ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Alikevicius43
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Ekim 2019 23:52
Son Ziyaret:
7 Saat 44 Dakika önce
Toplam Mesaj:
5 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Yılmaz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ardahan
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ali Yılmaz

SON 5 MESAJI

Bu Bitkinin Adı Nedir Acaba?
[url=https://hizliresim.com/u9MlLy][img]https://i.hizliresim.com/u9MlLy.jpg[/img][/url]

Merhaba arkadaşlar.
Bu bitkiyi akvaryumcuda gördüm. Görsel olarak hoşuma gitti. Ama adı bilemedigim için bulamadım hiçbir yerde. Bakım şartları vs bilgi edinmek istiyorum. Ona göre alacağım
Akvaryuma Yeni Gelen Balık Agresifliği
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç sorum olacak.
Öncelikle akvaryumumda bir anneden doğum yapan platiler vardi. Hepsi dişi çıktı işin garibi. 2 tane de yine kendi büyüttüğüm erkek kılıç kuyruk vardı. Erişkin boya geldiler ancak kılıç kuyruklarda dişi platilere karşı bir ilgi yoktu. Ben de akvaryumcudan bir erkek plati alayım diye gittim. Gitmişken de güzel bir erkek kılıç kuyruk buldum. İkisini de aldım. Erkek plati bir iki defa çiftleşme eğiliminde bulundu. Ama onun dışında diğer balıklara karşı aşırı agresif. Yeni aldığım kılıç kuyruk ise boyut olarak diğer kılıç kuyruklardan küçük olmasina rağmen sürekli çiftleşme peşinde ve diğer 2 kilickuyruga sürekli saldırıyor. Mosslarin icinden kafalarını cikaramiyorlar.
Sorum bu erkek plati ve erkek kılıç kuyruk neden bu kadar agresif.
2. Sorum da diğer 2 erkek kılıç kuyruk platilere karşı bir ilgi duymazken, sonradan aldığım kılıç kuyruk nasıl bu kadar ilgi duyuyor ve sürekli çiftlesiyor?

Teşekkürler
Sünger İle Artemia Çıkarma
Bu yöntemde artemialari direk şırınga ile çekip balıklara verebiliyor muyuz, yoksa tuzlu su olduğu icin artemialari normal su ile yikayabilmek gerekiyor mu? Süzgeç veya tülbent gibi birseyle süzmek gerekiyor mu?
Beyaz Benek Sorunsalı
Bu balık doğum sonrası zayıf düştü bence. Diğer balıkların masallahi var. Bir sıkıntıları yok. Ben yine bu baligi karantinaya alıp ana tankı da gün aşırı dip çekimi ile düzeltmeye çalışacağım insallah.

Yorumunuz icin teşekkürler
Beyaz Benek Sorunsalı
Fotoğraf:
Hastalık Belirtileri:
Akvaryum Kapasitesi (litre): 35
Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Tilki kuyruğu, gül, cabomba bitkileri
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
Filitrasyon: Kendinden motorlu pipo filtre
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Contra Ichtyo
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.): Haftada %20-30


Merhaba arkadaşlar. Akvaryumumda ilk önce 3 balığımda beyaz beneğe rastladım. Daha sonra karantina kabına aldım bu balıkları ve sıcaklığı 30-31 derece civarında sabitleyip Contra Ichtyo marka ilacı üstündeki tarifine göre 3 gün boyunca kullandım. 4. gün hepsi iyileşti. Normal ana tanka geri koydum hepsini. Daha sonra 2 adet cüce vatozumda da beyaz benek gördüm. karantina tankına aldım, onları başka bir hatadan dolayı kaybettim. Hastalıktan kurtulan dişi lepisteslerden biri karantinadan çıktıktan 2 gün sonra doğum yaptı. Doğumdan 4-5 gün sonra galiba, renginde matlaşma, kuyrukta hafif erime ve üst kısımlarda yine beyaz benekle karşılaştım. Yavruların bir tanesi hariç hepsi yem oldu maalesef. O bir tane kalan minik yavrunun üstünde de beyaz benek gördüm bugün. Bu dişi balığı yine karantinaya alıp kurtardım diyelim. Ama ana tankta bir yerlerde bu beyaz beneğe sebep olan parazitlerden var. Bunlardan tam olarak nasıl kurtulabilirim? Ne yapmam gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.