ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kaantzll
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Ocak 2023 13:29
Son Ziyaret:
30 Kasım 2023 23:46
Toplam Mesaj:
170 [0.51 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
34 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
kaan tozlu
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Halfmoon Betta

SON 10 MESAJI

Filtre Debi Ayarı Kırıldı
Dophin h80 filtrem var temizlik için debi ayarlama şeyini çıkartırken su geçiş hızını kontrol eden parça kırıldı şimdilik yapıştırmayı deneyeceğim ama bu parçayı nasıl temin edebilirim?[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237859/251120231916301.jpg[/IMG]
Black Water Suyu
[QUOTE=BeyzPl]Okumadıysanız şu konuya bi' göz atabilirsiniz bu arada.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/humik_asit_blackwater_ozu_hazirlama_k969219.asp#![/URL][/QUOTE] yaptığım işlem bundan aşırı bağımsız ben sadece kaynattım bence bu işlem çınar için yeterli olmaz çünkü salınımı çok az yaptı, şimdi bu suların çok azını mı koymam gerekli.
Black Water Suyu
[QUOTE=BeyzPl]Yok çürüme değil, henüz kurumamış kısımlar. Sonbaharda dökülen yaprakların tamamı kurumuş oluyor genelde. Eğer öyle bir ihtimal varsa yapraklar dökülmemiş, kopmuş olabilir. Ama yine de kullanmanızda sakınca yok diye düşünüyorum ben. [/QUOTE] yaprakları kaynattım çok güzel su çıktı 2 kavanoz soğusunlar yarın su değişiminde koyacağım.
Black Water Suyu
[QUOTE=XneoMendro]
Evet sarartır ayrıca kızılağaç kozalağı öneriririm aşırı miktarda tanen veriyor suya.[/QUOTE][QUOTE=XneoMendro]
Evet sarartır ayrıca kızılağaç kozalağı öneriririm aşırı miktarda tanen veriyor suya.[/QUOTE] çevremdeki biraz gezinti yaptım ihlamur kiraz dut çınar başka hiçbir ağaç yok

[QUOTE=BeyzPl]Tanenin çoğunu alıp azını bırakmış olursunuz
Amacınıza uymuyor. Suyun altında toprağını alıp, hiç olmadı sirkeli suyla vs. yıkayıp, kullanabilirsiniz. Kaynatmayın, uzun süre suda bekletmeyin.

Yaprağı koymamak isterseniz yaprakları küçük bir tencereye su ile birlikte koyun. Uzunca bir süre ağzı kapalı bir şekilde kaynatıp o suyunu kullanabilirsiniz. [/QUOTE] Tuzlu suda bikaç saat bekledi az tuz var o zaman o zaman ben 2 3 tane yaprağı tencerede kaynatıp öz tarzı leklinde suyunu kullanim. Birde yaprakların bazılarında ufak tefek sararmalar var anneme sordum küf çürüme mi diye ıslanmış birde kurumaya durduğu için olmuş dedi görsellerini koyuyorum

[QUOTE=BeyzPl]Tanenin çoğunu alıp azını bırakmış olursunuz
Amacınıza uymuyor. Suyun altında toprağını alıp, hiç olmadı sirkeli suyla vs. yıkayıp, kullanabilirsiniz. Kaynatmayın, uzun süre suda bekletmeyin.

