ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
caglarm
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
31
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
31 Mart 2016 07:00
Son Ziyaret:
20 Ağustos 2019 00:10
Toplam Mesaj:
127 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
14 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
çağlar çağlar
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Osmaniye
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

çağlar çağlar

SON 10 MESAJI

Şelale Filtre Önerisi
[QUOTE=Emre ÇANDIR][:kotu:][/QUOTE]

Siz bilirsiniz. Aynı ölçülerde akvaryumum vardı, edindiğim tecrübeye göre konuştum. Bence o filitre o ölçülerdeki tankınıza yeterli gelmeyecektir. Size önerdiğim dış filitreyi alıp kullandıktan kısa bir süre sonra tankım kendine gelmişti. Sağlıklı hobiler.
Şelale Filtre Önerisi
Bunlar aşıyorsa diğer askı filtreler o ölçüdeki tankınıza etkili gelmeyecektir. Askı filitre sayısını arttırmanız gerekir ki o da fiyatı arttıracaktır.
Bu önerdiklerimi kullanmayacaksanız askı filitre önermiyorum. Dış filitre alın bence. Dış filitre kullanmak isterseniz sunsun 603b işinizi görevektir.
Şelale Filtre Önerisi
Ben aquaclear 20 aldım uzun araştırmalardan sonra. 40*40*45 tank için. Siz bir büyüğünü alabilirsiniz.
Apuaclear
Fluval c3
Hapos 500

Bunlar kaliteli ve etkili olan 3 marka ve model. Fiyatlar birbirine yakın.
Colisa Laila Balığım Bi Anda Hastalandı
[QUOTE=Grydmrlng]Teşekkür ederim akvaryumum 3 haftalık 60 litre 10 gündür bende bu balıklar bitkilerin hepsi köklendi fakat şu üstü bitki bakmıyorum iç parazit olduğunu söyledi birisi yem olarak karışık kullanıyorum çünkü lepistes neon plati ve colisa bakıyorum tetra pronun etli ve yosunlu pul yemi ayrıca seranın karışım yemini kullanıyorum.Birde gümüş rengi değil tam olarak ışık yansıması diye düşünüyorum çünkü mavi gurami bu sanırım ayrıca tecrübeli değilim bu arada eklemek isterim.Tekrardan teşekkürler.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/215856/250720190308591.jpg[/IMG][/QUOTE]

Yemler kaliteli. İç parazit olabilir belki ama tank 3 haftalık dediniz. Bence daha erken dengenin oturması için. Bakteri kültürü kullanmadıysanız eğer.
Colisa Laila Balığım Bi Anda Hastalandı
Merhaba, geçmiş olsun. Ben de 4 adet beslemiştim. Biraz fikrim var ama ayrıntı vermelisiniz. Bu tank ana tankınız mı? Ne tür yemlerle besliyorsunuz? Ne zamandır besliyorsunuz?

Bol bitkili, su üstü bitkili bir tank strese girmelerini engeller. Ağırlıklı olarak bitki içerikli beslemilisiniz. Haftada 1 defa proteinli yem verebilirsiniz. Fazla protein bu balıkları hasta edip öldürebiliyor. Küçük akvaryum bunlar için ideal değil. Strese girebiliyorlar.

Bu arada bu gümüş rengindeki cüce guramiyi nereden buldunuz. Bulması imkansız gibi bir şey miş ki ben de bulamamıştım. Renksiz olanlar dişidir. Renkli olanlar erkek. Erkekleri bulmak kolay. Dişiyi kolay kolay satmıyorlar.
Ultra Clear Cam!
Eyvallah. Düz mantığı bilmediğimizde yürütüyoruz. Nette açıklama bulamamıştım konunuyu bu yüzden açtım. Konuyu anlamış oldum teşekkür ederim. Ayrıca bu cam da heryerde yok. Bulsam uygun bir vakitte alacağım.
Ultra Clear Cam!
Nette ultra clear camın, normal camdan farklı olarak sadece demir oranı azaltılarak üretiliyor diyor. Peki mantıken düz camdan daha ucuz olması lazım değil mi? En azından aynı mantıkla düz cam fiyatında olması beklenir. Ancak tam aksine düz camdan daha pahalı, neden? Çok üretilmediğinden olabilir mi mesela? Bu konu daha önce açıldı mı bilmiyorum. Denk te gelmedim. Bilgisi olanları buruya davet ediyorum :)
Beta Akvaryumu
[QUOTE=Cemal Öz]Ama önceki konumda birisi sizakligi arttirirsan kendiliginden gecer demisti[/QUOTE]

Hobiye başlangıç için bile ciddi bilgiler edinmeden başlayan hobici arkadaşlar hemen hemen aynı hataları yapıyorlar.

[QUOTE=K3r3m ]Balıkta kuyruk erimesi siz akvaryum alana kadar devam edecektir.[/QUOTE]

Bakın burada size hem cevap hem mesaj verilmiş. Fanusta beslemeyin diyor. Canlılara ideal yaşam ortamını sağlayın.
Beta Sıcaklık
[QUOTE=Cemal Öz]Betamın akvaryum su sıcakliğı derecesi 33 derece olmuş bir zararı var mıdir? Kuyruk erimesi varda sicakligi 30derece yapacaktim 33 olmus[/QUOTE]

Beslediğiniz türün ideal ortam ısı dercesi neyse dengede tutmaya çalışın. Arkadaşların dediği gibi; anlık farklı ısılara olabildiğince az maruz kalmaları gerekir. Başarabilirseniz hiç maruz kalmamaları en sağlıklısıdır.

[QUOTE=FurkanKöse59]Benimde akvaryum ısım arttı ben buzdolabı poşetinin içine buz kalıplatrı koyuyorum 25 dereceye sabitledim baktım ısıdz artış oluyor yine buz takviyesiyle 25 derecede sabitlemeye çalışıyorum sizde böyle yapabilirsiniz keyifli hobiler[/QUOTE]

Bu yöntemi önermiyorum. Hızlı ısı değişimi sudaki dengeyi olumsuz etkilemesi yüksek ihtimal. Fan veya mini vantilatör kullanmak daha sağlıklı olacaktır.
Akvaryum Ara Kayıt
[QUOTE=fatihsanli][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212438/090620191056391.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212438/090620191057021.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212438/090620191057201.jpg[/IMG]

140 cm 2.el akvaryum aldım. Suyu doldurunca üst kayıt attı. Üst ve alttan çerçevesi var. Ara kayıdıda tek atmışlar zamanında. Çok da sağlıklı atmamışlar. Ne yapmam gerekir [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212438/090620191103191.jpg[/IMG][/QUOTE]

Bana göre; üst kayıt, çıkan yere tekrar temas edebiliyorsa silikonları kazıyın tertemiz edin. Silikonla tekrar yapıştırın. Ayrıca ara kayıta sağdan soldan ek ara kayıt çekin. Şayet silikonlardan kurtulmak mümkün olmuyorsa yeni üst ve ara kayıt çekin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,752,968 Mesaj
  • 402,709 Konu
  • 91 Forum
  • 142,406 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,622 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.