ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mehmetguel
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
16
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Kasım 2018 22:44
Son Ziyaret:
7 Saat 3 Dakika önce
Toplam Mesaj:
29 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
28 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet GÜL
Doğum Tarihi:
16 Mart 1988
Yaş:
31
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://i.ibb.co/ZNJWK2Q/mg.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Doldurulabilir Co2 Tüp Tavsiyesi
Merhaba. Ben de dahil olmak üzere forumda birçok arkadaşımız BKS'nin tüplerini (içecek tüpleri) kullanıyor. Bu tüpler tam olarak endüstriyel olmasa da hobi için de değil. Gel gelelim içindeki gaz aynı deyip kullanıyoruz. Elinizdeki regülatör bu tip tüpler için uygun mu önce ona bakmak gerekir. Dolum yaptırdığınız yere durumunuzu anlatırsanız size bir tavsiyede bulunabilir ve tüpü oradan temin edebilirsiniz.
Aspet Akvaryum - İstanbul Akvaryumcu Dosyası
Fotoğraftaki saksı içindeki bitkileri akvaryumda nasıl yetiştiriyorlar? Her bitki için bu yöntem uygulanabiliyor mu yoksa bazı bitkiler için mi geçerli?
Akvaryumumu Nasıl Temizliklerim
[QUOTE=Beykozbeyi]Öncelikle merhaba..Küçük bir akvaryumum var dediğinize göre dip çekim hortumuyla temizlik yaptığınızda muhtemelen artıkları çekene kadar suyun büyük bir kısmı boşalacak ve zamanınız yetmeyecektir..Size önerim 20 litrelik betta tankımda kullandığım "hava hortumu"yöntemi...Akvaryumcularda satılan hava hortumlarından alın,bir ucunu akvaryuma sokarak diğer ucuyla ağzınızla su çekerek boş kovanın içine pis su çıkışını sokun..Hava hortumunu zeminde gezdirerek pislikleri zamana karşı yarışmadan çekersiniz :)
Ucu eğilip bükülen bir malzeme olduğu için ben pipetin içine sokuyorum ;)[/QUOTE]

Ben yavru tankımda büyükçe bir şırınga ucuna hava hortumu takarak hallediyorum. Hava hortumunu çöp şiş ile bantlayıp bükülmesi zor bir hale getirdim. Bu sayede nokta atışı suyu eksiltmeden de artık yem toplayabiliyorum.
Adım Adım Bitkili Güncem
Akvaryumunuz güzel görünüyor. Umarım alternanthera reineckii için ışıklandırma sorun olmaz. Kırmızı yapıdaki bitkilerin bakımları genelde zor olur.
Suyun Berraklaşmaması
Öncelikle kurulumunuz hayırlı olsun. Kullandığınız kum çok ince yapılı görünüyor. İç filtrenin oluşturduğu sirkülasyon ile daha küçük agregalar sürekli uçuşuyor. Dış filtre en azından daha yüzeyde bir dalgalanma yaratacağı ve nispeten daha iyi bir filtrasyon sağlayacağı için birkaç güne kadar oturacağını umuyorum. [:iyi:] [:nazar:]
kireç ve bilumum lekeler için kireç çözücü veya ace?
[QUOTE=ropme3]


2019 olduğuna göre ben de sorayım. Gözlük temizleme spreyi kutusuna beyaz sirke koydum. Cama sıkıp bulaşık süngerinin yeşil kısmıyla siliyorum ama izler ancak %50 kadar gidiyor. Daha etkili bir önerisi olan var mı?[/QUOTE]

Rossman mağazalarında domol diye bir temizleyici var. Tamamen doğal sirke karışımlı çok amaçlı temizlik için üretilmiş. Limonlu olanı tavsiye ederim diğeri ağır kokuyor. Sıcak su ile karıştırıp uygulayınca güzel sonuç alıyorum.
Anchor Moss Teli
Moss teli diye sattıkları paslanmaz sineklik veya elek teli. İstediğiniz aralıkta bakabilirsiniz. Paslanmaz olması yeterli.
Bitkiliye Başlangıç
[QUOTE=mrah]

Bu sadece coook coook eskiye dayanan bir spekulasyon. Ortamda N ve P yoksa yada besin zincirindeki herhangi bir halka eksikse herhangi bir halkayi tek basina eklemissiniz hic bir anlami yok.[/QUOTE]

Emrah hocam su değişimleri harici vermem gereken elementler nedir sizce? Ve bu elementler için önerebileceğiniz bir gübre var mı?
Bitkiliye Başlangıç
[QUOTE=ityo39]

İndikatörler 2 tür, içine kendi sıvısını mı koydunuz yoksa akvaryumun suyuyla karışım mı? Sadece kendi sıvısıysa doğru gösterir kökten bağımsız.

Demir için fiyat/performans reeflowers ferrous iyi...[/QUOTE]
Ista. Kendi sıvısı. Bunun içine su değişimlerinde su kaçmıyor mu?
Bitkiliye Başlangıç
[QUOTE=ityo39]2 ay sonra orman gbi olur merak etmeyin... Potasyum ve excel ilk 2-3 hafta yeterli, sonrasında mikroelement , demir, başlamanız gerekecektir.

Bir de CO2 nin stabil olarak yeterli seviyede kalmasına dikkat edin, dalgalanma BBA başta olmak üzere türlü türlü yosun sorunu yaratır. Bir CO2 indikatörü almanız iyi olur bu aşamada...[/QUOTE]

Yanıt için teşekkürler. İndikatör var ve zamanlayıcı ile sabit Co2 vermeye çalışıyorum. Fakat indikatör köklerin etkisi ile farklı gösteriyor mu ondan emin olamadım. Kökü koymadan önce geceleri maviye dönüyordu fakat şimdi hep yeşilde. Demir gübresi tavsiyeniz var ise onu da alabilirim. [:?][EDIT]mehmetguel,2019-05-15 19:01:49[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.