ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Eypcn
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
14 Mayıs 2022 00:45
Son Ziyaret:
15 dakika önce
Toplam Mesaj:
8 [1.33 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eyyüpcan Yatmaz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Çanakkale
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Seveni Kırıp Kalbini Verme Güzele

SON 8 MESAJI

200 Lt De Hangi Balık Bakmalıyım
Ben malawi öneririm, canlı doğuran için bitki lazım, kum lazım, ışık lazım, gübre lazım pahalıya mal olur.
Japon desen suyu çok kirletirler dış filtresiz zor.
Benim önerim malawi türleri olacaktır sarı prenses, paslı ciklet, beyaz prenses helede aralarında en çok beğendiğim iceman ciklet kesinlikle öneririm. Tabana klasik beyaz silis kum koyarsın, doğadan toplayıp evde dezenfekte ettiğin birkaç kaya ekledinmi tamamdır.
Filtre meselesi ise dış filtre alamıyor ve iç filtrenizin alt hazne kısmı büyük ise suyu tek girişten (haznenin yanları kapatıp sadece alt kısımdan su girişi sağlanması) sağlayıp içindeki süngerleri azaltarak karbon kömür, elyaf gibi ürünler ekleyerek dış filtreye benzetebilirsiniz ben zamanında bir süre denemiştim fenada sayılmazdı.
Dediklerimi bir araştırın derim.
Bitkili Akvaryum Kum Seçimi
Tabana lav kırığı aldım, araya sineklik onun üstüne aralıklı şekilde atakan petshoptan aldığım kapsül gübrelerden yerleştirdim,en üstede siyah hagen kullandım. Şuanlık aydınlatma olarak idareten 2 adet 60cm led plaka(her plaka içinde 2sıra led var) kullanıyorum tanesi 18watt toplamda 36watt yapıyor. En kısa zamanda düzgün bir armatür ile değiştireceğim. Yarın bitkilerde karar kılıp sipariş geçeceğim şuanda sadece Bacopa Monnieri var ve ilk günden fotosentez yapıyorlar. Bir tane küçük mango kökü var ilerde büyük boy bir tane daha ekleyeceğim. Bitkiler adapte olduktan bir süre sonra ise balık eklemesi yapacağım. Şuanlık aklımda neon tetra, karides, ramirezi, belki birkaç erkek lepistes var duruma göre farklı türlerde eklenebilir. Şuanlık durum bu şekilde belki bitince tanıtım açarım.
Bitkili Akvaryum Kum Seçimi
Aklımda tam olarak bitki isimleri yok ancak saz elodea zeytin gibi çok yüksek ışığa ihtiyaç duymayan low tech bitkileri düşünüyorum
Bitkili Akvaryum Kum Seçimi
Piyasada birçok marka ve birçok model kum var. F/P olarak en mantıklı seçim hangisidir ?
Aklımda klasik tabana lav kırığı üstüne sineklik onunda üstüne hagen yada önerebileceğiniz kum şeklinde bir düzenmi olmalı ? Yoksa tek tip kummu kullanmalıyız.
Ayrıca litre ve kilo olarak farklar var genel olarak 5litre kum mesela kaç kg gelmekte ?
80/40 çapında bir taban için low tech akvaryuma kaç kilo ve hangi kumdan lazım
Akvaryuma Ev Tipi Ampul ?
Ampul zaten 2.planda düşündüğüm şey wolfmarın armatürü iş görecek olursa görüntü anlamında daha hoş olacaktır zaten , yada aynı ücretlere önerebileceğiniz şeyler varmı ?

[QUOTE=Rafayel]Low tech için kesinlikle modül ledlerden tavsiye ederim. Hem kurulumu basit, ısınma derdi yok hem de çok ucuza mükemmel aydınlık sağlıyor.
Low tech'in özelliği zaten düşük destekli olması bu yüzden çok yüksek kaliteli ledlere gerek yok.[/QUOTE]
İnternette hazır olan sistemler varmı yoksa elektrikçiye gidip yaptırmakmı gerekiyor
Akvaryuma Ev Tipi Ampul ?
Merhaba 80/40/50(h) low tech için kurulum yapacağım.
Wolfmar 80cm silver plant serisi yani aşağıdaki ürün tek başına(gübre takviyesi falan olacak sadece ışık anlamında sordum) basit bitkiler için yeterli gelir mi [:?]
Yeterli gelmez ise mandallı masa lambasına yine aşşağıya linkini bırakacağım devasa led ampullerden elimde 2 tane hazırda var biri gün ışığı biri beyaz ve herbiri 60w gücünde. Ancak böylede görsel açıdan kaba duracak. Ne önerirsiniz ?

https://www.atakanpetshop.com/ledler/wolfmar-silver-plant-80cm-akvaryum-led-aydinlatma.html

https://ty.gl/gyl7ofrs56
Hangi Site Yada Sanal Petshop ?
Merhaba,
Alışveriş için hem kapsamlı ürün bulunan hemde fiyatları uygun olan bildiğiniz siteler var mı ?
Yada alacağınız her ürünü ayrı ayrı tüm sitelerden inceleyip hangisi daha avantajlı ise ordan mı alıyorsunuz ?
Low Tech Bitkili Kurulumu
Merhaba,
Aklımda low tech bitkili kurma planı var. Şuanda elimde sadece 80/40/50(h) ölçülerinde ithal denen ön ve yan çamları yekpare tek parça olan 160litre bir akvaryum ve Atman AT F201 iç filtre var. Arka plan henüz yok ancak düz mavi yada siyah kullanmayı düşünüyorum. Aklımda neon tetra var bunun yanına tür önerilerine açığım ancak bir süre sonra nüfus patlaması yaşamak istemem.
Aydınlatma olarak 80cm wolfmar silver plant serisi gözüme takıldı başlangıç açısından taban bitkileri olmayacağından yeterli gelir diye düşünüyorum. Kum konusu kafamı çok kurcalıyor eskiden hagen vardı şimdi birçok marka farklı farklı kumlar çıkarmış. Hangisini önerirsiniz düz siyah hagen alsam yeterli gelirmi yada tabana lav kırığı üstüne hagenmi koysam [:?]
Akvaryum içine düşük ışık isteyen bitkiler harici , seçeceğimiz balığa görede değişmekle beraber gnays ve mangrove köküde düşünüyorum. Acelem yok zaten aceleye gelecek işte değil ilk önce ışık ve kumu kararlaştırıp pazartesi sipariş geçeceğim sonrasını yavaş yavaş yapacağım önerileri bekliyorum[EDIT]Eypcn,2022-05-14 01:29:54[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.