda sıkıntı yok ondan eminiz zaten ben kendim de çözdüm o işi hem anüs vent olayından hem kafa yapısından her türlü anlıyorum artık. Atakan da iyidir bu arada seçimde 😀 Ali abi de ordaydı.

Dekor gözüme bir türlü tok gelmedi. Ama öyle diyorsanız dikkate alacağım. Ben bu canlılara bir biyotop hazırlamak istiyorum aslında ama nasıl yapsam bilemedim.

Uzun zaman oldu değişiklik yok.
Ali abiyle de görüştüm değiştirelim dişi dedi o da muhtemelen bu hafta değiştirebilirim.
Ph Düşmesine Rağmen Co2 Düşük Olabilir Mi ?
[QUOTE=olsun150]Sanırım canlı yüküm çok fazla. 3 günde 1 Su değişimi yapmama rağmen nitratı 50 ppm altına indiremedim.Filtrede nitrat oluşumu çok fazla belkide amonyagı nitrata dönüştürmede geç kaliyor bile olabilir. Sanırım sorun bundan kaynaklandı. Fazla
Nitrat fazla organik atikla beraber seyrediyor olabilir. Yemlemeyi azalttım. Işığıda azalttım . Yosun da biraz azalma oldu. [/QUOTE]

Merhaba,

Yosun ve alg problemlerinin birden çok nedeni olabillir.
Siz kurulumu ne zaman yaptınız? Azot döngüsü oturmamış olabilir ve eğer oturmadan sık su değişimleri yapmaya başlanız ise bu da geçiktirecektir.
İndiktörünüz bendeki gibi; sarı çok, mavi az, yeşil ideal şeklinde göstergeli ise sarıya yakın çok ucuk yeşillerde tutmaya gayret ediniz.
Bu arada nitratı ne ile ölçüyorsunuz? Farklı akvaryumda ya da normal su da ölçüm yaptınız mı? Bazen enteresan sonuçlar verebiliyor testler.
Tanka çok ani ve aşırı müdehalelerde bulunmayınız. Bir değişken üzerinde yaptığınız değişiklikten sonra bir kaç gün gözlemleyin ve ona göre müdehalelerde bulunun.
Belki bir taraftan düzeltirken başka yerden bozuyor olabilirsiniz.
Filtrasyonu nasıl sağlıyorsunuz?
1 Metre Uzunluğunda Akvaryumun Eni Boyu Kaç Olmali
[QUOTE=Muhammed kose]Başlıktada sordugum uzere yardımcı olabilecek var mi?[/QUOTE]

Merhaba,

Yükseliği 50 genişliği 60 yapabilirsiniz.
Yükselik 50 den fazla olduğundan bitkili de biraz daha güçlü yani zemine inecek şekilde aydınlatma kullanmak gerekebiliyor.
Lens vs. bunlar ile uğraşmamak adına 50 daha idealdir. SP demişsiniz siz ancak ileride bitkili de yapabilirsiniz diye düşünerek bu şekilde önereyim.
Bir de eğer yer durumu ve imkan varsa 1 metreden daha uzun olmasını tavsiye ederim.
İnsan bir yerden sonra pişman oluyor daha büyük olsaydı keşke diye.
Benim de 120*50*60h ancak pişmanım 2 metre yaptırmadığım için [:)]
5630 Smd Led Bar Tecrubem
[QUOTE=bin_meh]

Önerisi olan yokmudur acaba? [:?][/QUOTE]

Aydınlatma tek başına yosun sebebi olamaz.
Belki yanlış yaptığınız başka uygulamalar olmuştur. Ben de daha evvel basit şerit led kullandım ve alg ile yosun problemim olmadı.
Kullanabilirsiniz. Herhangi bir zararı yok. Olabildiğince az olsun ışık gücü. Atıyorum 3 şerit yetiyorsa 5 şerit kullanmayın.
Zaten bitki de olmayacak. Camdaki toz alglerinin özellikle ışık ile etkileşimi çok fazla. Bunu net şekilde deneyerek gözlemledim.
Onun için tavsiyem her zaman aydınlatmayı minimumda kullanmaya çalışın. Ledin ne olduğu çok önemli değil.
Naturel Yem
Günaydın,

Tam planladığımız gibi yemler en kısa sürede elime ulaştı.
Yeterli bilgilendirme ve hızlı geri dönüşler için teşekkür ederim.

Yem ile ilgili yorum yapabilmek için daha çok erken tabiki.
Ama hem kribensislerim, hem de green terrorlerim yabancılamadan yediler.

Şuan için tek söyleyebileceğim; henüz tankta tam alışmamış, yani yeme mermi gibi gitmeyen balıklara bu yemden verirken iki üç tane atılmadı. Çünkü yem suya çok hızlı batıyor. Attığınız gibi zemine gidiyor.
Bu da yeme çabuk gitmeyen ve ağız yapısı zeminden rahat beslenmeye uygun olmayan balıklar için ve tankın genel sağlığı için iyi bir durum değil.
Sadece buna dikkat edilmeli.
Bunun dışında suya herhangi bir salınım ve bulanıklık yapmadı.
Balıklar da dediğim gibi sanki yıllardır yedikleri yemmiş gibi yediler.

Teşekkürler.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,545,621 Mesaj
  • 373,951 Konu
  • 91 Forum
  • 128,503 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,146 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.