ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kaficanakın
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
11
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
26 Aralık 2017 21:18
Son Ziyaret:
Dün 11:59
Toplam Mesaj:
50 [0.34 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
47 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
5

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kafi can AKIN
Doğum Tarihi:
29 Nisan 1987
Yaş:
31
İl:
Eskisehir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kafi can AKIN

SON 10 MESAJI

Diy Gübre Kullananların Dikkatine
[QUOTE=ityo39]

Bilgisiz olduğunu söylediğim kişi akvaryum xxx center isimli satıcı. Sen o musun?[/QUOTE]

kusura bakmayın ben de o kişi hakkında face gruplarında yorumlar yapmıştım hadiselerden sonra . Kim hakkında konuştuğunuzu adres göstermeyince üstüme alındım.
İlk Tankım Ve Monte Carlo İle Başladım
[QUOTE=adige42]

Kemal bey bu tohumlar son zamanlarda moda oldu ve tohumdan güzel zemin oluşturanlarda olduğunu görüyorum.Özellikle akvaryumcular teşhir akvaryumlarını genellikle tohumdan güzel zeminli akvaryumlar kuruyorlar.Acaba montcarlo değil derken genetiği bozulmuş bir montecarlomu yoksa benzeyen başka bir bitki tohumu mu olduğunu kastediyoruz.Özellikle eurostar tohumlarını tavsiye ediyorlar.Ama bitki ve tohum konusunda siz tecrübeli arkadaşların tecrübeleri bizler için daha önemli tabiki.[/QUOTE]

eurostar tohum denemedim ama eskişehirdeysen sana bedava tohum vereyim. Açıkçası ben aliexpressten aldım. Memnunmusun dersen kendi akvaryumumda kullanmadım, boş bırakamadım akvaryumu :D Bende mone carlo var. Ama evde ekim yaptım, arkadaşlara verdim. Evde yoğurt kabına ektiğim blki 4. aya giriyor su altında en ufak bozulma çürüme yok.
budama hiç denemedim ama budanacak kadar da uzamıyorlar.
Not: eğer ekim aşamasında yanlış yaparsan geri dönüşü olmuyor. hele mantar başlarsa tohumlar çimlenirken başa bela...
Diy Gübre Kullananların Dikkatine
[QUOTE=ityo39]Facebook paylaşımlarından ürünlerle ilgili bilgisizliği anlaşılıyor. [/QUOTE]

neymiş o konudaki bilgisizliğim bir anlat bakalım bana; doğrusunu öğretmiş olursun.
Birde haberin olsun bana önerilen dozda kullandığımda 1mg/l civarı çıktı bakır oranı.
Akvaryumda sadece saka su kullanıyorum ki bu zaten özellikle karidesler için en tercih edilen sulardan.
Bilgisiz boş yorum yapma istersen ityo39 arkadaşım. Birşey yaşadık onu da test ettik günah almamak için bir de whatssapptan satıcı ile görüşmelerimizi ; kendisinin bu konudaki sadece satışım zarar görmesin mantığını görürsünüz. isteğiniz dahilinde size dm atabilirim.

[QUOTE=Iskarmoz]Kullandığınız üründe ne kadar bakır var bilmiyorum ancak bir kovada "önerilen" dozda kullanıp bakır testiyle ölçüm yapmanızı öneririm. Karidesler ve salyangozlar bakıra karşı balıklardan daha hassaslar, bırakın gübreyi gübre kullanılan akvaryumda gelişmiş bir bitkiyi akvaryumlarına eklemek bile nadiren de olsa ölümlere yol açabiliyor. Yani kullandığınız el yapımı gübreler balıklar için "nispeten zararsız" ama omurgasızlar için ölümcül olabilir.
Eğer ki balıklar için bile ölümcül veya tehlikeli yoğunlukta bakır içeriyorsa akvaryum kullanımına uygun değildir gübre, dediğiniz gibi.
"müşterilerimize böyle birşey olduğunu söylersek satışlarımız düşer. O yüzden facebooktaki yorumlarınızı da sildik" denmesi ise etik dışı. Akvaryum ile ilgili gruplarda ve forumlarda satılan günre aksi belirtilmiyorsa en azından balıklara ciddi derecede zarar vermemelidir, veriyorsa belirtilmelidir. Omurgasızlara zarar verdiği belirtilmese de (bakır içeriyorsa vereceği varsayılır çünkü zaten) biri bunu dile getirince bu uyarıyı silmek sadece kötü niyetli olabilir.[/QUOTE]

