ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kdrackgz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
919
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Mayıs 2020 16:29
Son Ziyaret:
10 Saat 38 Dakika önce
Toplam Mesaj:
674 [1.97 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
658 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kadir Açıkgöz
Doğum Tarihi:
22 Ekim 1985
Yaş:
35
İl:
Istanbul
Meslek:
İhracat Pazarlama
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kadir Açıkgöz

SON 10 MESAJI

336 Litre Cama Cam Akv. Fiyat Önerisi?
[QUOTE=lemur]Arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu fiyatı İstanbul piyasasıyla kıyaslamamak gerek diye düşünüyorum. Bu ilk ağızdan çıkan rakam zaten. %10-20 pazarlık payı olabilir belki. Buralarda daha düşük güvenilir bir şekilde yaptıramam sanıyorum.
[/QUOTE]

Erkut bey, neden İstanbul fiyatı ile karşılaştırmayalım ki, Antalya da neden İstanbulun 2 katı olsun fiyat. Eğer ki camı Antalya ya getirmenin maliyetinden dolayı böyle olması gerektiğini düşünüyorsanız, yanlış düşüncedesiniz çünkü Antalya da benim bildiğim 2 adet cam fabrikası var birisi Şişecamın Camsaş fabrikası, diğeri de Ant cam. Yani hammaddeye uzakta değilsiniz.

[QUOTE=lemur]İnternette şu an 120x50x60 sıfır akvaryum 650 tl, 120x40x60 sıfır akvaryum 400 tl. Böyle bir sipariş versem kargoda sağlam gelir mi
[/QUOTE]
Nasıl kargolandığına bağlı. Bildiğim bir kaç yer çok sağlam ahşap sandıklara koyarak gönderim yapıyor ancak, nakliye parası akvaryum fiyatına eşit oluyor. En iyi opsiyonunuz Antalya dan tedarik etmek, ama dediğim gibi size verilen fiyat çok ama çok yüksek.
Bakteri Kültürü Taşımak
Yararlı bakteri kültürü, suda değil akvaryumdaki yüzeylerde bulunur. Başka akvaryumdan su getirmenizin hiç bir faydası olmaz. İllaki başka akvaryumdan bir şey getirecekseniz, filtre malzemesi vs getirin, yada kendi filtrenizi arkadaşınıza verin 1-2 hafta kendi akvaryumunda çalıştırsın.
Yeni Aldığım Akvaryumda Balık Öldü
[QUOTE=mmemati]Tahminim uzunluk 50, yükseklik 30, genişlikte 20-30 cm bir akvaryum. Malesef o akvaryumda ciklet bakılamaz. Balıkları iade ediniz. Hacminize uygun bir tür edininiz. Hava motoru ısıtıcı olsun. Ayrıca bakteri döngüsü için 2 hafta boş çalıştırın akvaryumu. Forum derya deniz aklınıza takılan her şeyi bulabilirsiniz. [/QUOTE]

Karşınızdaki kişinin en ufak bir bilgisi olmadığının farkındasınız sanırsam. Bu yüzden lütfen bilgi verirken ya tam bilgi verin yada hiç bilgi vermeyin. 2 hafta boş çalıştırmakla bakteri döngüsü oluşmaz, yapılması gereken ekstra şeyler var.. Ve 2 haftada oluşur diye kesin bir şeyde söylenemez, süreyi etkileyen unsurlar vardır.
336 Litre Cama Cam Akv. Fiyat Önerisi?
Bana pahalı geldi açıkçası, 2.7 metre kare cam kullanacak. Geçen hafta 120x50x50 (2,3 metrekare) , rodajlı ve 10 mm cam ile 450 liraya anlaştım.
Yeni Aldığım Akvaryumda Balık Öldü
[QUOTE=Zaox]

Hocam peki bu balık türü bu akvaryuma uygun değil mi ? Hangi balık türleri uygun [/QUOTE]

Akvaryum kurmak, basit bir iş değildir. Bol bol araştırma yapıp vakit ayırmanız gereken bir hobidir. Büyük ihtimalle hiç bir bilginiz olmadan kalkıştınız bu işe. İnsanlar size belli başlı konularda yardımcı olabilir, ancak kimse size baştan sona her şeyi anlatamaz. Bu araştırmayı sizin yapmanız gerekiyor. Elinizde internet var araştırıp emek harcayın takıldığınız noktalarda forumda ki bir çok arkadaş size yardımcı olacaktır.
Yeni Başlayanlar İçin Betta Balığı
[QUOTE=gorkem882]Teşekkürler, beta için yola cıkıp betamızı da yem yapmayalım:)

Neon tetra ve vatoz gibi düşünmüştüm bende, hsonu bir akvaryumcuya gidip akvaryum konusunu netleştirelim.

