ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
zinedzal
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Aralık 2006 18:57
Son Ziyaret:
10 Saat 17 Dakika önce
Toplam Mesaj:
13 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
deniz bekiroğlu
Doğum Tarihi:
20 Ağustos 1980
Yaş:
37
İl:
Istanbul
Meslek:
ekonomist,reprezant
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[b]Deniz BEKİROĞLU 165*60*55 Nanacapuru Angel fish akvaryumu 70*60*40 Full Red lepistes akvaryumu

SON 10 MESAJI

Discus Akvaryumunda Co2
Ben günde 4 saat, saniyede bir çıkacak şekilde CO2 kullandım, gün içi dalgalanma gibi bir problem yaşamadım. Şu andada hiç vermiyorum herhangibir sorun yaşamadım. Kolay gelsin.
Kim Hangi Tür Melek Besliyor?
Altum Angelfish
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/19234/260520162046441.jpg[/IMG]
Goldfish.yine,yeni,yeniden (sayfa 273)
Gördüğüm en güzel japon akvaryumu, japon balıklarına vermiş olduğunuz değer için sizi tebrik ediyorum. Benim şu anda deniz akvaryumum var. Bana akvaryum sevgisini veren 8 yıl bakmış olduğum japon balıklarıdır. Sizin akvaryumu görünce içimden  tekrardan japon balığı bakma isteği depreşti. Emeğinize sağlık... zinedzal2011-06-28 21:21:30
Akvaryumun içinde yüzen toz parçacıkları?

Osman beyle aynı fikirdeyim. Eğer akvaryumunuzda hava motoru varsa iç filtrenizin hava hortumunu çıkartarak sorunu çözmüş olursunuz. Bu arada mevcut akvaryumunuzun ebatlarını belirtmemişsiniz, hem iç filtrenizin hemde dış filtrenizin olduğunu söylüyosunuz, benim kişisel fikrim belli litrenin üzerinde olan akvaryumlarda her iki filtrenin kullanılmasından yanayım. .

Kusturma Üzerine Görüşler
Bende yıllardır kusturan akvaristlerdenim. Fakat bu güne kadar balık kaybım ve yavru kaybım olmadı. Bu olayı gerçekleştirmek için çok dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum. Kusturma yöntemini tercih etmemin en önemli nedeni bu balıkların doğal ortamından uzak olması, bunu dahada açacak olursam balıklar doğal ortamında ağzında yumurta varken sudaki güçlü minaraller balığın zayıf düşmesini engelliyor, fakat akvaryum ortamında ne kadar iyi şartları oluştursakta doğal zenginlikleri akvaryum ortamına taşıyamıyoruz. Bu nedenledirki akvaryum ortamında balık yumurtayı ağzına aldıktan bir hafta sonra karnı çekilmeye başlıyor. Akvaryumdaki diğer dişiler ve erkek tarafından rahatsız ediliyor ve balık zayıf düşebiliyor. Bu yüzden balığa zarar vermeden bilinçli bir şekilde kusturulmasına tarafım. Kusturma konusunda gün veren arkadaşlarında yanlış yönlendirme yaptığını düşünüyorum, çünkü her akvaryum ortamında yavrular aynı oranda gelişemeyebilir. Bu yüzden ağızda yavru takibi yapılmalı ve keselerin küçüldüğü zamanda yavruların alınması gerektiğini düşünüyorum. zinedzal2009-07-05 15:07:17
cichlid tankıma canlı bitki olur mu?
Türlerin uyumsuzluğuna bende katılıyorum.Bitki konusuna gelince yaklaşık 3 yıldır akvaryumumda anubias yetiştirmeye çalışıyorum ve her aldığım anubiasların sadece kökleri kalıyor. özellikle sarı prensesler bu konuda uzman. size önerim prenses bakacaksanız bitki düşünmeyin.  
Balıklarda Erken Cinsel Olgunluk

   Bende küçük kalaçağına katılıyorum. şu anki anaç sarı prensesim erkeğine oranla oldukça küçük ve enteresan olan kafa yapısının erkeği ile aynı fakat vucut yapısı küçük.

   Bunun nedeni bana kalırsa 21 günlük kuluçka dönemlerinde beslenememesi ve zayıf düşmesi, zaten 4 hafta içerisinde tekrar yumurtlama ve aynı sürecin devamı. Bende sarı prensesimden ilk yavruyu 4 aylıkken almıştım.
TÜR TAVSİYESİ

Bence hongi besleyin. Zaten geçmişte sarı prenses bakmışsınız. Farklı bir tür olması, hobiciler arasında çokta yaygın olmaması ve size yeni bir heyecan vermesi açısından benim önerim hongiden yanadır. Renk değişimleri, biraz aksiliği ve hareketliliği ile sizi hemen kendine bağlar.

Ben değişiklik olsun diye size bunu önerebilirim. Tabi karar sizin.
BU HOBİDEKİ EN SİNİR OLDUĞUNUZ ŞEY?
Sadece yeşil nokta yosunları ezgixxxxx2008-11-21 10:11:06
bu balıkların türü nedir?

Türü bıçak balığı, etçil beslenen, belli bir boya gelene kadar uyumlu fakat akvaryumdaki diğer balıklardan büyük oldukça agresifleşen bir türdür.Bu balıklardan besleyecek olsaydım tek tür olarak beslerdim.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,509,219 Mesaj
  • 369,052 Konu
  • 91 Forum
  • 126,132 Forum Üyesi
  • 1,359 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,927 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.