Sera cu ile ölçüm yaptım zaten. 1mg/l civarı çıktı ki bu öldürücü doz omurgasızlar için. Kullanım dozlarına tamamen uydum. Zaten akvaryumuma saka su dışında su kullanmıyorum. kullanım talimatı ise akvaryumum için 2 ml gün - 4. gün %20 su değişimi idi ki zaten bunu sürekli yapıyorum ben ve bunu da sera aquatan blackwater ile karıştırıp 1 2 gün bekletiyorum dip çekiminden önce. Zaten kullanmayı da bıraktım olay yaşandıktan sonra. Amacım bunları alacak insanları bilgilendirmek.
Akvaryum Bitki Center Dan Gübre Alanların Dikkatin
Akvaryumunuzda nerite salyangozu ya da herhangi bir karides göremedim ama.
Zaten ramshorn ve yarasakulaklara bir etki etmedi ama Nerite salyangozları ve sakura karideslerimi mahvetti resmen.
Artık mikro element gübresini kullanmıyorum açıkçası.
Görseldeki Bitki Türü Nedir?
Su mercimeği değil. Kökleri çıkarttım dikmek için.
Görseldeki Bitki Türü Nedir?
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/202456/180220181623471.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/202456/180220181624481.jpg[/IMG]
Mikro Kurt Kültürü Süper Üreme
Video linkleri

https://youtu.be/V6oDAeDz7nQ

https://youtu.be/Xs_7P3Cbe6U
Lepistes Yavrularında Hastalık
Ana tankta bir sorun yok. Yavruluğa da bir modifiye yaptım su sirkülasyonu gözle görülür biçimde arttı. Bactopur ve bactopur direct ile tedavi başladım. Bactopur içinde bir miktar metilen mavisi var diye aklımda kalmıştı inşallah popülasyon etkilenmeden kurtarabilirim.
Mikro Kurt Kültürü Süper Üreme
Süt, bemix ampül , yumurta sarısı, bebe biskuvisi, Spirulina, karışık meyveli bebek maması, nişastalı bebek maması, balık yağı (omega 3lü) ve sadece kıvam arttırmak ve az maya kültürü eklensin diye ekmek.
Ve sonuç.(1. Günün sonu)

http://dosya.co/0uzuo4u39n5n/20180214_204910.mp4.html
[EDIT]kaficanakın,2018-02-15 22:18:41[/EDIT]
Lepistes Yavrularında Hastalık
Hastalığın columnaris ya da mantar olduğunu tam olarak nasıl ayırt edeceğiz? Yeni yavrulardan en az 15 tanesi daha etkilendi, ölenleri attım yaşayanları ayırıyorum. Kuyruk bölgesinde pamukçuk görünüm ve vücütta beyaz görünüm var . Bana mantar gibi geldi ama sizin görüşleriniz nelerdir? Bu arada bu sorunu bio life yavruluk kullanmaya başladıktan sonra görmeye başladım. Su sirkülasyonu cidden çok zayıf. Sıfır ölüm diyorlar ama ölüm tuzağı resmen[IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/202456/140220181520331.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/202456/140220181520491.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/202456/140220181521071.jpg[/IMG]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,598,235 Mesaj
  • 381,191 Konu
  • 91 Forum
  • 131,758 Forum Üyesi
  • 1,396 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,627 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.