ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Vailtailbeta
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
112
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Mart 2022 16:11
Son Ziyaret:
1 saat 58 dakika önce
Toplam Mesaj:
146 [2.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
140 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Refik Taha Yalçın
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Burdur
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sadece labirentliler

SON 10 MESAJI

Göz Bebeğim Hamşo
Balığınızın maşallahı var akvaryumunda genel bir fotoğrafını görmek isteriz.
Yaralı Bir Kuş Buldum Ne Yapmalıyım
[QUOTE=darkaura]Kedinin diş geçirdiği bir avın ufak olsun büyük olsun yaşadığını hiç görmedim. Hançer gibi dişleri var, bir hayvanı kaptığında bıçak gibi derine saplanıyor. Bu kuş için yapacak çok bir şey yok ama kedinizin başka hayvanların canına kıymasını istemiyorsanız boynuna ufak bir zil takabilirsiniz. Bu avına sessizce yaklaşmasını önleyecektir. Kediler pusu avcısıdır, hedefine sessizce yaklaşamazsa yakalama şansı olmaz. [/QUOTE]
Ben ve arkadaşlarım geçen yaz gözümüzün önünde kedi tarafından hırpalanan bir güvercin bulmuştuk yaklaşık iki ay bizde kaldı ve ilginç bir şekilde iyileşti . Uçuş günü geldiğinde ilk başta biraz uçup yere kondu ve yine aynı kedi tarafından saldırıya uğradı fakat bu sefer kurtulamadı. Sonuç olarak ilk aşamada kurtulan yinede kediler için av potansiyeli taşıyor .
Natrix Tessellata ( Damalı Su Yılanı ) - Yumurtladı
[EDIT]Vailtailbeta,2022-05-14 20:34:24[/EDIT]
Az Suda Yaşayan Balıklar
Balıktan ziyade salyangoz, karides vb omurgasızlar çok daha uygun olacaktır.
Beta Balığı Yavrusu Boylandırma
[QUOTE=KonyaBeta]Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla Beta balığının tekleme işi kavga etmelerine ve ortalama 4, 4,5 ay olmalarına bağlı gibi. Kabızlık işi yeni yrmlediğimden sanırım, biraz bol stıyorum yemleri, artemia yumurtası falan olunca iyi yiyorlar, özellikle iri yavrular baya bi şişiriyor karnını, kabızlık gibi sorunlar da yaşamadım henüz. Isıtıcı konusunda da havalsr az daha ısınırsa direk ayırmayı düşünüyorum, hiç ısıtıcı kullanmadan. Karbon ısıtıcı işine giremem sanırım.
[/QUOTE]
Evet dediğim gibi yaklaşık 4,5 5 aylıkken kavgalar başlar bu yüzden ayırmak gerekiyor. Isıtıcı işi maalesef şart betaların doğal yaşam alanları sıcak iklimler bu yüzden eğer ısıtıcı kullanılmazsa kuyruk erimesi ve beyaz benek gibi hastalıklara yakalanıyorlar ve bazıları incecik kalan kuyruklarıyla aylarca sürünüyorlar.
Beyaz Benek
Beyaz benek genellikle kötü su koşulları ve ani ısı değişimlerinden kaynaklanır ayrıca bu tür hastalıklarda direk ilaca sarılmayın ilk olarak ısıyı kademeli olarak 29-30 dereceye çıkartın bu sayede parazitin yayılma hızını yavaşlatabilirsiniz. İki günde bir defa az miktarda dip çekimi yapın ayrıca beslenmesine dikkat edin . Hastalık hayla ilerliyorsa içinde ısıtıcı bulunan (5-10 litre bile olur) bir karantina tankına aktarın bu aşamadan sonra metilen mavisinin arkasında yazan değerlere göre karantina tankına metilen mavisi ekleyebilirsiniz.

Lepistes Ölümleri
Sanki yenilmeyen yemler dibe batıp orda küflenmiş gibi geldi bana . Aşırı yemleme de suyu bozup balıkları ölüme götürmüş olabilir.
Yeni Betta Tankım
İlk olarak balığınız ve akvaryumunuz hayırlı olsun . Plati bu akvaryumda olmamış platileri çıkarmak en doğru karar olur. Filtre olarak şelale filtre kullanabilirsiniz.
Beta Balığı Yavrusu Boylandırma
Erkekleri şuanda teklemeye gerek yok fakat yaklaşık 1,5 2 ay sonra kavgalar başlayabilir bu durumda erkekler teklenip dişiler ise anlaşma durumlarına göre bir arada tutulabilir. Erkekler teklendiğinde ise altlarına karbon ısıtıcı adıyla geçen ısıtıcıdan koymanız gerekir ki soğuk yüzünden hastalanıp ölmesinler.
Not: Bazı balıklarınızda kabızlık sorunu gözüküyor yemlemeye biraz dikkat edin.
Karbon ısıtıcı:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/234456/110520221204151.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/234456/110520221204171.jpg[/IMG]
Beta Balığım Neden Hiç Hareket Etmiyor?
Balığınızın sürünerek ölmesini izlerken iyi seyirler dilerim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.