ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
cilbay06
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
16
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
22 Nisan 2016 19:43
Son Ziyaret:
3 dakika önce
Toplam Mesaj:
25 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
cem ilbay
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Hiçbir sistem bilginin eksikliği, sahibinin tembelliği ve sabırsızlığıyla başedemez.

SON 10 MESAJI

Kurulumda 20. Gün Sorunlar Yine Yosun :) Üstadlar?
Işığınızın lümen değeri akvaryum ölçüleri için çok yüksek, 3/2 oranında düşürün ( litre başına şu kadar watt sadece bir şehir efsanesidir, gerçek aslında bitki türlerine göre ihtiyaç ne ise o kadar watt, par, pur, lümendir) zamanla fark yaratacaktır. Bazen led ürün özelliği hakkında ne yazılmış olursa olsun eğer kalitesiz ise ( işin teknik detayları çok fazla, forumda araştırabilirsiniz ) yosun veya verimsiz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ama şu an ibre lümen değerinin yüksekliğini işaret ediyor. Bitkiler için mevcut şartlarda en verimli olanı 6500 kelvin değeridir.
İç Parazit İçin Şırınga İle Sarımsak Suyu
Hangi iç parazit çeşidi olduğunu elimizdeki imkanlarla anlama imkanımız elbette yok bu yüzden daha önce yapılagelmiş tedavi uygulamalarını takit ediyoruz. Mesela cryptobia enfeksiyonu için tedavi yoktur, bu parazitle enfekte olan balıklar sonunda yemeyi bırakır ve sonra ölür. Spironucleus sp ve hexamita sp en yaygın görülen iç parazitlerdir bunların tedavi yöntemlerindende (labaratuvar ortamında) çok nadir iyileşme görülür. Ancak balığın bir şekilde bu protozanlara bağışıklık geliştirme şansı olabilir. Kısaca hasta olan balığını karatina tankına alıp orada kaliteli yemlerle 10-15 gün gözlemlemelisin. İç parazit hastalıklarının hemen hepsi bulaşıcıdır bu yüzden eğer balık hastaysa onun için bir şey yapamayabilirsin ama onu diğer balıklardan ayırarak sağlıklı balıklarını hastalıktan kurtarabilirsin. Geçmiş olsun, iyi hobiler dilerim.

https://www.akvaryum.com/Forum/ic_parazitonlemetedavi_k657628.asp
https://www.akvaryum.com/Forum/ic_parazit_tedavisi_gunlugum_k917153.asp
https://www.akvaryum.com/Forum/cichilid_ic_parazit_tedavisi_basarili_sonuc_k860746.asp
https://www.akvaryum.com/Forum/ic_parazit_hastaligi_hakkinda_yontemler_derleme_k896812.asp
İç Parazit İçin Şırınga İle Sarımsak Suyu
Doğrudan sarımsak suyu vermek balığı idam etmek demektir, balığı resmen yakar. Zannetmeyin ki sizdeki sorun daha önce başkasının başına gelmemiş olsun. İç parazitle ilgili bir çok konu başlığı forumda mevcut. 2 gün önce yine bu konuda başlık açılmıştı orada da yazdım sarımsak hastalık öncesi bağışıklığı arttırmak için kullanılır hastalığı tedavi etmez ayrıca diğer bir çok tedavi yöntemide özellikle iç parazit (sadece mikroskobik bir muayene kesin bir teşhis sağlayabilir) konusunda istediğimiz iyileşmeyi gerçekleştirmez. Kaldıki yanlış bir diyetin sizin bahsettiğiniz dışkılamaya yol açmış olması yüksek ihtimaldir.
Tankın İç Malzemeleri Sararmaya Başladı
Akvaryumun içindeki döngü oluşurken çeşitli süreçlerden geçer, bu meydana gelen sıradan ve geçici bir süreç. Akvaryum yaşlandıkça düzen oturdukça kaybolacaktır. Bu bazen 2-3 ay sürebilir. (tabii ki her şeyi düzgün yaptığınızı varsayıyorum)[EDIT]cilbay06,2020-03-11 05:22:18[/EDIT]
Su Kaplumbağası
Bakteriler tutunacak yüzey bulamadığı için kaplumbağa üzerinde kolonileşmişler. Zararlı değil ama üzerinden atması için yüzmesi ve bunun içinde su derinliği olması gerek. Bakterilerin kolonileşmesi için tutunabilecekleri küçük lav kayaları koyabilirsiniz. Yukarıda arkadaşların belirttiği gibi akvaryuma ihtiyacınız var. 2 adet sekizer yaşında kaplumbağam var, 250 litrelik bir yaşam alanları olmasına rağmen yinede yetersiz olduğunu düşünüyorum. Haftalık %60-70 dinlenmiş su değişimi yapıyorum ve akvaryum
(en önemlisi) günde 2-3 saat direkt güneş ışığını alan bir yerde bulunuyor. Güneş ışığı onlar için sterlize olmaları ve kabuklarının sağlıklı kalması için şart. Beslediğimiz canlıların asgari müşterekte ihtiyaçlarını karşılamamızda bizim için şarttır.
Yosunla Mücadele
Kullandığınız ışıklandırma çeşidi nedir, ışıklandırma saç yosunu türlerini tetikliyor olabilir kullandığınız kum silikat içeriyor olabilir. Ayrıntıları verirseniz forum üyeleri çözüm odaklı tecrübelerini paylaşacaktır.
Balığımda İç Parazit Var
Bu teşhisi hangi belirtiye göre koydunuz. İç parazit tedavisi oldukça zordur ve bir çok tedavi yöntemleri vardır ya da denenmiştir. Bu tedavilerden sonuç alanlar oldukça azdır. Sarımsaklı yem hastalık öncesi bağışıklığı artırmak için zaman zaman kullanılabilir hastılığı tedavi etmez.
Akvaryumdaki Kahverengi Lekeler
Bazı marka yemler tortu ve sizin bahsettiğiniz sorunlara yol açıyor, benimde önceden yaşadığım bir sorundu. Tetra marka pond yem kullandığımdan beri bu sorun ortadan kalktı ayrıca haftalık su değişimi özellikle japon akvaryumları için olmazsa olmazdır ve bir çok sorunun çözümüdür.
Led Işık Önerisi
4014 led kullabilirsiniz, ben kullanıyorum ve hiç sıkıntı yaşamadım.
Akvaryumdaki Kahverengi Lekeler
Hangi yemleri kullandığınızıda belirtin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.