ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Discusfun
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
144
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Ocak 2018 17:49
Son Ziyaret:
2 Saat 26 Dakika önce
Toplam Mesaj:
145 [0.50 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
49 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ali
Doğum Tarihi:
03 Ekim 1990
Yaş:
28
İl:
Çorum
Meslek:
esnaf
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ali tahtasız

SON 10 MESAJI

60 Tane Balığım Var Filtreyi Kullanamıyorum Yapaca
[QUOTE=AzmiKibar]

7 yıl boyunca her hangi filtre kullanmadan balıkları yaşattığını mı söyledin ? yoksa ben mi yanlış anladım?[/QUOTE] Evet hiç filtre kullanmadan lepistesler yaşadı büyüdü öldü üredi. Ama bitki vardı.
60 Tane Balığım Var Filtreyi Kullanamıyorum Yapaca
30*30*30 akvaryumda yıllarca lepistes besledim. içinde amazon bitkisi ve beyaz kum vardı.. kendi kendilerine ürediler ölenleri dahi almadım beyazlaşıp yok oldular tam 7 yıl boyunca ne filtre ne ısıtıcı onunla yaşadılar... Kışları soğuk olduğu için tüplü televizyonun yanına koyuyordum onun sıcağına takılıyorlardı :) ama sen yinede deneme düşük watt güç tüketimli bir filtre kullan.
Yavru Discus Yemleme
Yemlemeyi artırmalısın bence. Otomatik yemleme makinesi alıp en az 4-5 kez kuru yem. 4 kez de yürek verirsen daha hızlı büyürler. Yürek attığında filtreyi kapatırsan iyi olur
Melek Balığı Yumurta Ve Yavruları
Https://www.akvaryum.com/Forum/melek_uretimi_icin_gerekli_bilgiler_makale_k723180.asp bu makaleyi okumalısın
Meleklerin Cinsiyeti ?
[QUOTE=Kınayu]
Sende hangi türler var kardeşim ? [/QUOTE]Şuan sadece discus :)
Meleklerin Cinsiyeti ?
[QUOTE=Kınayu]Tabiki saygı duyarım belki biraz ısrarcı olup başka yem kullanmasaydım yerlerdi [:iyi:] Allahtan sen yazmadan veya yazarken ben Tropicali,de ekledim ayrıca [:)] [/QUOTE] Eheim benim çırakken(akvaryumcu çırağı) ulaşamadığım bir markaydı ekol 15 kullanıyordum. Yem konusunda Tetra-Sera vazgeçilmez ama diğerlerinede şans vermek lazım.
Meleklerin Cinsiyeti ?
[QUOTE=Kınayu]
pardonda Tunç kardeşimle hem fikir olman için onu çokmu sevmen gerekli böyle bir açıklamaya neden gerek duydunki şimdi Ali kardeşim ?
Ben çok severim kendisini ama Jbl yem konusunda hem fikir değilim [:(]

Açıkcası ben piyasada yerleşik köklü bir takım ürünler varken sonradan piyasadaki baya nakite dönüştürülecek kişi var mantığıyla gelen hiçbir firmayı ve ürünü sevmem [:)]
Bu konuda acaba biraz tutucu ve ön yargılımıyım ben ama bunları derken zamanında Jbl yem alıp denemişimdir. Balıklarımla burunlarıyla yitmişlerdir ben gibi [:P][/QUOTE]
Erhan abi 2 tane 330 litre akvaryumum var, bir kısımda büyüyenler diğer kısımda büyümeyenler büyümeyen kısmın yem makinesine jbl novobits koydum şuan 10-11 cm olanlar var büyüyen kısımda da tropical d-50 plus . Şu konuda haklısın balıklar önce burun kıvırıyor ama sonra yiyorlar ama güzel büyüyor.

Meleklerin Cinsiyeti ?
[QUOTE=Tunc Berk]Ben yemlerimi daima evcilal.com üzerinden alıyorum. Fiyat karşılaştırması yapmadım ama jbl muhtemelen pahalıdır muadillerine göre.
Bu yemler discus, melek gibi etçiller için ana yem, hepçiller için destek yemi olarak kullanılabilir. [/QUOTE]
Tunç Bey'i sevmem ama jbl yemler konusunda hem fikirim.. Gerçekten çok kaliteli.. agresif pazarlama politikası yürütmedikleri için göz önünde değiller.
Meleklerin Cinsiyeti ?
Bu boyda cinseyet tahmini zor. Ama en yakın petshoptan tetramin ve jbl novo bits temin et çok severler. haftada 1 kaç kez 20-30 litre su değiştir seri bir şekildi büyürler.
Discuslarımı Kaybediyorum
Suyla pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum.. Balıklar kağıt gibi karınları içe çekilmiş gözler dışa fırlamış iç parazit sebebiyle tam beslenememişler yavaş ve zaman alan bir ölüm oluyor, 1 aydır birşey olmaması normal.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.