ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Altispinoza
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1025
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Mayıs 2017 19:28
Son Ziyaret:
6 Saat 54 Dakika önce
Toplam Mesaj:
748 [0.53 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
43 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Koray
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Koray

SON 10 MESAJI

Creaqua Mikro Vs Tropica Premium Vs Seachem
[QUOTE=Caglar3506]Merhabalar,

Konu başlığındaki tartışmalardan bağımsız olarak ve amatör bir hobici olarak urun içeriğiyle alakalı bir şey danışmak istiyorum.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/228568/210220212107181.jpg[/IMG]

Creaqua micro'da olup diğer gübrelerin içeriğinde olmayan Aminoasitler ve Multivitaminlerin bitki gelişiminde belirgin faydasi var mıdır? [/QUOTE]

1-Lab şartlarında aminoasit ve vitamin gruplarının bitki gelişiminde etkisi olduğu bilinen bir gerçek. Ancak lab koşulları oluşturulurken aseptik koşullar üzerinden işlem yapılıyor. Yani proteini, vitamini bakteri veya mantarin değil de sadece bitkinin tükeneceği şekilde uygun ortamda vermek gerekiyor.
2- vitaminler aminoasitler suya karışınca kolayca degrade olabilirler. Örneğin bende 100 gr lab grade bir aminoasit grubu var -20 derecede kati formda saklıyorum.
3- bitki bu sayılan vitamin ve proteini zaten kendi bünyesinde sentezleyebiliyor.
4- oranlara bakarak örneğin glutamin 100 mlde 40 mg eklenmis. 40 mg 50 litrelik bir tankta hicbirsey demektir. Ayrıca bunun tamamı da bitkiler tarafından tuketilemeyecektir.
Umarım yardımcı olabilmisimdir.
Bitkilerde Kızarma
Kızarması güzel birsey de bitkiler bağırıyor nitrat eksikliğinden. Kenarlara beyazlasmalar mevcut. Nitrat eklerseniz daha sağlıklı bitkiler elde edersiniz.
Çok Farklı Bir Moss Ve İçinden Çıkan Garip Canlı
[QUOTE=batuhan_24]
Çok teşekkürler. Sizce kullanılabilir mi? İçindeki parazitlerden en kısa sürede nasıl kurtulurum?[/QUOTE]
Bunları soguk derelerden topluyorlar, sıcak suya alınsmaları zor. Size bunu Jawa moss diye satan arkadaşa bence iade edin.
Çok Farklı Bir Moss Ve İçinden Çıkan Garip Canlı
Macar yosunu, içinden çıkan da copepod. Günahını almayayım ama doğadan toplamış sanırım.
En İyi Substrat
Beyaz tarım pomzasi kullanın, paranız cebinizde kalsın.
Nasıl Delirdim?
Ph metre kalibrasyonu için genelde iki tampon çözelti hazırlanıyor. Bazen garantiye almak için 3 yapıyorlar. Sizde iki tane varsa limon tuzu ile bir çözelti hazırlayıp üstüne phini yazın. Tampon cozeltilerin bozulup bozulmadigiınıda bu şekilde test edersiniz. Bu Çin malı ph metreler her ne kadar ucuz olsa da doğru kalibre edildiklerinde güzel sonuç veriyorlar. Arada bir kalibre sıvılarıni da değiştirmeyi unutmamak lazım.
60p Forest Aquascape
Erdi hoca yapıyorsun bu sporu [:iyi:]
Bitki Adı Nedir?
Saniyorum ki Hygrophila polysperma nam i diğer zeytin. Surgun verdikçe kesip cogaltabilirsiniz.
Eheim Conta 170 Tl !
Benim eski atman da musluklardan kaçak yapıyordu, içerisindeki oringleri çıkarıp sanayide hususi o ring işi yapan bir dükkana götürdüm 5 liraya beni 10 sene götürecek malzemeyi aldım geldim. Bir de kaçak varsa silikon gres şiddetle tavsiye ederim. Hem oringin çatlaması deforme olmasını engelliyor hem de sızıntı olayını kesiyor.
Creaqua Mikro Vs Tropica Premium Vs Seachem
[QUOTE=Cem Altay]Creaqua ile alakalı ne zaman bir post açılsa sonucu bağcıyı sopalamaya uzanıyor.Hatta bununla kalmıyor memnun olduğunu belirtenlere "sıkı savunucu"damgası vuruluyor.
Ürünler arası fiyat mukayesesi yapmak,görüş bildirmek tüketicinin en doğal hakkı.Fakat bunu yaparken işi karalama kampanyasına dönüştürmek hem etik değil hem yasal olarak suç.(Ben demiyorum,kitapta öyle yazıyor[:)] )
Ben üreticinin maliyet hesaplarını bilmem,bilmek zorunda da değilim,sadece yerli firma destekçisiyim alıyor kullanıyorum..
Haa beğenmedim mi,şakk diğer firmaya geçerim.Olay bu kadar basit.
Sağlıklı hobiler.[/QUOTE]
Cem Bey nedense her creaqua eleştiri postunun altinda sizin 'bağcıyı dövmeli'yorumunuzu görmek ne kadar da haklı olduğum konusunda beni mutlu ediyor. Bu yüzden size müteşekkirim. Üstü kapalı söylemde bulunmanıza gerek yok. Ben buradayım, sözlerimin de arkasındayım. Firmayı fiyat olarak eleştirmek karalama mi oluyor? Şikayetvar.com a girin bakın bakalım kim neler yazmış. Kaç tazminat davası çıkar oradan. O dediğiniz konu ticari bir çıkarı olan iki firma arasında hukuksuz zarara uğratma/kar elde etme konusunda geçerli diye biliyorum. Gerçi hukuki yönünüzü de yabana atmak istemem. Belli ki tecrubelisiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.