Yaprağı koymamak isterseniz yaprakları küçük bir tencereye su ile birlikte koyun. Uzunca bir süre ağzı kapalı bir şekilde kaynatıp o suyunu kullanabilirsiniz. [/QUOTE][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237859/231120231928231.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237859/231120231928281.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237859/231120231928331.jpg[/IMG] Şuanki hava şartları gereği bence doğal gibi yaprakların rengi en normallerini toplamaya çalıştım[EDIT]kaantzll,2023-11-23 19:33:22[/EDIT]
Black Water Suyu
Merhaba beta balığımın akvaryumunu black water yapmayı düşünüyorum hem daha kasvetli hemde balık için daha sağlıklı oluyo ama catappa yaprağı kullanılıyor araştırdığımda alternatif birçok yaprak çeşidi var para vermek yerine doğdan toplayim dedim meşe yaprağı en gözde olan araştırdığımda çınar yaprağıda kullanan var bugün rast geldim birazcık topladım çınar yapraklarını suda bekletsem 1 gün daha sonra 5 er dakika 2 defa kaynatıp 1.5l lik bir kapta bekletsem suyu sarartır mı? Bi yerde de çay demi koyan var o nasıl olur?
Hindistan Cevizi Suyu
[QUOTE=BeyzPl]Tuzun miktarını bilmiyorum, onunla ilgili yorum yapamam. Ancak o hariç, suyun hepsini de koyabilirsiniz. Faydası olacaktır. [/QUOTE] 1 litre suda çay kaşığı kadar ben hepsini koymam biraz normal suyla tuz oranını seyreltirim.
Hindistan Cevizi Suyu
Merhaba akvaryumumda saklanma alanı olarak kaya kullanıyordum onları çıkartıcam hindistan cevizi kabuğu koyucaktım, hindistan cevizini kabuğunu 2 3 defa kaynattım en sonki kaynatma işleminin suyunuda ayırdım suyun rengi çok güzel tam bi black water suyu gibi duruyor acaba soğuduktan sonra akvaryuma biraz eklemelimiyim, kaynatırken suyun içinede bir miktar tuz koymuştum [EDIT]kaantzll,2023-11-15 19:48:20[/EDIT]
Betta Geçmeyen Hastalığı
[EDIT]kaantzll,2023-11-10 23:21:39[/EDIT]

[QUOTE=OnlyBetta]Hacimden dolayı olabilir canlı yükü 13 litreye fazla geliyor su değerleri çok çabuk bozuluyor olabilir veya diğer canlılar strese sebep oluyor olabilir tahminim o yönde bettayı ayırıp deneyin düzelirse bu yüzdendir.[/QUOTE] Petshopla konuştuğumda arıtıcı suyu kullandığımı söyledim içme suyu kullan bide arıtıcıların filtresinden dolayı bazen su dengesini bozabiliyo dedi bir de içme suyu kullanıp öyle deniyeceğim.

[QUOTE=ahmetfiratozkaya]Filtreden dolayı balık savruluyor mu? Eğer öyle ise akıntıyı kesecek bişey yapın. [/QUOTE] Filtrenin debisi en düşükte ve filtre en köşede ekstrada suda akıntı hissedilmemesi için suyu filtrenin akan yerine yakın dolduruyorum herhangi bir savrulma yok.

[QUOTE=BeyzPl]Hastalığın kaynağını çözememişsiniz. Hastalığın iyileştiğini düşünmeyin bu nedenle. Yalnızca zaman zaman duraklamış, ardından devam etmiş.

Akvaryumda başka hatalar varsa onları da bulup düzeltin. Şu an görülen şey hacmin küçük olması. Mesela coryle için de uygunsuz, onlarda da sağlık sorunlarına sebep olur. [/QUOTE] Onları anlık bi kararla aldım açıkcası ne kadar güzel görünselerde pişmanım onlarıda elimden çıkartmaya çalışıyorum ama bi yer bulamadım istanbul içinde alabilecek birisi varsa elden alabilir bedavaya.
Betta Geçmeyen Hastalığı
Canlılar:Betta, iki çöpçü, elma salyangozu
Filtrasyon ve ıiıklandırma: Dophin h80 ve 6500k ampul
Akvaryum litresi: 13
Bitkiler:Bambu ve cinsini bilmediğim elodeaya benzeyen bitkiBetta balığım kuyruk erimesi oldu ilaçla tedavi ettim iyileşti akvaryumuna aldım 2 hafta sonra tekrardan belirti gösterdi yine aldım karantinaya ilaç verdim bu sefer ilaç bittikten sonrada karantinada besleme yaptım 2 hafta, düzeldi rengi kendisine gelmeye başladı akvaryuma aldım 1 hafta geçti şimdi yeniden kuyruk ermesi başladı benim bu balığa napmam lazım haftada 2 defa su değişimi yapıyorum su eklemelerini de ani ısı değişimi olmaması için damlama ile ekliyorum nerde eksiğim var.
Tilki Kuyruğu Yaprak Dökülmesi
[QUOTE=Samerra]

Suyun derecesini fazla mı artıyorsunuz acaba, bitkiler 30 dereceye yaklaşan ve üstü sıcaklıkları genelde pek sevmiyor.[/QUOTE] Hayır 26 derecede duruyodu.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.