Yanıtlar için herkese teşekkürler.[/QUOTE]

Bu tür konularda akvaryumculara danışmanızı pek önermem, çoğunun sattığı balık hakkında bilgileri yok, olsa bile öncelikleri paranızı almak olduğu için çok yanlış bilgiler veriyorlar. Kendi araştırmanızı kendiniz yapın, kaynak çok.
Betta yanına başka balık konusu ise tamamen şans meselesi, her şey aldığınız bettaya bağlı. Bazıları aşırı derecede agresif olurken bazıları da çok sakin oluyor. Sakin olduğu zamanda başka sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Benim kardinal tetralarım bettamın kuyruğunu didik didik etmişlerdi. Bu tür denemeleri işler ters gittiğinde balıkları ayırma imkanınız var ise öneririm.
Betta Üretimi
[QUOTE=keremisfish]Merhabalar bugün iki adet beta aldım dişi hazır tüpçük var erkek kabarıyor ama köpük çıkarmıyor buzdolabı poşeti koydum suyun üstüne yardım ederseniz [/QUOTE]

Beta üretimi, lepistes üretimi gibi basit bir şey değil, zor ve nispeten masraflı. Araştırmanızı iyi yapın altından kalkamayacağınız işe girişmeyin derim.
10 Litrelik Akvaryuma Kaç Balık Sığar
[QUOTE=Neothauma ]Yukarıda gördüğünüz 5 litrelik, bitkili kavanozlarda aylardır çok sağlıklı bir şekilde karides kolonileri beslediğimi belirtmek isterim. Karidesler yüzücü canlılar değil, hayatlarının en önemli uğraşı yosun vb. yemek ve yosun vb. yemek. Tüm bu ortam sağlandığında ürediler, yaşlananlar öldü, yavrular büyüdü yine üredi. Hala daha bu döngü sağlıklı bir şekilde devam ediyor.

Evet, yine hacim konusu ve yine hacim duygusallığı. Tamam, beslenmek istenen canlıya değer vermek onu rahat ettirmek güzel bir yaklaşım. Bu konuda herkes hemfikir. Ancak genç arkadaşlar linçvari ve agresif tavırlarını bir kenara bırakıp beslenmek istenen canlının yüzücü, geniş hacim isteyen bir canlı mı olduğunu veya yüzmekle pek de işi olmayan, daha hareketsiz ve sabit takılan bir canlı olup olmadığı üzerinde düşünsün mesela.

Betalar 5+ litre hacimde her türlü sağlıklı beslenir. (nokta) Hacime bağlı olarak sadece içine ekleyebilecekleriniz, kullanabileceğiniz malzemelerin sınırlarını değişir. Orkun abi de güzel örneklemiş.[/QUOTE]

Dediğiniz her şeye katılıyorum, ancak bahsettiğiniz şeyler biraz tecrübe ve disiplin gerektiren şeyler değil mi? Yeni arkadaşlara biraz daha hatayı götürebilecek önerilerde bulunmak daha mantıklı olmaz mı?[EDIT]kdrackgz,2021-03-31 15:40:26[/EDIT]
10 Litrelik Akvaryuma Kaç Balık Sığar
[QUOTE=Aplot]Pasif agresif tavırlar gerçekten forumdan aldığım keyfi azaltıyor. [/QUOTE]

Foruma üye olduğum tarihten bu yana, yakından takip ettiğim ve tarz olarak hoşuma giden bir üyesiniz, Ancak pasif agresiflik konusunda kendinizi de biraz sorgulamanızı öneririm.

[QUOTE=Aplot]

Umarım bir gün yazdıklarımı anlayabilirsiniz. Gayet temiz ve anlaşılır bir Türkçe kullandığımı düşünüyorum halbuki sizin mesajınızı anlamak için 3 kere okumam gerekiyor. Tırnak işaretini kullanıp diğer noktalama işaretlerini kullanmayışınız bu mesajları nasıl okuyup yazdığınız hakkında gayet açık bir fikir veriyor aslında. [/QUOTE]

İnsanlara tepeden bakmak, hiçbir sebep yokken eksiklerini yüzlerine vurmak ne kadar doğru bir davranış bilemiyorum, Yabancı kaynakları takip eden biri olduğunuzu biliyorum, bu güne kadar yabancı bir mecrada kaç defa İngilizceniz yetersiz diye hor görüldünüz? Siz, sizi forumdan soğutan davranışlardan bahsetmişsiniz, beni de hoşgörüsüzlük ve diğer üyelere karşı saygısız yaklaşımlar rahatsız ediyor. [EDIT]kdrackgz,2021-03-31 13:54:28[/EDIT]
Sakat Yavru Doğumunun Sebebi Ve Çözüm Yolu
Genetik çeşitliliği arttırmanız gerekmektedir. Aile içi üremeye devam ettikçe her geçen nesilde sakatlıklar artacaktır.
Ayrıca, sakat olanları akvaryumda tutup üremelerine izin vermenizde sakat yavru doğum oranını arttırır. SAkat olanların bu genleri yavrularına aktarma ihtimali daha yüksektir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.